Споделена история от Тинейджърски

Толкова се обърках, че ми идва да се гръмна
Колкото повече чета и търся, толкова повече се забатачвам от февруари т. г. чета всичко за университети и кандидатстване в чужбина. Вече имам чувството, че знам наизуст всичко, а съм още по-объркана. Постоянно търся, питам и не мога да стигна до заключение... На никой не му се занимава с мен-нормално. Всеки си гледа интереса, всеки си има проблеми. Стоя непрекъснато на компа, очите ме болят зверски и главата. Звъня телефони-никой нищо не знае и не може да помогне.

Обиколих всички книжарници да търся справочници-никъде няма. Специалността съм я избрала. Останалото е каша-нямам предвид подаване на документите-това вече го разбрах. Просто не знам как да стесня кръга до 10 университета и да кандидатствам в тях. Страните: Финландия, Швеция, Дания, Холандия, Англия, Германия, Австрия,
Франция... после ще се чудя за градовете... после самите университети. Как по дяволите се взима този избор?

Имаше един форум с всевъзможни линкове за това за всички страни- беше много полезен, уникален е-няма друг такъв, а тук в последният 1 месец немога да го открия. Моля ви, ако се сещате, или го срещнете из и-нет пространството ми пишете. Не може да се сбърка.

Иначе, ако може да ми кажете полезни сайтове, както напр. за Германия daad. de и studieren. de, или за Франция campusfrance. org, ако знаете други толкова важни и полезни, моля пишете. Ако се сетите за търсачки също много моля.

Коментари

1.   www. integral. bg -влез в този сайт. Ще ти помогнат, организират посещения в по-големите градове с цел запознаване на кандидат-студентите с университетите. Мисля, че ще ти бъде от полза. Желая ти успех.

2.   Здравей :)!!!!

Тези форуми мисля, че ще ти помогнат доста :

http://www. bghelp. co. uk/forums/%CE%E1%F0%E0%E7%EE%E2%E0%ED%E8%E5-%E2-uk/

http://bg-help. com/

http://zaedno. eu/forum

http://bgstudents. eu/

Надявам се да съм помогнал!

Успех! :)

3.   Това някаква мода ли е вече "да кандидатствам в чужбина! ". Значи не да търся специалността, която ме интересува, не да търся мястото, където се придобиват най-добри знания по дадения предмет, а просто "да кандидатствам в чужбина"...
Приятел, с който следвахме заедно в София, след това замина да учи второ висше в Политехниката в Милано. От приравнителните му изпити и от българската му диплома излезе, че подготовката му е за 7+ по тяхната шестобална система!
Ама ходете... едно време модата беше "да ходя в София да уча", "да вляза нещо та да се махна от наште", "учи за да не работиш", сега явно е "да кандидатствам в чужбина".

4.   С какво по точно е полезен номер 3? Бях сигурна, че ще има подобни изказвания типично за този форум. Не си ти човека на който ще дам обяснения защо така съм решила. Като не можеш да помогнеш-недей да пишеш много е просто. Знаех си, че ще се опитате да превърнете темата в селска разпра, както винаги-ама защо, ама трябва в България, ама един мой приятел... Разсъжденията си ги правете за вас:)
Благодаря на 1 и 2- всичко прегледах. Но не ми помогнаха особено, ако трябва да съм честна. Всъщност малко ограничих кръгът, според финансовите си възможности и някои други фактори и се спрях на 3 от горепосочените държави- Франция, Германия и Швеция. Ако има някой студент там, който има наблюдения, ако иска да пише. Става реч за computer science.