Споделена история от Тинейджърски

Нямам си никого и се чувствам зле
Здравейте, казвам се П. на 17. Искам да споделя с вас читателите на този сайт и разбира се да чуя вашето мнение за това, което ще прочетете по-долу.

Ще започна с това - в момента се намирам извън България. Вече трета година уча тук. Мисля, че държавата няма значение.

Тази година ми е последна тук и след това правя 18 и трябва да се изнеса от нас понеже майка ми не ме иска, с нея не сме в добри отношения откакто се омъжи за доведения ми баща и преди това сме се карали, но не чак толкова сериозно, да ще споделя когато бях на 11 години ме беше гонила и т.н но това е минало, и сега е още по-зле.

В момента живеем аз, вуйчо ми, майка ми, мъжа на майка ми. Но проблема е, че майка ми не се държи с мен като с дъщеря, а като с някое чуждо дете. Обиждала ме е, гонила ме е, удряла ме е, да разбирам да е в момент на нерви но това е почти всеки ден, както и вуйчо ми всеки ден ме обижда, а дори няма кой да ме успокой, нямам си приятели, нямам си никой друг, просто се чувствам сама и изоставена...

След 4 месеца, като завърша се връщам в България, и мисля да заживеем заедно с моя приятел, неговото семейство е готово да ни помогне. Но проблема е там, че на него има кой да му дава пари има кой да се грижи за него, а аз почти никой си нямам освен леля ми и чичо ми.

А от носно баща ми, го познавам от 14 годишна и не го чувствам като мой баща, защото съм го виждала едва 10 пъти през целия ми живот.

Проста аз си нямам никой и се чувствам зле, не знам какво да очаквам вече от този живот, просто от малка съм копняла майка ми да ми каже обичам те или да ме прегърне, даже си спомням, че майка ми искаше да ме праща в пансион, но пра баба ми не и позволи.

Питала съм майка ми какво искаш да направя, за да си е всичко по мястото, а тя ми отвръща с нищо !!!

Коментари

1.   Миличката само ако можех да те прегърна нямаше да те пусна 30 мин [hug]]

Ани* 16г.

2.   Това, което си споделила показва, че имаш две възможности - или да се откажеш, или да станеш независима и силна.
Много хора са имали и имат твоята съдба, но успяват да се справят с живота.

Щом имаш възможноста да живееш с приятеля си, значи имаш подсигурена първата крачка към новия си живот - подслон. След това разчитай на себе си, намери си работа, продължи образованието си.

Не се чувствай сама, защото винаги ще има човек, който да рабере страданията ти и да те направи щастлива. Никога не спирай да търсиш нови хора, които да правят това за теб.

Много ми става кофти като чуя за майки ( и роднини като цяло ) като твоята и ми става много гневно, че подлагат невинните си деца на всичко това.

Поведението на майка ти е нещо, което трябва да ти даде поука - че когато ти стигнеш до момента да имаш деца, ще им дадеш цялата любов, която на теб е липсвала.
Аз вярвам, че ще намериш човека, който да те обича истински ( ако това не е приятелят ти, разбира се ) и ще си щастлива.

Никога не се предавай и не забравяй, че дори да се чувстваш сама, тук има един човек, който те разбира и се моли за твоето щастие :)
Искрено ти пожелавам успех ! :)

3.   Благодаря ти, Ани. :)

4.   Благодаря за разбирането и коментара... Наистина ми вдъхвате кураж

5.   Не те познавам, но съм много любвеобилен и наистина адски ти съчувствам. Това са твоите родители и нищо не можеш да направиш. НО сега просто остави всичко зад гърба си. Това са едва 4 месеца. После се връщаш в България. След 4 месеца щее точно лято и ти ще се върнеш на време в България за лятна почивка. Тук имаш и приятел изобщо вече си минала най-трудните мигове. Пожелавам ти успех, стисни зъби и още 4 месеца. Стискаме ти палци ;)

6.   Благодаря номер 5 !!!