Споделена история от Тинейджърски

Да замина или не ?
Така в много гадна ситуация съм. Майка ми и баща ми са разведени майка ми се омъжи за канадец много як пич работи в ЕА спортс взима доста пари и аз искам да
замина.

Сигурно вече се питате защо веднага не сам заминал. Ами бях настройван от баща ми и успя да ме изманипулира да остана при него (той остана в софия и ме заеба в Стара Загора при неговите родители ) прави ми въртели и не ме пуска в Канада така дойде един "прекрасен" момент и той се прибра уж за малко, а вече два месеца и маи не мисли да си тръгва прави се на загрижен родител. Днес стигнах до извода, че аз няма да си спирам развитието и да стоя при него. Майка микато за късмет си дойде в София (аз сам си от там ) и днес и се обадих и и казах да задейства всички възможни връзки за да ми вземе правата.

Така адвоката каза, че трябва да свидетелствам и да
не се страхувам от нищо. Стигна се до извода, че тя ще дойде пак на 15 или 17 юни и ще се започне дело.
Така това всичко става зад гърба на баща ми.

ВЪПРОСА МИ Е ДА ЗАМИНА ЛИ ИЛИ НЕ
вече сам решил но просто искам вашите съвети

Коментари

1.   Боже.. ето това е българина. Какви дела, какви глупости.. Ти все едно забиваш нож в гърба на баща ти. Ако е направил нещо да, но ти не го сподели в твоя полза така, че.. Достатъчно голям си за да се разбереш с баща ти без дела и т. н.. Всеки се мисли, че щом е Америка и по филмите е яко, значи ще ми е по-добра, обаче и в Америка в момента положението е много зле..

2.   Пич, гледаи сега. За нашето поколение Блгария вече не струва! Затова отвори ли ти се такъв шанс в живота ВЕДНАГА го използвай. Затова тръгвай колкото се може по-бързо!

5.   Отговор на коментар 1: Ако не се съгласи да прехвърли родителските права няма как да стане без дели.

Отговор на коментар 2: Да страшно си прав и даже ще те допълня. България е на път да загине ако тъпите ни управници не си вдигнат дебелите г*зове и не си тръгнат няма да се оправи положението

6.   номер 2 и номер 5 са много много прави. България няма нищо какво да ти предложи, заминавай ако на мен ми се отвори такъв шанс изчезвам на секундата може да ти е гадно за баща ти ама кво да се прай живот накрая децата поемат по свой път рано или късно, а той ако те обича ще ти позволи, защото знае че ще е 100 пъти по-добре за теб, ако не ти даде почвай с делата, но пробвай първо да поговориш с него иначе отношенията ви ще станат супер зле. България е държава с такива управници, че... не ми се мисли за тези, които ще останат.

Всеки се мисли, че щом е Америка и по филмите е яко, значи ще ми е по-добра, обаче и в Америка в момента положението е много зле..
зле, зле колкото и да е зле, България е милиард пъти по-зле и така авторе съветвам те да заминеш и да си живуркаш страхотно там

7.   Не виждам как другите могат да ти кажат дали да заминеш или не. Какъвто и да е баща ти, каквото и да е направил той.. той си остава твой татко. Не мислиш ли че е грубо това? Съд? Ще съдиш "ръката, която те е хранила"? За какво? Не може ли да се разберете по цивилизован начин? Колкото до Канада и България - изборът е твой, какъвто и да е ще е правилният.

8.   пич, аз ако бях на твое място ВЕДНАГА бих тръгнал за Канада! Сам каза, че искаш да заминеш, ето защо ДЕЙСТВАЙ! Не е казано, че цял живот ще стоиш там, можеш да СЕ връщаш лятото да се виждаш с приятели и роднини. Разбира се, от начало ще ти е трудно с новата Обстановка, но разбери, че това е инвестиция за твоето бъдеще -там предлагат по-добро образование, качеството на живот и култУрата на хората е висока! Може също така и отначало да не харесваш новия си татко, но все пак е по-добър от другия, който се прави на загрижен! Щом е готин, печели добре си голям късметлия! Радвай се. Искрено ти желая успех.

9.   Да не си развалите отношенията? Че някой ден може да опреш до него и.. к'во става? .. Опитай се да поговориш с него, кажи му, че искаш да заминеш.. и ако не стане по тоя начин, тогава съд и блабла ;d