Споделена история от Тинейджърски

Учителката ми е като майка!
Имам един малко странен проблем.. Много обичам една учителка, тя ми е като майка! За жалост нашите постоянно се карат и това ужасно много ме натъжава. Може би именно заради това търся внимание от нея? Честно да кажа и аз не знам, много съм объркана. Познавам я от почти 4 години. Много искам някой път ей така да излезем като приятелки и да си говорим за най-различни неща, но това ще изглежда много странно-какво ще прави тя с дете? Много пъти съм и казвала колко много я обичам и тя на мен също. В началото бях много затворена към нея, но с времето лека полека започнах да се чувствам комфортно в присъствието и. Разбира се все още не съм напълно отворена към нея, просто не знам за какво да си говоря с нея. Моля ви помогнете ми, какво да правя?

Коментари

1.   Няма много какво на направиш. Също така има значение на колко години си. Ти на колко си? Ако си от 7-10 клас, е по-зле, защото, ако си по-голяма, поне 11-12 клас е по-лесно да сте си като приятелки. Но никога не е в буквален смисъл, разбира се. Тя ти е учителка. Пък и да не ти беше учителка, аз поне ако съм на 35 (да кажем че тя е на толкова) няма да искам 17-18 годишна за приятелка. Етапите са ни много различни. Разбиранията. Годините са от значение.
Ти можеш да си я чувстваш "като майка", но не мисля че е редно да правиш нещо повече. А и нали знаеш, че учител с ученик е забранено да взаимодействат (дори и писане в социални мрежи, даже и следване в тях) извън учебно време. То звучи странно, но спокойно, нищо лошо не си направила!

2.   Потърси повече за teacher attachment (привързване към учител) и ще разбереш повече. Вероятно учителката ти е много мила и разбрана жена, щом я чувстваш толкова близка. В ученическите си години бях същата. В моя случай - майка ми е доста властна жена, силен характер и доста строга във възпитанието. Почти не ме подкрепя в нищо. За моя радост в лицето на учителката си срещнах пълната и противоположност - майката, за която винаги съм си мечтала. Именно от нея съм получавала много повече обич, разбиране и подкрепа, от колкото от родителите ми.. Според мен не е трябвало да споделяш с родителите си, това си е твоя работа.
Не си уточнила на колко години си, но предполагам, че учителката ти не би имала нищо против да излезете. Ако си говориш с нея в училище, показваш отношение по предмета и, няма да се изненада, че искаш да общувате извън училище. Моята учителка е излизала и с мен, и с други ученици. Стига да разсъждаваш умно и да се държиш зряло за годините си, според мен все ще намерите теми на разговор. Учителката много добре знае, че си ученичка, а не колежка и набор, и ще те предразположи.

3.   Разбирам те напълно. Когато не получаваш любов и внимание от най-близките си хора, нормално е да търсиш подкрепа другаде. Няма нищо лошо да ти е ментор и приятелка, всеки има нужда от малко подкрепа в живота си, нали? Така, че изобщо не се притеснявай, че изглежда странно. Не е! Радвай се, че имаш такъв човек в живота си, иначе щеше да ти е много трудно.