Споделена история от Тинейджърски

Завистлива приятелка
Здравейте, това моето не е точно проблем, но все пак искам съвета ви.

Момиче съм на 14 години и единствения ми проблем е в краката и това, че съм ниска. Имам хубави очи, хубаво лице и донякъде мога да пея хубаво, но имам една близка приятелка която е малко злобна и когато на мен ми кажат някой комплимент тя си извърта очите и имам чувството, че завижда, че това са го казали на мен, а не на нея.

Не знам - може да ми се струва, но това не е само един път. Това става винаги. Когато ми кажат, че пея хубаво или съм красива и тя веднага или сменя темата или върти очи, всичко се забелязва. И още нещо исках да ви питам.

Понеже тя се е 'запалила' по едно момче и той живее със съквартиранти и постоянно говори за тях дори да е едно и също само това говори и аз няма как да и кажа да спре да говори за тях, защото ще се разсърди и по скайпа е така като почна различна тема тя се връща на същата или като разбере някоя шокираща новина за някой от тях това може да го говори със седмици и само ме успокоява това, че той след 2 месеца завършва и всичко ще се успокои, а за сега ми кажете как да постъпя, защото аз нещо дълго не мога да държа в себе си и имам чувството, че ще избухна.
Благодаря ви за съветите предварително.

Коментари

1.   Истинските приятели НЕ ЗАВИЖДАТ.

Lola

2.   Моля не занимавайте аудиторията с детските си въпроси и проблеми :) поживейте и ще видите, кое как!

3.   Имах същата приятелка.. Даже като ми правеха комплимент тя се обръщаше и казваше: Кой.. Тази грозната ли бе?
Накрая я разкарах, защото разбрах колко е долна ;). По-добре разкарай и своята : ).

4.   Еми.. не бъди приятелка с такива хора или просто поговори с нея дръж ни в течение :)

=Естел=

5.   Аз често попадам в такива ситуации, започни тема която да е интересна и за двете ви, ако пък не се получи и кажи да не се сърди и че теб това не те вълнува ако ти е приятелка ще те разбере.

Иви

6.   Мило момиче аз също съм на 14 имам една много хубава приятелка, тя е страхотна хубаво тяло, очи, коса и тн, аз съм малко по - висока от нея, слаба съм колкото нея, имам по - голям бюст - което при момчетата има сначение - и въпреки това винаги нея заглеждат, и найстина не е приятно, никога да не си чувала нито един комплимент от момче, докато твоята фр да я опсипват всеки ден!! Поне на мен не ми е приятно, особено като някой който харесвам ми каже - как може да си толкова гразна, единственото хубаво в теб са очите ти и трябва да ти ги извадят и да ги дадът на моята фр, мисля, че момичето не се чувства добре, просот поговори с нея!

7.   Проблемът дори не е в това, че е завистлива, колкото че е проста колкото си иска, милата :)))
Същото се отнася и до "приятелката" на номер 3 - даже въпросната може спокойно да бъде освидетелствана :)

8.   Това е някоя СТРАШНА приятелка!!! Същата е имам и до себе си, не си спира устата за секунда и от месеци (няма да казвам колко точно) върти и суче само една тема... Започнах да е отбягвам, ама нема нема и се явяса в нас и издивявам. Ама нали имам и аз тапа в устата не мога да скръцна със зъбки и да й кажа млъкни! или изчезни! ... Хубвато поне е, че не е завистлива, поне не го е показала пред мен, а точно обратното. Въпреки, че на тоя етап предпочитам да завижда, че аджеба да изплюя тая тапа! :D
С две думи - далече от въпросната! Не се знае утре какъв номер може да ти извърти въпросната "приятелка"....