Споделена история от Тинейджърски

Страх от болката при първия път
Здравейте на всички! Първо искам да ви пожелая Весела Коледа и приятно изкарване на празниците, съпроводено с много усмивки, щастие и любов!

Та да преминем към моя въпрос... Със сигурност вече сте изчели много такива... Аз съм момиче на 15. От няколко месеца имам приятел на 17 и наистина много го обичам. Нежен и внимателен е, винаги може да ме накара да се усмихна и наистина знае как да се отнася с едно момиче. Супер романтичен е и наистина не съм мислела, че едно момче може да е толкова нежно. Досега не ми е предлагал да правим секс или нещо подобно, но в един момент и това ще стане. Знам, че ако наистина ме заслужава няма да е с мен само заради секса, но така или иначе в един момент от живота ми това ще се случи, а мен много ме е страх от болката при първия път...

Наскоро се бяхме събрали няколко момичета и стигнахме до тази тема. Едното момиче не беше девствено и каза, че при първия полов акт много, много, много я е боляло.. После два дена ходела като патка и не можела да кляка или сяда от болката. Всички се наплашихме. Преди това не ме беше страх чак толкова, но след като чух думите и някак се наплаших...

Знам, че при всеки болката и количеството на кръвта е различна, но ме е страх да не ме боли много...
Искам да ви попитам има ли някакъв начин да боли по-малко? Например бях чела някъде, че ако пиеш обезболяващи преди акта почти не се усеща болка... Не искам да се отварям сама или да ходя на гинеколог, защото мисля, че това е глупаво и първия път трябва да е с някого, който наистина обичам.

Благодаря предварително на всички, които ще прочетат историята ми и ще ми дадат съвет, защото за мен е от много голямо значение!...

Коментари

1.   Е? И какво са 2 дни "ходене като патка" на фона на 50 години щастлив полов живот?
И нали не си мислиш, че някой друг може да го направи (отварянето) вместо тебе - да те отмени един вид?
Я стига глупости - вземи си 2 дена болнични ако трябва! Сефте жена ще се дефлорира...

2.   да ти кажа, при мен нямаше болка, съвсем лека беше и много малко, ама наистина много малко кръв. При всеки е различно, наистина. Незнам дали има начини да не те боли. Може би, най-добрия е да обичаш човека и да му се довериш. Затваряш очите, гушкаш го, той ще усети как се чувстваш и дано да се държи с теб както трябва. Ако си сигурна в това, няма да имаш проблем. Отдай се на това изживяване. Всички сме минали по пътя.

И не се притеснявай за следващия ден. Ще се чувстваш старнно, различно, все за това ще мислиш, ще се връщаш мислено, но това е нормално. Дръж се така, че да не ти личи, въпреки че ти ще се усещаш вече по-различна... или поне първия ден. Успех, мила и не забравяй презерватив!!!

3.   Здрасти - твоята приятелка действително е патка и просто е решила да ви се направи на интересна.
Не е никаква философия или геройство, не боли особено, леко дискомфортно е просто... не боли изобщо като при менструация например...
Не слушай глупави приятелки, а вземи и го направи най-после на живо

4.   За Бога, миличка, та ти си още дете!!! Послушай съвета ми и не бързай! Всичко с времето си! Разбирам, че обичаш момчето, но много ще сгрешиш, ако спиш с него на толкова крехка възраст!!!

5.   За Бога, миличка, та ти си още дете!!! Послушай съвета ми и не бързай! Всичко с времето си! Разбирам, че обичаш момчето, но много ще сгрешиш, ако спиш с него на толкова крехка възраст!!!

7.   Мила, моя проблем беше същият даже беше много, много по-зле. С приятеля ми вече бяхме голи в леглото.. така да кажа и готови, но на мене ме беше адски много страх цялата треперих и почти бях готова да се разплача ;д. И аз като тебе бях чувала и чела че много боли. Приятелят ми беше много нежен правеше го бавно дори ми даваше и ръката му ако много ме заболи да я стискам силно, казваше ми само да му дам знак, когато ме заболи или да извикам и той моментално спира, но на мене ме беше адски страх.. той трагва да го.. варва аз почвам да крещтя и да се свивам ( не усещах болка просто много лек напън, но си бях внушила, че боли). Така с моя приятел се мъчихме две вечери под рет докато не се отпуснах и си казах, че не съм първата нито последната, когато си го казах, той ми каза готово е всичко сварши ;д.. не усетих абсолютно никаква болка и даже нямаше кръв, чесно казано жсичко зависи от приятеля ти и от психиката ти! Успех :)

8.   Здравей, аз съм на същото положение като теб. Въпреки че съм на 17 години, но това е друго, ако си сигорна в момчето не го отглагаи той ще разбере че ти е притеснено... просто го направи :) Успех!

9.   "После два дена ходела като патка и не можела да кляка или сяда от болката. " Толкова е смешно, когато някои заблудени момиченца започнат да описват все едно са притърпяли операция....
Та към въпроса.. за да не те боли трябва да си на 100% сигурна че го искаш. Когато го искаш следователно се отпускаш и даваш на момчето да си свърши работата. Естествено и момчето трябва да знае какво да прави и как да го направи.
Дори и да те боли ще е само за момента, след това си минава... както казах това не е операция, за да те боли и да не можеш да ходиш 100 години...!!!