Споделена история от Тинейджърски

Прекалено срамежлива съм
Значи аз съм на 17 години и до сега не съм имала приятел...
Проблема ми е, че не мога да общувам с момчетата на живо... в интернет мога да говоря всичко, но на живо даже и една усмивка не мога да пусна и забивам поглед в земята... сега харесвам едно момче с което миналото лятото си писахме.

Той е от другия клас и от както почнахме училище не съм му казала и едно здравей и на живо не сме приказвали изобщо.. естествено той се вбеси и ме блокира навсякъде и сега се едно не се познаваме...
Той знае че го харесвам, но това че не му обръщам никакво внимание ми изиграва лоша шега.. :(
Как да премахна срама си?

Коментари

1.   Като за начало си изхвърли компютъра, таблета и мобилния телефон през балкона. За година-две щеш-нещеш ще се научиш да общуваш на живо.

2.   Срамежливостта не е лошо нещо ;)) стига да не е прекалена! Така де, всичко в умерени граници, може да е
приятно! ... Срамежливостта е дори сладка :D Защо ли? Ами когато се притесняваш от някой, другият се чувства по-привлечен от теб, а и срамежливостта те прави
по-детски по-внимателна и мила, макар не толкова разговорчива. Мислела ли си как другите се справят? Питала ли си е, дали те не се притесняват когато имат чувства към друг? ! ... Разбира се че да ;) Притесняват се, но не го показват открито, преструват се, че за тях нещата са нормални. Ииии.. дoнякъде това е начина, за да осъществиш едно сближаване. Хах, така, до изграждането на мост между теб и човека към който храниш чувства!!!

Виждаш ли, срамежливостта е в теб, само защото ти се страхуваш! От какво? ! ... Дали се страхуваш от, че той е първото момче с което искаш да бъдеш, а не искаш да изглеждаш като "глупачка" за него! Представаш си, разни
неща, как го заговаряш, но притеснението те кара да се
съмняваш че ще се справиш, да мислиш че ще сгрешиш, че ще те отхвърли, заради нещо в теб. Или се страхуваш, защото знаеш че за да се сближиш с него, ще трябва да го допуснеш до себе си, не до това твое аз в нета.. :)) А до теб самата, като същност, външност, емоционалност, чувства и това може би е основната причина за страха ти! Страх че може да не те хареса каквато си, страх да не му се довериш, а той да предаде доверието ти. Момиче, стига с този страх! :) Спри се! ... Знаеш ли, колко хубави неща, са останали неoсъществени, .. знаеш ли защо? Точно заради страха. Не пропускай свойте възможности, не си казвай утре ще опитам, а опитвай винаги! ...

Според мен, той те харесва :) Защо иначе ще постъпва така крайно, да се отдръпва от теб, да прекратява всякакви контакти! ... Той не разбира че си срамежлива, за него ще е че се дистанцираш от него, което би го наранило! Така му изглежда на него. Така че, миличка, твойта задачка, е да му кажеш за свойте притеснения и да го разбереш, за да може и той да те разбере!!! Все ще му имаш я, номера, я адреса където живее, ако не, ги вземи от някой. Или направи си други профили, и от там го потърси, като не казваш че си ти ;)) А се представиш като приятелка на себе си :D много ефективно е, казваш му, че тя го харесва, но е много срамежлива, дефакто казваш си истината! И хей, ще видиш, няма да ти е трудно, защото ще му споделиш това, като трето лице, по-лесно ще е, а и ще подразбереш някой неща от него самия!!! ;)

А срамежливостта - премахва се чрез повече опити, това е! Смелост и действия! И колкото повече неща напрaвиш, които преди си се спирала, поради страх, в един момент, ще спреш да се притесняваш, ще спре да ти пука, кой какво мисли и как. Мдааа! Единствено, ще те вълнува, да направиш това което чувстваш, че искаш :) Е, какво чакаш :) Говори с него, и не го мисли много. Понякога мисълта пречи, изключи я! И се остави на действието! ... :)

~winterfire~

3.   Споко и аз съм така само че съм момче... абсолютно същата работа....

4.   Номер 1 това какво беше. Момиче дръж се спокойно не се притеснявай, бъди по разговорлива. Казвай им здрасти питаи ги как са. Бъди по спокойна ДА не ти ДРЕМЕ НА...
Успех имай и повече самочуствие, знай че никои не е идиален. Желая ти късмет

5.   Номер 1 съветът не е никак добър! КАК ЗА БОГА ОЧАКВАШ ДА ИЗХВЪРЛИ НЕЩА ЗА 1000 ЛЕВА АКО ИСКАШ ТИ ГО НАПРАВИ! Сега мила знам какво е и аз съм така макар не толкова! Като за начало ако те е срам да говориш с него си помогни с приятели! Разкажи им ако не знаят че го харесваш и т. н. Първото което трябва да му кажеш е, че съжаляваш и че всичко стана така защото те е срам. Ако не можеш кажи на приятелка да му го предаде. После го помоли да те от блокне и започнете да си пишете и после говорите! Знам, че проблемът ти е срама, но за него мога само да ти кажа, че трябва да го преодолееш -мисли че си единствена на света или че го контролираш, че си най-красива или кралица или каквото измислиш! Успех!
Иwи ^^

6.   Номер 1 съветът не е никак добър! КАК ЗА БОГА ОЧАКВАШ ДА ИЗХВЪРЛИ НЕЩА ЗА 1000 ЛЕВА АКО ИСКАШ ТИ ГО НАПРАВИ! Сега мила знам какво е и аз съм така макар не толкова! Като за начало ако те е срам да говориш с него си помогни с приятели! Разкажи им ако не знаят че го харесваш и т. н. Първото което трябва да му кажеш е, че съжаляваш и че всичко стана така защото те е срам. Ако не можеш кажи на приятелка да му го предаде. После го помоли да те от блокне и започнете да си пишете и после говорите! Знам, че проблемът ти е срама, но за него мога само да ти кажа, че трябва да го преодолееш -мисли че си единствена на света или че го контролираш, че си най-красива или кралица или каквото измислиш! Успех!
Иwи ^^