Споделена история от Тинейджърски

Мисля, че изневерих ...
Здравейте ! Много съм объркана ! Преди време ходих с едно момче, с един мой съученик 1 година. Разделихме се, но не съм спирала да мисля за него. От една година имам друг приятел и преди няколко дни се случи случката :( Бившия ми приятел тръгна да ме целува и аз не се дръпнах. Целувката беше много кратка,няма и 3 секунди, но не мога да се осъзная къде съм. Чувставам се хем виновна, хем не ! Все пак ми е бивш, първата ми любов ( макар и детска, но все пак съм почти на 19, имам чувства ) Та той ми беше и първия интимен приятел. Нали знаете, че първия никога не се забравя ! :( Какво да правя, да кажа ли на сегащното ми гадже за случилото се или да си премълча ? :( Искам Господ да ми прости, че съм толкова лощ човек :( Дайте ми съвет, моля ви !

Коментари

1.   Ако нямаш бъдеще с бившия по добре си мълчи за да не загубиш и сегашния.

2.   Споко, нищо не е станало това просто е приятелска целувка, нормално е да сте си близки, не трябва непремено да сте врагове. Не му казваи нищо, нищо не е станало. Гледаи връзката ви евентуално да не се задълбочи, нищо няма да излезе, няма да е същото.

3.   Не се притеснявай, че си се целувала. Това показва само,че ти вс още имаш чувства към предишния си приятел. Ако наистина усещаш нещо към него.. то къде е проблема?

4.   Не си постъпила правилно, но вече се е случило, важното е, че не сте стигнали по - далеч от целувка. Всички правим грешки, понякога неволно, друг път необмислено или от инат, важното е да се осъзнае и да не се повтаря.
Не съм в сърцето ти, но съм минала през нещо подобно, но без целувки и интимности, просто пазех дълго, много дълго време спомен за бившия си приятел, някакво носталгично чувство, мислех си, че още го обичам, след време спомена избледня и си дадох сметка какво чувствам към единия и към другия.

Много хора казват, че първата любов, първата целувка и първия секс не се забравят, но не съм съгласна, зависи от чувствата, емоцията, отношението и ако човека с които ти се случват тези неща за първи път е бил специален, тогава запазваш скъп спомен дълбоко скрит в сърцето, което не означава, че до гроб ще го обичаш.

Съветвам те да не казваш на приятеля си, ще го нарани, нищо че е било "3 сек. целувка", ще го приеме като измяна и ще накърни самолюбието му. А, ти не искаш това, нали?
Опитай се да си дадеш трезва преценка на чувства си, дължиш го на себе си и на приятеля си. Много си млада, но това не значи, че трябва да поддържате удобна, но безперспективна връзка.

5.   Премълчи си, но ако изпитваш по силни чувства към бившия ти, кажи му не го лъжи успех.

6.   Ох, истината е, че с вашите коментари малко се успокоих, защото се чувствам много лоша и ме е страх да не си плащам дълго за това :( Но все пак ... не мога да съм безгрешна! Благодаря ви много!!!