Споделена история от Тинейджърски

Как да продължа...
Здравейте. Аз съм момиче почти на 17 и се чудя как за бога да продължа напред... Толкова много са ме предавали, използвали, че имам чувството че няма вече смисъл да живея. Знам че самоубийството не е ок, но само така ще се махна от този свят пълен с предатели и изполозвачи. Как може за 16 години да си толкова наранен че да искаш да те няма...

Коментари

1.   Мила, напълно те разбирам! Съжалявам наистина, но не знам какво да те посъветвам. Не си обяснила по-конкретно. Но все пак ще кажа някои неща. Първо, самоубийството е нещо много лошо. Помисли за родители ти и близките ти как биха се почувствали (извинявай, ако си в лоши отношения с тях, но въпреки това, просто се опитай да си представиш ако някой ден видиш своето дете мъртво, още повече по негова инициатива). Второ, което е нещо банално, но е АБСОЛЮТНА ИСТИНА - тия нещастници, които са те прецаквали по всякакъв начин просто ги отрежи от живота си завинаги (дори и в училище да са и да ги виждаш всеки ден) и премини напред! Това е идеята! Да преминеш през всичките трудности в живота! Дори на мен лично да ми се вижда леко безсмислен, все пак щом хората се раждаме, значи има някаква причина. Не се отказвай! Моля те. Знам какво изпитваш.
Момиче, 15 години

2.   Не уточняваш как са те предавали точно, но с времето ще се научиш да не вярваш сляпо на всеки. Хората са способни на всякакви неща, явно си по-емоционална, но колкото по-рано осъзнаеш, че истинските приятели се броят на пръстите на едната ръка, толкова по-добре.

3.   Вината си е твоя, че се предоверяваш на хората. Доколкото разбирам, това ти е проблемът, а решението е да станеш по-мнителна, да не допускаш от чувство на самота неподходящите в живота ти. “По-добре е да си сам, отколкото в лоша компания. ”
Ж17

5.   Кога ще се сложи някакво възрастово ограничение на тоя сайт.. аман от лапешките ви глупости, депресии..

6.   Ако знаеш още колко ще те нараняват. Сегашните ти драми след години ще ти се сторят като песен