Споделена история от Тинейджърски

Флирта - как става този фокус?
Здравейте! Сигурно сте гледали Двама мъже и половина и как Чарли владее това изкъство флирт... та гледам тук има много подобни теми и отговора е все един " покания.. покания... покания.. " но всички знаете че това не става така да отидеш при непознат човек и да му кажеш "мн си хубава утре в 10:00 часа еди къде си" неее всички знаете това!

И въпроси ми е Как става този фокус? според мен е с няколко стъпки но какви са те? Нека помагат жени и мъже, момчета и момичета! Все пак да разясня защо питам този въпрос - аз имам успех с другия пол, но като чели чакам те да правят всичко(момче съм). Това не ми правеше впечетлиние до скоро докато не усетих че дори и целия свят да ме харесва каква полза имам като немога да се възползвам както трябва.. И ТУК НАЙ-ВАЖНОТО- това стана когато след поредната усмифка към мен видях едно прекрасно момиче и от тогава за първи път от 2 години аз започнах да правя това което през тва време правеха към мен, но нестава все си викам сега ще и махна и все като я видя се правя че не е гледам или я поглеждам бързо и ми избягва погледа от нея..

И ЗАТОВА ви пиша тук (защото има опитни хора).. и не пишете "заговория" защото постоянно има някои да гледа няма такова място на което да сме двамата (в добра и голяма гимназия сме) и това е дано с отговорите помогнете не само на мен ами и на много други хора тава е при 90% от хората).. спасението е интернет но някак не ме кефи да блъскам клавиетурата и да пращам знаци като ;П:д:* и т. н. олигофренско е.... всеки може зад монитора...

Коментари

2.   *... и не пишете "заговория"... *

Ъ-ъ-ъ... какво да не пишем? O-O

3.   Хъм.. фокуси казваш ;) направи си едно голямо добро, не
превъзнай обикновенните неща от живота! ... Иначе, просто
няма да се справиш. Флирта не е голямата философия,
това е естествено средството на двата пола да се
сближат, да си кажат, хей аз те виждам и те харесва, да
разбият началната стена която ги дели, факта че не се
познават! ... И чрез повече общуване, което понякога си е
само едни празни приказки за улисване на времето и
колкото да се каже, че правите нещо заедно, прекарвате
известно време заедно, се сближавате и поставате
основите на моста на довери! А по натам, ще вече имат и
по-серионите разговори! .. До някъде е смешно, защото
флирта е като едно неписано правило, среща на две
"различни" планети под мотото на общото желание ;) Защо
да е смешно ли, ами понякога са нужни доста приказки,
докато единия се довери на другия, който са на цената на
много притеснения. А притесненията и неловкостта са
излишни, нито ти, нито момичето, сте чак толкова далечни
и различни помежду си, от една планета сте, а при теб, и
от едно училище! .. :) Как би изчезнало притеснението ли?
В момента в който разбереш какви са общите неща между
теб и нея, така ще я чувстваш по-близка, и ще има повече
какво да си кажете, и хоп неловкостта изчезва, а с нея и
баналното притеснение.

То хубаво, че четеш другите теми, но те съветвам, да не
следваш каквото са ти казали да кажеш, нали се сещаш,
всичко зависи от в каква обстановка и обкръжение ще сте,
както и какво ще прави тя! Забрави методите, забрави
някакви правила и тнк. В теб го има усещането как да
постъпиш за да се справиш, знаеш как да флитуваш, но
много го мислиш :D Флирта е като инстинкт, можеш да го
правиш без да го обмисляш и ако опиташ ще видиш, колко
по-добре e. Според мен, теб те е страх да не сгрешиш,
да те помисли за някой задръстен тип, или за нахален
натрапник. Но не усещаш ли, че като си супер внимателен,
правиш двойна грешка, така дори избягваш да се случи
контакт между двама ви. Как го мислиш, че ще те
забележи? Само като не правиш нищо ли! Няма такива
филми, тя е човек и ти си човек, ти били харесал момиче,
което не ти е направило впечатление с нещо! Едва ли! ...
Защото за да ти направи някой впечатление, трябва най-малкото да се появи пред погледа ти, да го видиш, да
чуеш гласа му, или да поговориш с него! Иначе как! ...
Има толкова много други момчета, какво ще я накара да
избере точно теб! Помисли си внимателно ;) За да и се
харесаш, тя трябва да те разграничи от другите, и ето
защото ти е време да изпъкнеш с нещо, да и се покажеш че
съществуваш. А не си поредната непозната сянка с която
тя се разминва из коридорите, дано да разбираш, дано.
Ако не и се представиш, дори и да те вижда, няма да предприеме нищо, нищо че може да усети че я харесваш,
тя няма да се сигурна че е така, защото не си провел разговор с нея, защото не си й обърнал внимание.

Ама разбира се, флирта не е само думи, а е повече излъчване, визия, някой и друга сладостна усмивка с примесени и заплитащи се погледи :) Но каквото и излъчване да имаш, това не те прави великия Дон Жуан :D
Че само с излъчване да и завъртих главата по теб, та да я омаеш и сама да ти слага на тепсия ;)

Айде да кажем, че тя те е харесала само от излъчването ти, ще мисли за теб, и ще е се засичате многооо често ще иска да те вижда. Ама така ли ще останеш пленителната фигура за нея, пленителна но без дар слово, не ис от камък! :D Гласът е важна част от флирта, почти колко погледа. Как следват думите, как ги произнасяш, на какво акцентираш и с какъв тон го казваш. Много стана, хммм, абе ако си отпуснат и не си даваш много мъка в мисли, ще направиш и кажеш всичко както е правилно за случая ;)

Далеко сме от индианците, димните съобщения няма да ти помогнат! Морзовата азбука също! :D Или събираш смелост и кураж, или ще си живееш с погледа и мечтата за нея! Ти избираш! Четеш ти, четеш, ама не си ли почел и онези теми, от хорица в твойто положение. Заседнали като онова магаре на моста, между желанието и страха. Кое ще избереш? Да си сам, с любимия страх, или да рискуваш и да и покажеш че я харесваш :) Аз бих избрал второто, и хич няма да ми пука, какво ще си помислят другите за мен! Не е глупаво да си смел, глупаво е да се страхуваш, а нищо да не е станало, и да нямаш причината за страх! Осъзнай го! ...

Преживей го тоя страх най-после! Няма стъпки, няма план, не е концерт по желание. Ако момичето те харесва, тя ще оцени че се стараеш да и се харесаш, и ще бъде още по-предразположена спрямо теб, стига да не прeкалиш с приказките. Тоест казваш както искаш да кажеш, но без излишни неща, защото не се познавате много. А каквото не го казваш на глас, го казваш чрез погледа си и усмивката си ;) Тя определя, дали ще иска да има нещо с теб, дали да те допусне до себе си. А с желанието си да и се покажеш, да общуваш с нея, и казваш само едно единствено нещо - аз те харесвам!

Примерен флирт: Зависим е от средата в която си, думите никога няма да бъдат едни и същи. Виждаш я, на път сте да се разминете, или тя стой, поглеждаш я, задържаш погледа, когато и тя те поглежда се усмихваш казваш. - Здравей (или ей, или което ти хрумне) Тя ти отвръща също с здравей, или здрасти, като по-погледа и усетиш в какво настроение! В най-добрия случай ще познаеш че е настроена за разговори с теб, че още щом и се усмихнеш, ще забави крачка, или ако стой, погледа и запрескача или ще бъде загледана изцяло в теб! - Май често ще се виждаме и мисля че е добре да се запознаем (Отново се усмихваш, важно е да бъдеш откровен, но и малко загадъчен ;) предполагам че не я познаваш.. ) Тук погледа и може да е леко изненадван, но ти си казваш името и подаваш ръка, според мен тя няма да има нищо против даже ще бъде малко полaскана, че си и обърнал внимание.

Има много красиви момичета, на който никой не обръща внимание, не ги кани никъде, не им предлага нищо. Защо момчетата се страхуват и притесняват от тях, затова не бъди като другите, бъди смел и ще и направиш добро впечатление. Вече се познавате. - От "еди кой си клас" ли си? (правиш предположение) Тя ти каза от къде е, както и ти! И готово! Може да ти кажe, че бъза за някъде, а ти кажи, че няма проблем и ти си в същата посока и докато вървиш с нея, може да отвориш една тема за музика, кино филми.

И когато вече ще ви се разделят пътищата, я попитай директно. - Какво ще кажеш, някой път да отидем на кино
(или каквото се сетиш)? Тя няма да ти откаже, но би се
замислила малко, ти в такъв случай кажи когато имаш
време, и поискай да си размените номерата. ( Може и да
знаеш как се казва, и от кой клас е, но всичко е
примерно, а ти можеш сам да разшириш примера със свойте
действия ) Би могъл да и направиш още по-добро впечатление, ако в самото начало, погледнеш очите й, и й
кажеш още докато си загледан в нея, че има прекрасни
очи. Ама всичко което казваш е редно и да го чувстваш, а
не да са празни думи, целящи само да се съгласи с теб!!!

И моля те, не се води от филмите ;) Щом се и покажеш че те има, следва общуване което ще е и виртуално, докато
се срещнете! Не отхвърляй нищо! ... С нея ти е трудно, защото имаш чувства :) Е, ами не се страхувай да и ги покажеш ;)

~winterfire~

4.   хора, пише те, и аз искам да знам как става това-отчаяна съм

5.   фейсбук братле :)

6.   аз съм автора.. направо ще кометирам номер3 ~winterfire~.. да ти кажа честно 80-90% от което си написал е вярно самоче явно аз съм предал текста глупаво и сега като го чета е така.. аз изобщо не съм обзет от това момиче ;д нямам и толкова голям проблем с флирта.. единствения ми проблем е само когато нещо ме интересува (независимо какво) тогава явно започвам много да мисля (както каза ти). Дано и тези думи не се разберат погрешно от някои, но за твойте съм сигурен че ще помогнат на много хора за което най-много се радвам!

7.   Winterfire- изписала си се.... Първо:отиваш при нея и ако сте от един клас я питаш "какво беше домашното по еди- какво си" Да кажем математика български, но преди това не си го писал. Взимаш и тетрадката нали и след като си готов я питаш дали искате да излезете след училище. На срещата и казваш: ти си много мило момиче, забавна и сладка си". И след тези думи идва моментът в който ще и се обясниш в любов.
Noood

8.   Noood (номер 7)

От мъжки пол съм :) не съм момиче, за твой сведения!!! А ти си се отписала! ... И Noood, ако толкова бързо влизаш в флирт, никога няма да сполучиш! Понякога си е цяло изкуство да можеш да направиш силно впечатление на другия! Но да го караш на бързи обороти нищо няма да се получи!

А до автора, дори и да не си обзет, отговорът на въпросите ти е в мнението ми :) Допълних само че може да имаш чувстваш, влагам и предположения, защото знам, че като пишете темите после се сещате че не сте казали всичко необходимо! И спри да мислиш, действай! Живота няма да те чака! ...

~winterfire~

9.   Извинявай за ненужното -а- в думата изписала :) winterfire
Това бяха съветите от едно 12 годишно момиче (демек аз), даже май не трябваше да пиша.... абе дете съм си...

10.   а как да избегна тъпото мълчание?

11.   От начало ти казвам.. на Чарли левъла е над допустимото и няма да го стигнеш.. хахаха

Иначе виж сериозно ще ти кажа няколко трика на които на почти всяко момиче му се подкосяват колената

1)" Красива си, сладка си. "
но НИКОГА по скайп, фейсбук или въобще когато не сте се виждали. Просто по този начин ще е мисли, че не го мислиш защото момичетата трудно вярваме, че наистина мислите, че сме "красиви", но за сметка на това "грозна си" го помним до гроб.
Примерно виждаш я днес, облечено сладко поглеждаш я и дори може здравей да не си и казал, казваш и "Сладка си днес". Може ако си от по-срамежливите да я отминеш и да не и говориш повече, това е достатъчно, повярвай ми. Ще го помни дълго и ще и направи деня по-хубав /дори да е обвързана/

2) Някоя сладка и по-палава забивка.
Колкото и всички да се правят на недостъпни и сериозно обвързани на всеки му харесва да чуе нещо от сорта на "Днес като те видях и честноо ми спря дъха" ии 'Да ти помогна ли с презрамката" "Може ли да си разпишеш химикалката, пробвай с цифрите от номера ти" или нещо подобно..

3) Ако нещо по-сериозно става леко така я пипни "случайно" за коляното. Гушни я за "чао" или нещо подобно. Кажи и "ухаеш приятно" дори и това върши работа. Намигни и. Някоя смешна история. Е*авай се с нея, че примерно довечера ще бъде по-забавно ако дойде да те гушка. Ако си помисли, че много прекаляваш добави "ама.. за да ме топлиш не за друго" закачай я.

12.   Хора оставям ви във ръцете на Winterfire !!!!