Мълчанието
Моля споделете опит, защо един мъж мълчи.
Замълча изведнъж без осезаема причина за мен, мълчи след изблика ми на ярост, мълчи след изблика ми на разкаяние и извинения, мълчи след като го дистанцирах от себе си, мълчи след като отново му признах, че не мога без неговото внимание и личност, мълчи и толкова... а знам, че не е безразличен...

Коментари

1.   Той мълчи от... самосъхранение. Мъжете реагират съвсем различно на високи и пискливи звуци. Повечето жени тук са били свидетели, как мъж излиза просто от стаята, когато една жена е в разгара на скандал. Ако не го направи, трябва да удари или да счупи нещо.

Доказано е, че мъж може да получи инфаркт от писъци и крясъци. Затова и мъжете не са любители на пищящи бебета и малки деца, докато ние искаме по-скро да им помогнем и успокоим (маичин инстинкт).

Освен това мъжете имат нужда от доводи, логично звучащи аргументи, да казваш нещо, не само да говориш. Когато един мъж има проблем, той се затваря в себе си, докато го реши. Жените говорим, говорим, гофворим и така преработваме просто.

Ако говориш на висок тон, ако драматизираш, той ще се капсулира в себе си, мислейки - кога ще свърши това. Само мъжете имат хобита като риболова, където не говорят, дори не се движат. Те са родени ловци.

Малко драстична е реакцията на приятеля ти, но можеш да промениш по принцип отношението му към теб, ако ти промениш своето към него. Излизай с други жени, не го товари с проблемите си - дори само да споделяш, той се чувства ДЛЪЖЕН да ги реши, а не всичко може друг да реши вместо нас. Това прави мъжа нещастен, чувства се безсилен.

Промени се, виж се от страни и ще промениш него. Дистанцирай се малко, излизай, намери си хобита.

Успех

Лаура

2.   Мълчи, защото всичко, което описваш, се развива в твоята глава, а не в неговата! Какво да ти каже: "Изперкала си! Пий си хапчетата редовно! " ли?

3.   Като мълчи, го остави на мира да си помълчи. Тяхната психика е по- различна от женската и има моменти, в които се затварят в себе си и просто не споделят нищо с жената до тях. Не му задавай излишни въпроси "Защо? "... така или иначе няма да ти сподели какво го мъчи, просто не му досаждай, а го остави да премине през това. Когато си му нужна, бъди до него и го изслушвай... в случая просто си трай, ще му мине.

Doriana

4.   Аз лично използвам "мълчанието" само в два случая - когато съм ядосан, за да не кажа нещо за което ще съжалявам по-късно и като наказание, когато не можеш да направиш нищо друго.... Може и твоя човек да те наказв за нещо.

NoBody

5.   Мълчи защото човека е улегнал и не му се занимава с детински истории. Гледай действията, не приказките. А ти с тази твоя втураеност, най много да го накараш да те зареже.

6.   Би било добре да кажеш, на колко сте години и в какви взаимоотношения сте били...

7.   Може би мълчи защото отговорът не искаш да го чуеш.

8.   В какъв смисъл мълчи, бе, жена?

Дано само да няма защо да мълчи, че причините в днешно време са много...

9.   Аз съм жена, но същите номера са ми ги правили мъже. Охкания ахкания, разкаяния, лигавщини. Е и аз мълча. И мълча, защото се дразня от такива театри на отчаяността. Колкото повече притискаш някой човек, толкова повече бяга. Дори и да се правиш на безразличен, а отвътре да си се вкопчил, пак се усеща и човека бяга. Мълчи защото не му се занимава с твоите драми. Така че няма какво да си блъскаш главата, а си промени поведението занапред и спри да се излагаш. Защото с тези упреци, после извинения, просто се излагаш до немай къде. Спри се жена, пълно е с мъже, не се унижавай повече.

10.   Има една приказка " Ако не можеш да разбереш мълчанието ми, няма да разбереш и това което казвам! "
Има нещо вярно в това. Ще ти дам един съвет, млъкни и ти :)

11.   Авторката

Благодаря ви за всички отговори. Към номер 10- и аз млъкнах, че то друго няма какво да се прави. Не вярвам в зодиите, но това мълчание и инат го отдавам доста на тези хладни водолейски характеристики...

12.   Здравейте, аз имам същия проблем с мъж водолей, мълча 45 дни.. докато не го притиснах до стената, дори тогава беше доста скромен с думите...