Споделена история от Тинейджърски

Живота е училище или училището е жовт?
Животат е училище или училището е живот?
Страннен въпрос, но има отговор все пак всеки мисли различно и аз искам да разбера какво мислите вие за това.
Сега ще кажа моето мнение.

Не училището е живота, а живота е училище, защото от самото раждане се учим... от новородени до устарели ние се учим в този живот, но така и така не мога да разбера смисала на живота... защо сме създадени за да се борим за любов, семейство, да бъдем зли или пък добри, да се радваме и плачем и просто така да умрем!

И какво е това любов найстена ли съществува? Защо аз срещнах това момче и животат ми беше рай докато той спря да испитва чуства към мене и точно за рожденият ми ден иска да ме зареже... аз сега страдам, но не мога да разбера дали найстена е така или си внушавам, а може би ме е истрах, че ще остана сама...
Само на 14 съм в момента съм много объркана и моля по големите да ми отговорят защо сме създадени и най вече любовта истинска ли е и ако не е, защо тогава плача и страдам. Мерси предварително и моля без обиди.

Коментари

1.   50% от живота е училище, следователно другите 50% са училищен живот. Първо ставаш средно умен (изпростяваш от напиване) после се учиш от грешките си (понеже си пиян ги повтаряш) ;dd. С някакви изключения, който изпростяват от любов и затова живота става училище- грешка, грешка и поправителен.

2.   Смисъла на живота- да си го изживееш, както ти се иска. Можеш да се ориентираш към кариерата, семейството. Нали знаеш, има различни типове хора.

Почти колкото теб съм (казвам почти, защото обичам да съм точна във фактите, дори за секунди). Никога не ми е пукало за този въпрос от 5 годишна само повтарям " Смисъла на живота е да живеем.". Въобще не се притеснявай за любовта, малки сме за да я разберем изцяло, още по малки за да я изпитаме в пълния и план (
За сега само определени части от нея- искрени и УЖ чисти). Не си затормозявай главата с подобни простотии.

Честно казано сигурно не съм човекът който ще те убеди в нещо, или когото ще послушаш, но просто обърни внимание на поста ми. Колкото и да е странно и сега да ти се струва невъзможно, защото си наранена, има купища момчета и след годинка 2 на всеки ъгъл ще те заглеждат. Да бях на теб, трудно или не го целувам и прегръщам и искрено му благодаря за подаръка. Така де, за мен това е мило. Представи си да остане с теб само заради шибаното чувство за вина.

Едва връзка се дели между двама човека, ако единият не е готов да си поема отговорностите, или поне да изпитва тръпката е по-добре всичко да приключи, иначе нищо добро не излиза.

3.   Училището е част от живота и животът е част от училището :)

4.   От авторката, благодаря ви много. Номер 2 много си права благодаря ти. ;]]