Споделена история от Тинейджърски

Аборт
Здравейте. Искам да попитам хората които вече са преминали през това. Мисля че ще се наложи приятелката ми да прави аборт, искам да попитам колко струва един аборт. На 18 е и съм чувал че ако си пълнолетна не е нужно да има родител или да платиш повече за да бъде анонимно. Моля за съвет от опитните. Благодаря предварително.

Коментари

1.   Някъде 70 лв е вуйна ми вече правила аборт. Защо не си я пазил защо искаш аборт ако наистина обичаш приятелката си защо не запазите детето си а ами аборт баси горкото момиче как не те е срам и горкото бебе вие за презервативи чували ли ли сте или не.

2.   При всеки генеколог е различно, но цените са от 100 до 200лв.

3.   Първо трябва да отиде при личната лекарка да и даде направление за изследване на кръвта (време на съсирване, кръвна група и т.н. - това ще и го иска гинеколога). Аборта варира от 120-200 лв. горе долу в хубава клиника. Не боли (ако за това се притеснява). Успех! Ако имаш други въпроси, питай!

4.   Определено трябва да платиш! Никой без пари няма да ти го направи или ще го напрами и ще си остави ръцете!
Другия вариант е да се свържеш с някаква организация, която подпомага младежи с проблеми.

5.   Ами в Стара Загора е около 50-60лв. Никой не иска нищо там...

6.   Аборта струва около 160 лева в частна клиника. Отделно да си приготви 20 лева за изследвания, които се правят преди манипулацията, която трае около 15 минути. Също така още 20 лева за хапчета след аборт. Общо взето да си приготви 200 лева.

7.   100 ЛВ. ЗА ДОКТОРКАТА, 50 ЛВ. ИЗСЛЕДВАНИЯ, 4 ЛВ. ТАКСА ПО-ДОБРЕ ДА РОДИШ ПО-ЕВТИНО Е ДАЖЕ И ПАРИ ЩЕ ТИ ДАВВАТ (МАЙЧИНСТВО).

8.   Парите ле са по-важни та за тях питаш ......защо не попиташ за усложненията след това... за нараненото момиче..... за това че може да го :осакатиш: за винаги..... за убитото преди да се роди бебе..... КОЛКО струва ли е първият ти въпрос..... има още много други

9.   Номер 8 за всичко друго е информиран не се безпокой. Защо всички в този сайт изменяте темите било то за правопис било то за да четете морал осъзнайте се моля. Това не е знаело момчето това е питало. Големи моралисти сте всички.

10.   Здравейте! Искам да Ви попитам дали знаете колко горе долу сега се залаща за аборт при здравноосигурено лице, например във Втора градска в София ( или дори другаде, не на 4астно оба4е)? Защото 4етох по-стари коментари, а аз се интересувам сега каква е цифрата- през 2010 година. Благодаря предварително!

11.   Aми повредена ми е буквата 4 (като 4ереша) на клавиатурата и затова навскъде съм писала с 4етворки :(
съжалявам, 4е няма как да добавите коментара ми.

12.   Здравейте, притеснявам се, че някой ден ще ми се наложи да правя аборт и искам да знам много повече от това което знам до момента за него като например: каква е цената, може ли да се прави без родител (на черно), боли ли и т.н. . Ако някой има полезна информация, моля нека ми пише. :)

13.   Преди 10 дни правих аборт цената е 330 лв мн добра частна клиника
в държавна клиника ходих на преглед но пове4е няма да стъпя там 9лошо оношение, чакане, опашки , писане на мн. документи), искаха ми 150 лв такса и избор на екип 150 (иначе ще се учат на мене студенти ) и да си платя изследванията 20 -тотално 320 и да отида след седмица че нямали по=- скоро възможност ..................... обстановка ужасна....тъмно , мръсно,,.
4астната клиника - 330 отидох в 9 и ме изписаха в 13.00ч. перфектно отношение и вси4ко наред.

14.   13,можеш ли да дадеш името на клиниката,от която си доволна? Благодаря предварително.

15.   В частната болница в Стара Загора правят ли се такива манипулаций, говоря за "НиаМед" ?

16.   100-200 Мисли внимателно какъв е лекаря аз си имах проблеми заради това че не си свърши работата напълно ...не искам да те плаша просто премисли нещата къде отиваш

17.   Бих искала Номер 13 да даде някакви координати все пак на тази частна клиника? А също и други такива качествени и добри клиники и кабинети.... хайде, хора ... споделяйте!

18.   от 100- 200 лв и до колкото знам ако нямаш навърщени 18 трябва с родител

19.   ДОБАР ВЕЧЕР НА ВСИЧКИ ЗА МЕН ЛИЧНО НЕ Е ДОБРА НО ВСЕ ПАК КАКТО И ДА Е ЗНАЧИ ДО КОЛКОТО РАЗБРАХ ОТ НЯКОИ ПО СВЕСНИ ХОРА АБОРТИТЕ СА ДО 200 ЛЕВА АЗ ЛИЧНО СЕ ИНФОРМИРАМ ПОРАДИ ПРЕЧИНАТА ЧЕ САМ МОМЧЕ НА 19 ГОД И ДНЕС НАПРАВИХ ГАФА ИЗКАМ ДА ВИ ПОПИТАМ ЗА ХАПЧЕТАТА ЕСКАПЕЛЕ ВАРШАТ ЛИ РАБОТА СЛЕД СЕКСА ЗАЩОТО МН МИ Е ГАДНО И ВСЕ ПАК САМ ОЩЕ МЛАДЕЖ И НЕ МИСЛЯ ДА СТАВАМ ТАТКО АПАК ВЕЧИ УДАРИХ НА КУХО И МЕ Е СТРАХ ДА НЕ ЗАБРЕМЕНЕЕ МОЯТА ПРИЯТЕЛКА МОЛЯ ВИ ПИШЕТЕ МИ НА СКУПЕ DOKTORA451 :(

20.   Хапчетата Ескапеле вършат работа,но трябва да се приемат до 3дни след "гафа". Но на 3-тия ден не е напулно сигурно.

21.   някой да препоръча добра клиника в софия

23.   горките дечича убити по толкова ужасен начин.

24.   Здравейте! Аз съм на 19г. Преди 2 години се наложи да направя аборт. Обмислях варианта да не казвам на майка ми и да дам повечко пари, за да не се наложи нейното присъствие. В крайна сметка споделих с нея за бременността. Реагира доста нормално и подкрепата й изигра голяма роля. На следващия ден отидохме в Клиника Торакс. Обслужването беше на ниво. Записахме час за следващата седмица. В 9 сутринта ме приеха и в 13 часа ме изписаха. Аборта го направи Д-р Ризова, процедурата траеше около 10 мин. Платихме доста повече от нормалното - 460 лв ми беше заедно с изследванията, хапчетата и упойката. Много съм доволна и препоръчвам клиники Торакс.

25.   Ами чувала съм че е около 15 лева. А ти от тук на татък почни да внимаваш и да я пазиш повече. Радвай се че и тя е съгласна да направи аборт защото иначе и ти отичаш.