Споделена история от Тинейджърски

Скучен живот...
Здравейте аз съм момче във 10 клас в клас. Основният ми проблем е че нямам никаква цел всеки ден е мъчителен и ежедневието ми е монотонно и скучно. Отивам на училище и там ме очакват куп гадни Учители и връзници, които се "ебават"- бъзикат се, но непреминават напълно границата на шегата, а по някакъв зообиколен път успяват да те убидят и наранят. След което се прибирам в къщи скапан от изморителните часове и от междучасята пълни с бъзици, наще ме посрещат разменяме две приказки от типа на как мина в училище и аз се затварям в стаята си.

Пред компа губя времето ми за ''Почивка'', след което лягам напълно депресиран, защото знам, че трябва да издържа следващия мъчителен ден, а дори не виждам смисъл в това, защотото никой предмет не ме влече....

Имам само 1 истински приятел, с който мога да си говоря нямам си приятелка, а мисълта да изляза навън и да отида на диско или при лостаджиите от нашия квартал ме влече толкова колкото и всеки един от скучните предмети... И така нз какво да правя с моя скапан живот много ще съм благодарен ако ме посъветвате нещо :)

Коментари

1.   Това, че си все още ученик е най-хубавото, което може да ти се случи. Повярвай ми, че след като завършиш идва мъчението...
Намери си хоби ;)

3.   Скоро ще се променят нещата. Имай търпение и се учи.

Death_Blade ^

4.   Намери си някакво хоби или се занимавай с нещо интригуващо, което да те разсейва и да ти отвлича вниманието от скапаното ежедневие.. Например запиши се на фитнес, учи някакъв език или пък следи някоя телевизионна документална поредица.. знам ли, нещо полезно и интересно за теб самия.. Понеже и аз бях горе-долу по същия начин, в началото някой като ми кажеше така, ми звучеше адски глупаво и безсмислено.. но помага наистина, разсейване, все е начало на нещо, просто намери смисъл в каквото и да е..

5.   Избери си една област (или предмет). Намери в кои университети се изучава. Набележи си точната специалност и започни за хоби да го изучаваш. И не го приемай като задължение, а като забавление. Много ще ти помогне.

6.   Добре са те посъветвали до момента и се придържам към тяхното мнение. Разбирам те донякъде. Като си намериш приятелка, апатията ти ще изчезне. Съветвам те да намериш смисъл за какво да ставаш сутрин, защото един ден като завършиш, ще ти е адски трудно. Няма да ти се работи, нищо няма да ти се прави. Мой познат цял живот си остана такъв-на 25 е, никога не е имал приятелка и по цял ден стои пред компа. Две изречения не може да кажа накръст.
Може би съучениците ти не искат целенасочено да те обидят, а ти да си мислиш така. Опитай се да им влезеш в тона, усмихвай се повече и не бъди злобар.

7.   СТ1: Животът ти е скапан защото ти си го направил такъв. Ебават ти се защото им се даваш човек които държи поне малко на себе си се защитава когато очевидно му се подиграват. Такава смиреност до нищо няма да те доведе. Вземи се стегни малко общуваи с хората прави приятели излизаи като седиш в стаята и се оплакваш колко скапан СИ ПРАВИШ живота нищо не се оправя. Весели празници на всички.

8.   До скоро и аз се чувствах по същия начин, но започнах да тренирам лека атлетика, където си намерих много нови приятели. Само от теб зависи какъв ще е животът ти, ако е скучен, това е защото ти си го правиш такъв. След като ти сам нямаш желание да излизаш с приятели или да ходиш на дискотека няма кой да дойде във вас и да те забавлява. Задействай се! Отиди в мола, на кино, разходи се, може да си вземеш куче ;) Не знам какво друго да те посъветвам. Надявам се да съм ти помогнала с нещо :] П. С. Имейла ми е soo__sweet@abv. bg, ако искаш ми пиши :]

9.   Това с кучето е добра идея мерси много за съветите :)

10.   Човече намери си некво занимание, квото и да е чесно казано 1 приятел ти е предостатъчен, не се нуждаеш от повече, просто помислете какво влече и двама ви и се занимавайте с това.

11.   Никакви кучета! Трябва ти общуване с хора.

12.   Човече мотивирай се малко!! Запиши се на карате например или някакъв друг спорт където да се запознаеш с нови хора.. Не само това но и ще си подобриш фигурата и ще се почувстваш по-добре.. Освен това излез няколко пъти на дискотека, но гледай да си с повече приятели няма как да не ти хареса, отпусни се и се забавлявай, зарежи го тоя компютър, усмихвай се повече :)) ии след това и гадже ще си намериш, но се съвземи малко, веднъж се живее, после ще съжаляваш че не си си прекарал времето пълноценно и ще се питаш "къде спах? "!! :)) късмет!!!

13.   До номер 11: това беше доста глупаво "Никакви кучета! Трябва ти общуване с хора. ".... Покрай кучетата се запознаваш с други хора с кучета. Мога само да кажа, че кучетата помагат много и сближават хората.

14.   А ти защо си мислиш, че и животът на другите е по-интересен? На това му се вика ежедневие и при 90% нещата изглеждат така. Ставам и търча за работа, работя 9-10 часа, на връщане пазарувам и плащам някоя сметка, прибирам се и ям (или първо готвя и после ям), после пред телевизора. След това си лягам и на другия ден е същото. А през почивните дни има толкова неща за правене, трябва да се чисти, да се готви, да се пазарува, да се смени маслото на колата... и докато се усетиш пак е понеделник сутрин. И така 20-30 години. Така, че спокойно. Сигурно 90% от човечеството живее по сходен начин. Ти да не мислиш, че след 10-12 часа в офиса някой има сили да прави нещо кой знае по-различно от това да се добере до дивана пред телевизора? Така, че просто се примири, че още многоооо години ще живееш по сходен начин. Да, знам, тъпо е, ама няма как да си зарежа работата, да намеря от някъде много пари и да отпраша към някой тропически остров, колкото и да ми се иска.

16.   Виж, имам подобен проблем.
Момиче съм, също 10 клас, ако искаш може да чатим оr something.
Просто напиши коментар, ако си съгласен и ще ти дам скайп.
Bye, bye.

/Модератор7 - Контактната информация не е разрешена.

17.   Аз съм автора до момичето, чакам да си доберем скайповете хаха. И мерси за съветите на всички, хванах си приятелка после се разделихме и така живота наистина се върти.

19.   Намери си приятелка, която да не е леко момиче, за да можеш да разговаряш с нея.
Така ще имаш смисъл в живота-тя.

20.   и аз съм така