Споделена история от Тинейджърски

Помогнете ми да се преборя със себе си
Здравейте,

Тази история не е подобна на другите. Аз не се притеснявам дали някое момче ме харесва, нито дали ми е време да спя с някого. При мен обстоятелствата са съвсем различни.

На пръв поглед съм едно щастливо, усмихнато и ведро момиче. Изглежда, че за нищо не ми пука и се радвам на живота. Истината е друга. Нашите са разведени. На хиляди километри от тях съм. Живея с баба ми и дядо ми. Те не ме разбират. Дори не се опитват. Дядо ми е психично болен и се налага да полагам грижи и за него и за сестра ми. Налага се и да уча и да се справям със себе си. Всеки ден съм под терор от дядо ми, макар да знам че той не е ментално здрав.

Имам и проблеми със себе си. Мразя лицето си и тялото си. Лицето пооправям с грим, но за да се поддържам във "форма" повръщам нарочно. Ям каквото ям и го повръщам. И тъй като се смятам за виновна за абсолютно всичко, което се случва режа вените си. Определено чувството е зашеметяващо, но това не е начина. Помогнете ми. Помогнете ми да се преборя със себе си.

Коментари

1.   Това, че имаш толкова задължения на тази крехка възраст трябва да те изгради като човек, а не да те кара да си режеш вените. Всяка трудност в живота ни ни е дадена, за да я преборим и така да извоюваме щастието си. След като излезеш от тази ситуация ще видиш, че ще си един много силен човек.
Така че не позволявай на тези спънки да те провалят. Най-лошото и егоистично нещо, което можеш да направиш е да се самонараняваш или да посегнеш на живота си.
Разбирам, че ти е трудно, но дори и да си малка трябва да намериш изхода. Просто не спирай да се опитваш, така ще намериш начина, който най-много ти помага.
Спри да се гледаш като продукт, не ти трябва да изглеждаш като корица от списание. Знам, че другите момичета около теб най-вероятно имат щастливи семейства, може би и прекрасни фигури, но се замисли над собствените си качества. Защото ти си един много по-силен и стойностен човек. Бъди себе си, яж колкото искаш без да те е страх за фигурата ти и погледни на живота с други очи.
Пожелавам ти успех и много, много щастие занапред! :)

2.   За състоянието, в което се намираш само лекар може да ти помогне - психиатър плюс психолог.