Споделена история от Тинейджърски

Учтивост или нещо повече от това?
Наскоро имах следния случай с един познат, когото познавам от съвсем скоро, но много ми харесва. Та една вечер бях с приятели в едно заведение и за момент си помислих колко ще е странно и интересно, ак го срещна. И към 10 и нещо, аз много скучаех, но в един момент си повдигнах погледа и той се появи в помещението. Седна при негови познати в стаята и като застана среще мен ми махна за поздрав.

По-късно аз вече мислех да си ходя, а и видях, че той си събираше нещата. И на изхода се засякохме „уж случайно”. Той ме попита на къде съм и каза, че той е в посока метрото, на мен и метрото ми вършеше работа, при което аз тръгнах с него. И по пътя си говорихме разни неща, аз му разказах за себе си, че съм приета да уча едикъде си и едикаква си специалност, при което тоя много се заинтригува и се впечатли, а като разбра, че се занимавам с гимнастика каза „Страхотно! Това са толкова красиви и хармонични движения!”. Но като слязохме в метрото, се оказа че последният влак за моята посока вече е минал. За мен не беше проблем, щях да си взема такси. Но той ми каза „Ами аз мога да те изпратя до някъде”, но аз му обясних, че няма проблем и ще си взема едно такси, а той отново каза „Ами и за мен не е проблем. Пък и да не даваш пари за такси.” Аз обаче така или иначе живея далече и такси щеше да се наложи, а и неговото метро, което беше последното щеше да дойде до 2-3 минути и ми беше много съвестно. Така че, благодарих му за предложението, но му казах, че няма никакъв проблем, и че няма нужда излишно да се разкарва, а и да си изпусне последния влак. След това се разделихме и тръгнах.

Мислех си другия път, когато го видя да го попитам за скайп или някакви координати.
Но общо взето много се впечатлих от случката. Как той все пак настояваше да ме изпрати, мен, която е виждал само два пъти, и не възразяваше да си изпусне последния влак. Та, се замислих дали това беше просто проява на учтивост или той също ме е харесал? Вие какво мислите?

Коментари

1.   Много ясно че те е харесал.