Споделена история от Тинейджърски

Става ми все по рядко
Здравейте! На 14 години съм. Мастурбирам от 10-11 годишен. Помня как първите пъти само от мисълта за нещо +18 ми се вдигаше ама за секунда. След месеци мастурбиране не ми ставаше толкова лесно, но поне до миналата година ми ставаше като гледам на някои какички примерно г**дите или ду**то. Сега дори като съм на кафе с приятели и гледам някакви супер готини не ми става. Дали това е, защото прекалено много мастур**рам и винаги до край/до идване на бялото/ ?? Моля някой, ако е имал същият проблем и го е оправил по някакъв начин да ми пише или пък някой, които има същият и сега се въстанявява? Слушам някои ми казват, че трябва да намаля чек**те до минимум. По 1-2 на 5 дена за да се оправя, но аз немога така, защото ако почна немога да се спра докато не ми дойде и навъртам сигурно над 50... Трябва ли да ги спра изцяло и за колко време? Чул съм, че за периоди от сорта на година трябвало почти да не си бия, което е доста гадно :С. Моля за помощ!

Коментари

1.   Да, трябва да ги ограничиш, най-добре да ги спреш. Така се изтощаваш и хвърляш енергията си на вятъра, като си намериш приятелка няма да имаш сили за нея. Не се осакатявай от малък, минал съм по този път.

2.   Не слушай 1, един неползван инструмент, няма как да ти върши работа.
Пробвай нещо ново при мастурбация - да спираш, точно преди да свършиш, после пауза и пак... гледай да стигнеш така до един „акт“ към 20 мин. Можеш да се тренираш и да издържаш над 20 мин, но и 20-те са си постижение. Един ден като имаш приятелка, ще я побъркаш така.
Намали мастурбацията иначе до веднъж дневно да кажем, но по принцип, не можеш да се повредиш така - най-много да си просто полово задоволен, което е много по-приятно за събеседничките ти -момичета, от това да имат един надървен и настървен младеж. И мъжете с редовен полов живот не се излагат в обществото, един сексуално незадоволен мъж е отблъскващ, дори излъчва неприятна миризма и се поти. Така че, споко - деиствай като до сега или намали темпото, но мастурбирай редовно.

3.   Номер 2 ти жена ли си, или гей? Покажи ми, който дето не се поти, да не говорим че миризмата зависи от много неща. Всеки мъж има различна сексуална мощ и е доказано, че прекомерната мастурбация вреди. Ако не говорим за изхабената физическа енергия, то за да се произведе семенната течност организмът влиза в недостиг на важни вещества, това отслбва имунитета, нервната система, абе изобщо прочетете по въпроса. Отделно защо мислиш, че на възрастните мъже им трябва виагра и други подобни, то и на някои млади им трябва...

4.   Номер 1/3, не знам дали 2 е жена или гей, ама и ти плещиш доволно наизуст. На едно иначе здраво момче/мъж не може да му стане нищо от прекомерна мастурбация. Просто в един момент ще спре да му се мастурбира и тва е. Което няма да му пречи на другия ден или най-много след 2 дни пак да е готов за действие. Това е вярно, че "производството" на сперма изразходва много витамини, минерали и други важни вещества, но при що-годе здравословно хранене и начин на живот това ти е последния проблем.

Авторе, няма нужда специално да се стремиш да слизаш под някаква дадена граница, това е различно при всеки човек. Организмът ти сам ще ти каже къде ти е границата. Във всеки случай това дето трябвало 1 година да не мастурбираш е пълен булшит - дори обратно, вредно е толкова дълго да не се мастурбира. От друга страна, ако днеска си намаал 5 чекии не може след тва да излезеш и да очакваш да го вдигаш от каките по улицата. Но на другия ден ще можеш. И както каза 2, това е дори по-скоро позитивен ефект, щото не е яко да заговориш мацка и да си опънал палатката, а в главата ти да са само п**ки. Ще изглеждаш смешно и ще дрънкаш пълни глупости.

По-скоро се старай да водиш здравословен начин на живот - наспивай се достатъчно (на твоята възраст поне 8 часа сън на ден), не яж боклуци, не пий, не пуши. Всички тия неща влияят на (им)потентността.

Кубрат

5.   Кубрате, ти пишеш редовно тук, но не може да си осведомен по всичко.. Да те питам колко статии на български и английски си прочел за вредите от (прекомерната) мастурбация, та се изразяваш компетентно? Няма как организмът му да каже къде е границата, защото желанията и границите са две различни неща. Както казах аз съм имал проблем с това и може не всичко да го казвам точно, но знам за какво говоря, това че знаеш какво е самозадоволяване и го практикуваш не те прави непълно сведущ по темата, не казвам че аз съм напълно, но говоря от опит и лошите последствия, а те са непоправими. С последния ти абзац съм съгласен.

6.   5, прав си, може би трябваше да допълня, че не говоря медицински обосновано, а от личен опит, както и от информацията, която имам от хора, които са споделяли с мене. Не споря, че може да има случаи, в които да има негативни последствия от прекомерна мастурбация. Но според мен тогава причината не е в самата мастурбация, а някъде другаде. Не може да "нямаш сили" за приятелката си (както казваш в 1), само защото си мастурбирал прекалено в миналото. ОК, непосредствено след това е нормално да нямаш нито желание, нито сила, но след 1-2 дни би трябвало да си "презаредил" без проблем. Ако не е така, значи има друг проблем.

Пак казвам, не твърдя, че съм много вещ от медицинска гледна точка, нито съм лекар, нито съм уролог/андролог. Говоря за "средностатистическия" случай. Изключения и специални случаи има винаги, и при тях е задължително да се отиде на лекар.

Кубрат