Споделена история от Тинейджърски

Лъжа или истина
Историята ми е много дълга, но ви пиша защото се чувствам много зле и търся помощ. Всичко започна преди 2 години аз спрях да излизам нямах приятелки беше ми мн трудно, но преди повече от половин година си намерих 4 на брой нови приятелки. Когато постъпих в групата те тъкмо се бяха скарали с една от читирите-била гадна, използвачка и т. н това и аз го знаех.

Илизахме си ния четирите без това нахалното момиче и вс си беше ок. С едно от момичетата непрестанно си говорехме по скайпа и по телефона, не спираше да ми звани и ми стана близка. Но от едно известно време около 2 месеца престана. Отдръпна се от мен и я осещам, че се опитва да ме отдели от другите. Кани другите две момичета на гости, говорят си по телефона аз и пиша на скайпа, а тя не ми отговаря или отговаря троснато, като и се обадя, казва че няма минути и след пет мин и влизам в скайпа (има и парола, но тайно) и чета като вика на другите ей сега ще ви се обадя да си бъбрим.

Когато излизаме на разходка почти не говори с мен. Скоро се появи и момичето, за което викаха, че е използвачка и я отлъчиха се излизаме пак и с нея и тя не спира да и се мазни на скайпа и по телефона. Преди момичето, за което ви казах, че ми звънеше ми споделяше вс, а сега научавам за нещата тайно от скайпа и...

Та така влязох и аз пак във скайпа и чета разговор с наново появилата се използвачка там тя момичето, което ми звънеше ще я кръстя Мария, въпреки че не се казва така и говори за мен, че съм и скучна и не иска да изиза с мен. И така от най-добри приятелки сега тя се опитва да ме изгони. И всичко, защото Мария се разкурвила и иска да излиза с момчета и да е център на внимание, а аз не съм такава.

Преди искахме да се преместим заедно в друго училище, но аз вече не искам, видях всъщноста и не я понасят. Историята е объркана вече толкова съм наранена, че се страхувам да не стана като преди и да не искам да излизам, а това ми беше психологически проблем. Ако някой е преживял нещо подобно да ми помогне, защото съм на ръба и не желая да ги виждам, но нямам и други приятели

Коментари

1.   Това, което написа, мога да ти го съкратя максимално до 1-2 изречения.
- Единствените ми приятелки се отдалечават от мен, говорят ми зад гърба и преди 1-2 години постъпиха така и с едно друго момиче, но само те са ми приятелите- Да се опитвам ли да се впиша, или да си свия сърмите и да си намеря нова компания?

1- Това да и четеш скайпа е баси и долното.... така, няма да продължавам, просто е навлизане в личното пространство и е толкова детинско, че нямам думи.
2- Психологическият ти проблем е само, че искаш да се харесваш на всички и си неуверена. - Не, няма как всички да те харесват, да, хората се променят и това, че Мария се интересува от момчета не я прави курва.
3- Колкото ти не си права, толкова и те грешат. Просто не сте за една компания, по всичко си личи, че вече всеки си е поел по собствен път, интересува се от нови-различни неща и няма как да сте си близки, ако ще си правите такива номера (чета и скайпа; говори ми зад гърба).

Няма да ти казвам какво да правиш ще ти дам един приятелски съвет- ако не се чувстваш удобно в нечия компания, а пък и не искаш да се виждаш с хората от нея, то тогава просто не го прави. Никой не те бие и не те кара да си лепната за тях като малко дете, не ти е приятно с тях- не излизай с тях. Хора по света- Много.
Зу-За

2.   Ти й имаш паролата, но не каза дали сте си разменяли взаимно паролите. Защото тайното влизане може да си го направила като тайно, само защото примерно приятелката ти не си е сменила паролата, след като се е отдръпнала. Друг вариант е да си хакер.

3.   Здравей,
не знам дали ще ти помогна, но ще ти споделя моя опит.
Аз също нямам много приятели, но това вече не ме плаши. Научих се да си ги подпирам с мои интереси, възгледи, принципи и какъвто си кретерий искаш.
Много е важно, да имаш подкрепата от твоите приятели - да те разбират, да се чувстваш добре с тях, да разчиташ и т. н.
Поговори с тях - кажи им, че се чувстваш зле, че ти е неприятно, че държиш на тях.
И накрая не се самоизолирай. Не се затваряй! Защото болката ще е само за теб.

4.   Първо:Не влизай в скайпа ?. Това е адски гадно и нечестно. Щом така си е решила, така да бъде. Второ: Защо непременно търсиш приятелки момичета. Не можеш ли да пробваш да се мотаеш с момчетата. Понякога се държим детски, но пък при нас много рядко има таква интриги. Просто сме по-честни един с друг, а доколкото прочитам момичетата, с които се мотаеш нямат тези качества... Пробвай, чао ;):);)

5.   Аз бях в твоето положение, и оставих "приятелката си". Не се занимавай с нея и теб ще вкара в нейната среда. Зарежи я.

Иви

6.   Да не ти пука за тях, ако на тях не им пука за теб. Насила хубост не става. И аз съм горе-долу на същото положение, но въобще не ми дреме. Най-добрата ми приятелка от 4 години се разкарва с момичето, което най-много мразех и все още мразя. Избирай си приятели, които ще те ценят такава каквато си, ако пък се държат дръпнато значи не са ти били истински приятели. Успех и горе главата! Не се тормози с такива хора!