Споделена история от Тинейджърски

Мразя тази реалност!
Мразя тази реалност, тя е ужасяваща, безмилостна, жестока!
Мразя това, което виждат очите ми!
Мразя хората, онези злите същества, онези егоисти, аз ги ненавиждам.
Как искам да върна онзи свят, онзи в който вярвах преди. Как искам това да е реалността, а не боклука, който ни обгражда.

Не искам да виждам всичката тая омраза, алчност и злоба.
Душите ни - пропити с тъга и мрак.
В борбата на живота се превръщаме в стръвници.
Зависими от парите, крепи живота си върху малки хартийки, които на пръв поглед не струват нищо.
Хората убиват за една банкнота и умират за нея.
Къде отиде онова приказно детство, пълно с красота.
Защо не сме като преди, защо не сме като онези невинни деца, които знаят какво е да обичаш и виждат красотата във всичко. Децата чиито очи са затворени пред мрака.
Не, аз стоя пред света. Сега, стоя с широко отворени очи и гледам адът в който живеем. Толкова боли! Всичко в което вярвах като дете, бъдещето за което мечтаех. Оо, сега виждам лъжата с която съм живяла през онези прекрасни години на моето детство.
О, аз съм едва на 16 виждам това. А то е само малко парченце от реалността.

Коментари

1.   Сега си само на 16 това което си видяла е само малка част от онова което ти предстой да видиш.

Rebel

2.   Много добре те разбирам и в момента се чувствам точно така. Още си млад/млада и можеш да промениш всичко или поне да запалиш искрата.

3.   Децата виждат реалността с други очи.
Вярно е, че измисленият свят понякога е в пъти по-добър, но все някога се сблъскваме с живота, и е по-добре да сме подготвени за него, т. е. да не гледаме света през розови очила, а да го опознаем такъв какъвто е... и аз съм на 16, и щом сега почнах да виждам какво става по света(не само у нас), доста ще ми е трудно в бъдеще да казвам "животът е прекрасен... хората са по-добри, отколкото изглеждат"

4.   Повярвай ми, почти всеки се чувства по този начин на твоята възраст. Друга характеристика е, че ти се струва, че всички хора играят роли и се държат по определен начин за да се впишат в обществото. В крайна сметка, това наистина е така. Хората са изцяло егоцентрични и злобни и на повечето не им пука за страданието на другия. Въпреки това винаги можеш да имаш най-много доверие на семейството си когато имаш проблеми. Съвета ми е да се обградиш с хора, които са ти приятни и не злобеят. Скоро ще спреш да мислиш за тегавата реалност и ще се съсредоточиш върхо собственото си душевно и обществено израстване.

6.   Много ми хареса това, което си написал/а и аз виждам това, което и ти и за жалост не ми харесва... Ох ако можеше да беше друга нашата страна, да бяха други хората тук, но уви не е така... И аз съм млада като теб едва на 14, но защо виждаме всичко това, като би трябвало нашето детство да продължава и досега...

7.   На 16 и аз вече бях започнал да ги забелязвам тези неща. Гледай да не им обръщаш много внимание, защото ще психясаш като мен. Такава депресия ме удари преди няколко месеца точно от подобни мисли... имах чувството, че ще полудея.

8.   Момиче, така е, светът не е перфектен, но старай се цениш всичко, което имаш - здравето, семейството, домашния любимец (ако нямаш вземи си), дома, храната... парите. Явно нещо конкретно се е случило, щом си толкова възмутена, но забрави го, мисли за хубавите неща. Аз съм момче на 17, ако искаш да си попишем, напиши коментарче.

9.   Е браво а аз си мислех, че само аз мисля така а си намерих човек мислещ като мен много ми хареса и ти казвам само Браво това никога до сега не го бях виждал никъде. Това е самата истина, това е грозната реалност, в която живеем. Аз съм само на 15 години, виждам всичко това и аз в света около мен :)

10.   Аз това го разбрах, когато бях на 10. Преди това майка ми и баща ми се опитваха да ми казват колко лоши могат да бъдат хората, но аз все не можех да ги разбера. Опитвах се, но не можех напълно, докато не ми се случи. Бях на почти 10 /5 клас/. Тогава разбрах какво е всички да те мразят, какво е да си черната овца. Толкова мъки, причинени от деца на по 11-12 години. Дори не знаех, че едно дете колкото мен може да бъде толкова жестоко към друго. Мислех, че всички са добри, че ще си помагаме, но не беше така. Заради нещата, които ми причиниха ми се наложи да порасна по-бързо. Сега съм на 14. Вече нямам доверие на никой, разчитам само на себе си. Разбрах, че човек може да разчита само на себе си, другият все гледа да те прецака. Знаеш ли, аз мисля, че е по-добре, че сме се сблъскали с живота още от рано.

11.   Мнението ти за реалността е написано на литературен език, харесва ми и борбеното ти недоволство. Но ти си само на 16... Защо е нужно да бъдеш толкова песимистично настроена към живота? Всеки живот има своето и хубаво, и лошо. Затова не се отчайвай от хората, някои от тях са забравили детството си дори, но ти помниш своето. Усмихни се и покажи на другите тяхното детство, магията на скрития свят.
Ес

12.   аз съм на 13 и го виждам... жалко.

13.   Душице не унивай, не мрази :) Не бъди като онези които не харесваш, те мразят, ти не прави същото. Знаеш кое не е хубаво, можеш да бъдеш по-добра, тогава бъди!!!

На каквото не харесваш не обръщай внимание. Запази съзнанието си, за хубавите неща, за което е положително, за което е красиво. Иначе какво? Днес ще мразиш, утре ще мразиш, това съсипва и изтощава.

Виж, съгласен съм, света не е рай, но не и ад! Колкото лоши неща има, има и толкова добри! Зависи как гледаш, какво виждаш! ... Просто порастваш, ама не си прави големи и необратими заключения. Сега виждаш отрицателната страна, ама не забравай, че сезоните се сменят, а и че, дървото освен корени има и корона. Освен долу, има и горе.

Прекрасното детство пълно с красота е в теб :) Ако си затваряш очите за пред светлината, е ясно че ще виждаш само тъмнината. Навсякъде можеш да откриеш нещо красиво, стига да искаш ;)

~winterfire~

14.   И аз я мразя тази реалност!!!
Ж26

15.   По думите ти си личи, че си имала прекрасно детство и тежки спомени. Сега се усмихни защото идва "утрешния ден"! :)

16.   Ужасно е, да! :(