Споделена история от Тинейджърски

Писна ми да се влюбвам в инфлуенсъри!
Здравейте. Момиче съм на 16 години. От три години, както съм казала и в заглавието, не спирам да се влюбвам в някакви инфлуенсъри - певци, музиканти, спортисти. Бих ви изброила някои от тях, но сигурно няма да знаете кои са, защото повечето са или от Щатите, или от западноевропейските страни.
Преди около година и половина си намерих реален приятел, с когото обаче скъсахме преди около месец, защото го хванах в изневяра (не ме питайте как стана, дълга история е). И оттогава пак започнаха тези влюбвания в инфлуенсъри. Едното ми обяснение е, че харесвам певци и музиканти, защото самата аз съм певица. Другото ми обяснение е, че просто чуждестранните момчета ми харесват повече от българските (откъм външен вид). Нека отбележа, че не си фантазирам разни 18+ неща свързани с тях, просто си ги харесвам. Според вас на какво може да се дължи това?

Коментари

1.   Еми плащаш си цената да си с такива мъже. Ти да не мислиш, че някой от тях ще стои верен във връзка с някаква 16 годишна...

Ако някой обикновен се хване с теб ти да не би да си му много вярна. Ще продължиш да си пишеш с всички, които те свалят и когато на него не му е приятно, ще му казваш, че е комплексар и несигурен в себе си. Същото е и като се хванеш с някой хубав и известен... Той така вижда теб. Защото много други жени го искат.

2.   Типично за младите момичета е да се влюбват във фантазии и идеализирани образи, те няма как да ви отрежат или да имате реална връзка, така че този вид емоционална "връзка" е безопасна.

3.   Ужас... поредният продукт на модерността.

4.   Кое е общото между бившият ти и тези инфлуенсъри?

5.   Я разкажи как стана, все пак? Ние имаме време за дълги истории.

6.   Девойко, а защо чуждите момчета ти харесват повече от българските, и то именно на външен вид, какво е по-различното?

7.   На въпроса ти "на какво се дължи това" - още си дете и за това се държиш детински. Това, че си имала реален приятел не те прави голяма.
След няколко години, като порастнеш всичко това ще отшуми до нормално ниво.
Иначе всички се "влюбваме" в някой актьор или актриса. Повечето от тях са красиви (или по друг начин привлекателни) - за това са станали известни. Нормално е да ни привличат.

9.   И аз харесвам като визия Северноевропейките, но няма начин да срещна такава в България, пък и те не харесват българи, та дори да отида там няма как да стане каквото и да е. А при теб е още по-невъзможно, защото са известни личности. Ще го израстеш, споко.

10.   9. тук там изпада по някоя с такива гени, светличка по очи НО И коса, но пък да е такава, неувредена от чалгата... да е образована.... учи немски, драги!

11.   Едно време принцове, сега знаменитости. Нищо ново. И аз повече харесвам манекенки отколкото лели в магазина.

12.   Хаха, „чудженците ми харесват повече от българите“, ти какво искаш бе моме, Брад Пит ли?

13.   Как така се влюбваш в хора, които на практика не познаваш, никога не си срещала, и не знаеш нищо за живота им, освен тази "витрина", която продават в интернет?
Това, според мен, не е любов, а някакво глупаво увлечение, провокирано от факт, че вярваш, че те наистина живеят този невероятен живот, който рекламират.
Ако имаш възможност да погледнеш под повърхността, много бързо ще се разлюбиш, защото болшинството /да не кажа всичките/, нямат много общо в реалността с интернет образите си. Повечето са скучни, изнурени хорица, с множество проблеми, тежки зависимости, простаци, скандалджии, измислени герои и още, и още...
Младостта не е порок, но дава много грешни сигнали на мозъка.

17.   И аз на твоите години бях влюбена във фронтмена на любимата ми банда, но тогава инфлуенсъри нямаше. Младите момичета са склонни да фантазират за рицаря на белия кон. Съвсем нормално е.

18.   От авторката - ще резюмирам раздялата си с бившия ми.
Изневярата е станала, докато аз не бях в България (бях на турне във Франция, заедно с хорът където пея). Една сутрин момиче от класа на бившият ми (нека го наречем Мартин) ми писа "Мартин ти изневерява". В началото си мислех, че това е някаква клевета, но точно тогава това момиче ми изпрати клип, който доказваше изневярата. Там Мартин казваше "добре че оная (става въпрос за мен) отиде на това тъпо турне, че да си почина от нея" и малко след това целуна друго момиче. Веднага му писах и той ми каза, че момичето което е целунал (нека я наречем Габи) е преживявало тежка раздяла с нейното гадже и го е потърсила за помощ. Той се е преструвал, че я харесва, "за да не я нарани". Обаче после станало така, че наистина усетил, че я харесва и нещата започнали. След което ми каза, че иска да се разделим. Реших да уважа желанието му, защото аз и без друго смятах, че това не е мъжка и достойна постъпка. Та така. Това е цялата история с раздялата и изневярата.

19.   Нека пораснеш малко и ще можеш да се свържеш с тези мъже. Сигурен съм че батковците няма да имат против да те уважат по мъжки.