Споделена история от Тинейджърски

Дебела ли съм?
Значи, аз съм на 12 и преди бях много дебела, бях висока 1, 51 а тежах 72 килограма, но обаче ми писна от подигравките и се реших да отслабна. Не ядях почти нищо, а от сутрин до вечер хойках напред назад, бях се обсебила от калориите и постоянно гледах етикетите. Не смеех да си отхапя от тестена закуска или нещо подобно защото пак ще напълнея.

Диетата ми започна от юли месец тази година и досега не съм я спирала. Сега тежа 52-53 килограма. Правите си сметка, колко глад и лишения съм претърпяла!
Сега съм висока 1, 53 и тежа 52-53 килограма, но отново в училище ми казват свина, прасе и така нататък! Да продължавам ли? Дайте ми съвет.

Талията ми се оформи, съвсем леко коремче имам, а и бедрата са ми леко по големички от нормалното. Да постигам ли съвършенна фигура? Заслужава ли си?
Моля ви дайте ми съвет!

Коментари

1.   Не си дебела, повечето са така. Ако си с този клас вече 5-6 години е нормално все още да те наричат дебела и т. н. Хората са свикнали да те гледат по един начин и така си остава. Аз примерно бях много слаба, ребрата ми се четяха през блузата. Сега съм напълно в нормата, не съм сигурна колко тежа, но сигурно е повече от онези, които ме наричат, , Слаба". Въпреки това все още гледат на мен като на скелет.
Една приятелка пък беше с много светла коса, чиста блондинка, сега вече е доста тъмна, но отново има коментари от рода на, , Тихо, ти си руса! ".

Вече можеш да поспреш диетата, сега си на ниво в което е по-важно да тренираш //Джогинг, Аеробика... //, отколкото да гладуваш.

2.   Не си дебела, но не си и слаба. Проблемът ти не са колограмите, а по-скоро височината. Не можеш да продължаваш с радикални диети, ако искаш да порастнеш. Помоли вашите да те запишат на фитнес. Там ще срещнеш хора, които ще те виждат, такава каквато си, които имат твоите проблеми, а и има хубави момчета, които ще ти обяснят, какво да правиш.
Братовчед ми беше много дребен и с фитенс дръпна на ръст, подобрява се кръвоснабдяването, а с това и захранването на тялото с хранителни вещества. В никакъв случай не бива да напълняваш, но не отслабвай повече, а се стегни - дай на тялото си възможност да дръпне на височина! Ако продължиш с гладуването, можеш и да си останеш ниска. Поне 160 трябва да станеш, а това не става с глад, а със спорт, дисциплина.
Вземи си нови дрехи, които да ти стават и да прилягат на новата ти фигура, може и втора употреба, защото са маркови, каквито рядко се намират иначе по магазините, а и скоро ще смениш отново номера, ако ме послушаш. Успех

3.   внимавай с тези диети, да не си останеш около 1. 55 ;d

сега си добре, спирай всякакви диети, храни се нормално (прочети в нета какви храни и по колко е нормално да се яде, кой са полезни и кой не) и почвай с някакъв СПОРТ!

Иначе това, че продължават да ти викат така е заради това как си изглеждала преди!
скоро ако смениш училището ще видиш, че си е струвало. пък и след година две е нормално да си хванеш гадже.

4.   Миличка.. това което си направила е геройство, но в същото време опасно! Ти сега растеш и организма ти не се нуждае от такива драстични лишения. Потдържай хранителен режим.. , но се лишавай само от сладко и тестени изделия. Както и по-горе са те посъветвали.. запиши се на фитнес, тай бо... това само не само ще ти помогне, но и ще имаш възможността да се огледаш в очите на други хора. Не забравяй ти сега си на 12.. тялото ти тепърва ще се променя... Твоите съученици виждат все още старото ти тяло.. но много скоро няма да е така... И най-важното-научи се да се харесваш и обичаш такава каквато си.. тогава и другите ще те харесват и обичат. Успех..

5.   А що просто не се хванеш да споруваш? Мани ги тия диети, малка си още, растеш, ще се повредиш, къде са ти родителите в картинката?

6.   Аз имам такава приятелка на която и казват прасе е момичето се стегна несе подлагаше на точно на диети а започна всяка вечер на не яде или да яде малко, половин чмес след вечеря правеше по 50 комелни преси - защото стягат корема и ето я сега стройна и изпъната!! А аз аз никога не съм била дебела дори като малка имах анемия - това е началня стадий на анорексията - идлекувах се и бях стигнала до нормалнике килограми, сега съм 165. 5 висока и тежа 52 кг и мисля че съм добре каго килограми, така че трябва да поотслабнеш още но не с диени а със спортуване!

7.   Всъщност, аз не спортувам, но обичам да танцувам, например кючек, и квото и да е... това счита ли се... ям по-малко, но горе-долу нормално... дано сменя училището скоро, аз на това се надявам...
Благодаря ви за съветите...

8.   Кючека оформя дупето... играй се го всеки ден поне по 10-20 мин

9.   Добре, аз всеки ден играя по 1-2 пъти един по 11 минути... а и ми доставя удоволствие...

10.   Ем аз съм на 13 висока съм 160 и тежа 40-42кг... Нормално ли е според вас??

11.   Значи ПРОЧЕТИ ТОВА!
Тези диети са неправилни! Не трябва да спреш да ядеш, по простата причина, че:Да речем не си яла 2, 3 дни нищо. И си свалила да кажем 2 кг. накрая ще огладнееш ще започнеш да я деш и ще качиш още 7! Спри хляба и сладкото започни да спортуваш и да тичаш пий много вода и слад 2 или 3 месеца ще си готова. Имай търпение не става веднага

12.   Здр. на 12 години съм! Висока съм 1. 55см и тежа 46кг. Това е нормално нали?

13.   мила иэобщо да не ти дреме аз съм на 13г и тежа 64кг обиждаха ме и ме базикаха с мен, Един ден ми кипна и се вбесих една се подиграваше с мен и аз я хванах за косата казах и Ква си ти ма кучко мръсна още някои да посме да ме обиди лошо му се пише, Никои не ме обижда вече а ако посме лошо му се пише, Не слушаи другите които те обиждат те са идиоти по природа,

14.   Аз съм 1, 60м. и тежа 53-54кг. Никой не ми се подиграва че съм дебела, но аз мисля така. Когато сваля няколко килца идва някой празник и всичко се връща. Всички от семейството ми са пълни и мисля, че е генетично. На едни празници избягвах храненето и почти не слагах хляб в устата си, но всичко отново се върна.

15.   Не не си дебела

16.   яяя да не се претисняваш, , , супер си си. ;)

17.   Аз съм 1. 50 и тежа 47 кг, леко съм пълна, но никой не е разбрал досега, защото нося по-свободни дрехи... ако чувстваш, че можеш да издържиш го направи, но ако го правиш само зареди класа.. Аз лично не мога да сваля и 1 кг, изкушавам се постоянно, а и винаги съм била с едно тегло... На 10-11 бях 30 кг и изглеждах еднакво както съм си сега.. Порастнала съм с 3 сантиметра тази година, като теглото ми е оставало същото от миналата година. Поне ти можеш да отслабнеш, но аз нямам воля и не мога да се самоконтролирам. Започна ли диета се сещам откога не съм яла сладко, откога не съм яла нещо пържено. Аз и не спортувам, само ако съм сама почвам да танцувам по-развихрено, но баща ми винаги е вкъщи вече.. Какво ли бих дала за малко воля, животец в мен да махна пустите му 7 килограма.

18.   Споко! Ще се оправиш не е нужно много диети.. Като малка и аз бях почти така! Но сега съм със хубаво тяло... Просто не яж много.. И ако може спортувай.. А ти нататък вече ще пораснеш на ръст и ще се оформиш! :)

20.   Аз имам същия проблем с онези подсвирквания сега съм шести клас и никои от моя клас не ми се подиграва въпреки не идеалното ми тяло когато ме обидят и аз се шегувам със себе си така те млъкват и не знаят с какво да ме обидят а децата от нашия клас казват че ако не съм била в този клас щяло да им е адски тъпо и мисля че може би проблема е в съмта теб а не в теглото ти аз се притеснявах че няма да имам приятел никога но се оказа грешно имам си гадже и много приятели

21.   Недей!!! Виж никога на го прави заради другите! Сега си съвсем нормална и трябва да спреш, за да не се стига до болестно състояние! Не е нужно а гладуваш, просто се запиши на някой спорт-препоръчвам ти йога или пък волейбол! Само недей да се вманиячваш, защото ще изглеждаш ужасно това гладуване! Не ги слушай, ако са свястни хора ще си отворят о4ите и ще видят че си съвсем нормална! Общувай си с истинските си приятели, а ако нямаш такива (съвсем нормално е преди и аз нямах), като се запишеш не спортовете ще откриш мн приятели, които ще са ти ИСТИНСКИ!

~ЧеРнАтА ОвЦа~

22.   Здравей те аз съм на 13 висока съм 1.62 и тежа 72 килограма аз си мразя фигурата и от миналият септенври ходя на волеибол и фитнес но няма ефект какво да правя...!!!!!!!

23.   А какъв е проблемът в това да си нисък? Аз съм на 20 и съм висока 144, тежа 49кг. Проблем ли е височината?

24.   МОЛЯ ТЕ ПОСЛУШАЙ МЕ:
Ти си на 12 години, аз съм на 13. Не е голяма разликата. Дори да станеш клечка пак ще ти се подиграват! Казвам ти го не за да се натъжиш, а просто защото знам как стоят нещата. Просто в момента всичко е така- един избива своите комплекси на друг.
Друго да ти кажа: Не сваляй повече килограми, но и не качвай. Скоро ще се издължиш и килограмите ти няма да личат. Ще си красива и с хубаво тяло. :)

25.   Според мен 1. 51- 50кг са добри килограми според мен е хубаво да си леко закръглена а според една таблица която гледах трябва да си 35кг представяш ли колко трябва си слаба според някакви мнение на уж специалисти. Така че свали 2-3кг още и според мен ще си с перфектна фигура.

26.   Здрасти. Искам да знам как си успяла да отслабнеш толкова много. Мерси предварително.

27.   Според мен трябва да спреш с диетите, защото ще ти изиграе лоша шега. Ти си на 12 години и тепърва тялото и организма ти ще се развиват.
Не се лишавай от храна. Не гладувай! Това е много, много грешно!
Единствените хранителни правила, които можеш да спазваш са:
-да ядеш повече на закуска и по-малко на вечеря и обяд
-не вечеряй по-късно от 7 и половина
-избягвай много тестено, солено, сладко и т. н.
-яж повече плодове и зеленчуци и по-малко сухи храни.
Това последното някой биха казали, че е банално, но си остава факт.
Друго хубаво нещо, с което можеш да развиеш хубава фигура е да спортуваш, тъй като така ще се увеличиш и на дължина, което също зависи от хубавата фигура и отслабването. Ако те е срам да излизаш навън и да тичаш (тъй като все пак не сме в Америка и на никой не му е приятно да го зяпат странно в парка, например) ходи на фитнес или спортувай вкъщи. На колкото и години да си, ако си плащаш никой няма да те изгони. Има много начини, стига да имаш волята да ги изпълниш. И все пак, ако ти смяташ, че си си хубава и се харесваш, и не ти пука от хорските приказки, не си длъжна! Изборът е само и единствено твой! Всички сме красиви сами по себе си и всеки избира какво да прави, как да изглежда и така нататък :)
Надявам се да съм била полезна и да съм дала идея и добър съвет.
ЧАО!

~Дисни~

28.   Миличка имам една колежка която е на 20 1. 53 е висока и е също 72 килограма но тя по болест е пълничка Не казам това за да обидя някой а само че на всеки може да се случи
52 53 са добре за теб и височината според мен Не си дебела

Момче на 21 1. 81 74 кила

29.   Аз също съм на 12, висока съм 160 см. и тежа 52 кг, но може да се каже и че някои килца са заради областта под врата...Та мисълта ми е, че за твоята височина си леко пълничка, но всъщност по добре спортувай нещо, за да се стегнеш...Важно е колко кила изглеждаш а не колко тежиш. Аз тренирам баскетбол и килограмите не ми личът...

30.   Искам да се гръмна. Хора, вие в ред ли сте? Знаете ли как да определяте нормалните килограми за един ръст. Тя е 1.51 висока и трябва да тежи 41 килограма - това е нормата. Попринцип може да не са само сланини, може да тежиш толкова и заради мускулите ама се съмнявам. Успокоявайте се, успокоявейте се че не сте дебели... ама сте. Не казвам, че трябва да сте клечки но аз знам какво е да си 1.52 и да тежиш 55 килограма. Това е просто... ужас. Имам такава съученичка, само като скокне и всичко й се тресе. Сланини отвсякъде. Начина НЕ Е диети, ами спортуване. Не може човек да си мързулева и после като някой му каже, че е дебел хоп и спира да яде. Това не е .. това просто не е начина да отслабнеш. Трябва да се стегнеш - това става чрез тренировки. То пак ще те намерят за какво да ти се подиграват ама поне ще знаеш че си си здрав и имаш хубава фигура. 29 примерно си е ИДЕАЛЕН. А вие тука някакви 1.50 по 70 килограма.. ще се хвана за главата.

31.   Момиче я се засрами на 12години 50кг боже ако това беше моето дете отдавна да съм я вкарала в релси ти нямаш ли родители сигурно с извинение приличаш на свиня с тлъстинки

32.   Ами не си баш дебела но не си в нормата. Смисъл такъв, че аз съм на 12, висока съм 1. 60 и тежа 45 кила. Но това с гладуването не е работа. Ходи на фитнес, а ако не ти е забавно (защото все пак най-важното е да се забавляваш) пробвай с новите kangoo jumps. Аз лично това спортувам и наистина се забавлявам много повече от колкото с фитнеса. Яа си каквото искаш аз ям по 1 шоколад на ден и не дебелея, защото много усилено спортувам. По ела вам ти успех!

33.   Към номер 31: Извинявай, обаче това беше супер грубото. Да, трябва да сме прями към нея, за да разбере нещата как стоят, но дай го малко по - полека.
Към авторката: Да, не си перфектна, но недей да си съсипваш живота по този начин. Аз съм на 13. И до преди месец бях вманиачена по това, че съм дебела. А аз всъщност не съм, в нормата съм, защото съм висока 172 см и тежа 60 кг. Но не изглеждам както аз искам. И един ден си казах: "Ще докажа на всички какво мога", след което си направих програма, която гласи пълноценен и здравословен живот. Например изяш един шоколад, но го замести с маруля, краставица и т.н. Прави упражнения всеки ден. Направи си снимка сега и я забутай някъде. Прави ги тези упражнения и бягания месец и се снимай пак. Ще видиш разликата. На теб са ти нужни 4 седмици за да видиш резултат, на приятелите ти няма значение колко им трябват, но ще видят.

34.   Сега не си дебела. Имай предвид, че си на 12 и не трябва да си някой хърбалет. На мен също ми се подиграват в училище, че съм дебела, но не е така. Преди 2 години имах проблем с килограмите, но вече не е така. На 11 съм, висока съм 144 и тежа 36, 37 кг. Когато бях на 9 бях висока 130, а тежах към 48 кг. Бях си доста пълничка, но се издължих, спазвах хранителен режим и влязах в норма.