Споделена история от Тинейджърски

Аз изпитвам чувства към моят най-добър приятел
Здравейте! Аз съм момиче на 16 години и имам най-добър приятел момче! Познавам го от 10 години и винаги сме били много близки! Но наскоро започнах да изпитвам чувства към него! Много ме е срам да му признам какво изпитвам! .. Моля ви дайте ми съвет! Да поговоря ли с нето или да запазя какво чувствам само за себе си...

Коментари

1.   Разбира се, признай му!

2.   Приятелство от 10 години ей така не бих развалила. Много хора са на мнението, че дадени чувства "винаги" трябва да се признават, без значение от ситуацията. Да, ама в този случай, според мен е доста групово, защото съм сигурна, че с времето ще отмине, особено ако си намериш гадже, вярвай ми. Недей си рискува приятелството! Вече ако още 2 години (например) си сигурна че го обичаш (не само харесваш, ами обичаш), тогава има смисъл, иначе няма.
Пък и дори и да вземеш да признаеш, и той ти върже, като скъсате вече всичко е фалш. Нито връзка, ама и приятелството отива под някаква форма. Никога повече няма да е същото. Даже най-вероятно да прекъснете контакт, ако се разделите по гадни причини като изневяра и т. н. Не съм черногледа, за мен това е истината.

3.   Аз не знаех, че момче и момиче могат да бъдат приятели.

4.   Ще ти мине!

5.   Защо ми звучи като на скрита хвалба? Аз ли съм нещо извратен?

6.   Давай, 100% иска да те изчука. Момчетата са приятели с момичета единствено с надеждата, че някога може да се случи нещо.

7.   Ами, винаги така се получава, между момче и момиче! Много пъти съм казвала, че приятелството между мъж и жена е невъзможно. Но все, ще се намери човек с мен, да спори. Според мен си скрий чувствата, и не си разваляйте "приятелството".

8.   Кажеш ли му за чувствата си, рискуваш той да се отдръпне.
Сама прецени дали и той има чувства към теб.
Ако ти е важен този човек, по - добре запази чувствата си в тайна.

9.   Номер 6.

- "Не е мое това, което виждате в мен. Мое е това, което аз виждам във вас. "

10.   Отъркай се в него "уж случайно" и виж как ще реагира. Може да те награби и да ти спести терзанията.

11.   При мен се случи същото преди 2 години. Тогава не му казах, но уж най-добрата ми приятелка реши да му каже една вечер, но смятам, че тя си падаше по него също. Харесването ми мина за известно време.
П. С. Той така ли и не ѝ повярва на това, че аз го харесвам.