Споделена история от Тинейджърски

Да го направя ли
Здравейте на всички. Бих искала да ви споделя нещо и да си дадете мнението. Какво мислите да правиш секс за пръв път с някого, с когото нямате сериозни отношения, поне на този етап, и също така са "несигурни". Ситуацията е такава - единия иска, заради нуждата му, и защото му е важно в една връзка това да присъства, а другия от любопитство и от желанието просто да се случи, да види какво е. На 16 съм. И съм момиче. Ще съжалявам ли наистина? Не мисля, че ще ме зареже след това, пък и аз няма да го приемам това на сериозно, просто искам да го направя, но знам, че малко е нередно в случая!
Но най-лошото е, че ние момичетата обикновено когато го направим за пръв път, се влюбваме страшно много в дадения човек и ме притеснява това. Да не вземат нещата да се объркат. Да си променя коренно отношението към този човек, а на него да му бъде все тая за мен. Рискът е голям, но наистина имам проблем, когато искам нещо, докато не се случи не спирам да го искам и мисля, и това важи и за други неща. Гадно е, че като знам, че нещо не е окей и просто аз самата си казвам "Айде" и го правя. Все пак ако си направим кефа и нищо лошо не последва, защо да не го направя? Защо пък да нямам опит занапред? Какво мислите?

Коментари

1.   Авторката съм. Към модераторите и хората: Писах една друга тема по същия ми въпрос, защото мислех, че тази нама да се приеме от модераторите, тя е по-изчерпателна от тази, и може и нея да прочетете, ако искате повече информация за нещата. Не че правя фейк истории или ви задължавам да ми четете нещата. Благодаря!

2.   Недей

3.   Ако го правиш, прави го с презерватив винаги. Ви-на-ги. Няма да те "пази", повярвай ми, мъжете нямат пълен контрол. Ще забременееш от раз.

Второ, така като те чета, надъхала си се, но май ти е рано. Имам такова чувство. Не бързай, не изпускаш нищо кой знае какво, имаш целия живот пред себе си, за да правиш толкова секс, колкото искаш. Замисли се доколко е важно за теб да пробваш или искаш да е специално, със специален човек.

Изборът си е изцяло твой, но 1. Пази се ти, не очаквай някой да те пази от забременяване и болести, и 2. Направи го, когато си наистина готова и си сигурна, че знаеш какво се случва.

Успех! :)

4.   Мерси за отговорите, моля ако някой друг има нещо да напише, да остави коментар, ако иска.

5.   Препоръчвам ти ако отношенията ви не са напълно сериозни да не го правиш

6.   Явно е, че в момента си объркана какво точно искаш. Или поне така изглежда. Сериозна връзка, която да имаш и от нея да имате интимности, които да задоволяват нуждите ви в нея или просто (от любопитство или какито и да са несериозни отношения) секс? Хубаво си изясни с него какво търсите.
"Все пак ако си направим кефа и нищо лошо не последва, защо да не го направя? Защо пък да нямам опит занапред? Какво мислите? " ТИ си решаваш какво искаш да правиш, но е още по-добре това да споделиш и на него, че да разбереш и той какво иска.
Разбираме, че питаш за първият полов акт. Класическият проникващ вагинален секс. Ако все още пак се колебаеш, тогава те бързай. Опознай го. Имам и въпрос.
До каква степен сте били интимни? Само обарване (натискане) ли е имало между вас и ти се "дърпаш" или е имало и нещо повече? Като ти се прави секс не си ли му "пуснала" да се стигне до ласки долу или постоянно си слагаш ръцете и го "буташ"? Искаш ли да се стигне до орален такъв, поне като за начало? Може би имате някаква бариера, въпреки че определено се вижда, че "ти се чука яко". Хормоните ти бушуват, в такива години си и си мислиш за секс. Въпросът е такъв, от какви отношения ще се случи той. Аз бих ти казах да му споделиш

7.   До 4. Какво точно искаш? Само секс или той да се случи във връзката, която ще имате? В този момент изглежда, че ти е все едно, важното е да се случи. Ако се стигне до полов акт, поискай да сложи презерватив. Въпреки, че мисля, че все още си малка (психически) са водиш полов живот, то тялото ти го желае, това е нормално. На 16 години си. Едно, обаче искам да ти дам като съвет. След като се случи, опитай се да се спреш към един партньор, а не да продължиш да експериментираш с различни. Често срещано е второто при тийнейджърките (девойките), които искат да пробват различни неща с други партньори. И... , да не забравиш да си поискаш презерватив/и независимо дали ще е водиш безразборен полов живот или ще е с един партньор.

8.   До 4. Какво точно искаш? Само секс или той да се случи във връзката, която ще имате? В този момент изглежда, че ти е все едно, важното е да се случи. Ако се стигне до полов акт, поискай да сложи презерватив. Въпреки, че мисля, че все още си малка (психически) са водиш полов живот, то тялото ти го желае, това е нормално. На 16 години си. Едно, обаче искам да ти дам като съвет. След като се случи, опитай се да се спреш към един партньор, а не да продължиш да експериментираш с различни. Често срещано е второто при тийнейджърките (девойките), които искат да пробват различни неща с други партньори. И... , да не забравиш да си поискаш презерватив/и независимо дали ще е водиш безразборен полов живот или ще е с един партньор.