Споделена история от Тинейджърски

Ревнувам от брат си
Здравейте!
Аз съм момиче на 14 год. За да сме на ясно учила съм в България само 2 години за това и не се справям много с правописа и съжелявам за някои грешки които ще допусна!

Че така.. Имам брат, той е на 17 години и е пълен утличник. Това не означава че е зубър и че постояно чете! Просто е умен и всичко което се преподава в училище той го запомня в час и някога няма нужда да учи в къщи за някое контролно или испит! Той е много по-различен от мен. Не излиза често, или ако излезе ще излезе с приятелката си, никога с приятели! Аз, може да излизам всяка събота, докато той се осамотява у дома. Не контактува много с хората но не е срамежлив. Понякога е много луд, особено когато гледа мач и играе ЧЕЛСИ.
Но както и да е.. проблема е там че на всеки срок тук каде то се намериме и учим в момента взимаме оценки от даскало. Брат ми винаги има отлични оценки. Винаги са по-добри от моите! И винаги правят мама по-горда!
От няколко години насам чувам мама как хвали брат ми не само на роднините ни в България но и на нейни колежки, приятелки от тук. Хвали го че е най-добрият ученик в класът въпреки че е чужденец!

За мен никога не е говорила така.
Не съм чувала да ми каже че се гордее от някоя моя постъпка! Това беше веднъш, когато бях на 6 и бях се изявила на един конкурс по пеене и бях спечелила награда за най-хубаво испяна песен на друг език.

От много време на сам не съм чувала или съм усетила майчината топлнина и обича. Бих искала и аз да съм като батко всичко да ми върви като по вода но не става. Особено по-математика съм кръгла 0! Когато видя тези числа, + и – ми става лошо, почват всичките числа да се въртят в главата ми и капка от урокът не разбирам. Докато брат ми винаги е имал хубави оценки по математика. Някога ми помагаше, но аз не знам защо не мога да приема и запомня едно нещо казано от него..

Искам да направя нещо за да покажа на майка ми че и аз съм добра в нещо, че мога да съм по-добра от брат ми в нещо. Но незнам какво е то.. Бих искала вашата помощ! Чувствам че обичат и се интересуват повече за брат ми от колкото за мен. Все едно че ни делят.. че ни сравняват.. Моля ви помогнете ми.. Незнам какво да правя..

Обичат ли ме?? :/

Коментари

1.   Обичат те разбира се! Ти си по малка затова си мислиш, че си незабележима.

2.   Нормално е да ревнуваш, но знай, че всеки е уникален в нещо. Например аз също не съм добра по математика, просто едната половина на мозъка ми е по-развита от другата (добра съм в рисуването)и както при теб по-голямата ми сестра разбира математиката. Както и да е, не е нужно непременно да впечатлиш майка си. Просто прави това, в което си добра и някой ден някой ще забележе таланта ти.
Явно се чувстваш доста пренебрегната. Леле, всъщност, според мен няма смисъл чак толкова да се тревожиш. Все някой ден и ти ще блеснеш. Ако искаш добри оценки учи по-усърдно. Дори да не изкараш 6-ци няма как майка ти да не забележи старанието ти.

3.   Намери си ХОБИ!!! Нещо което те удовлетворява. Аз съм на 13 години и наскоро се преместих в нов клас където изискваха много а аз бях от едно забутано училище където нищо не разбирах, Чувствах че съм най-глупавата в класа и никога не съм постигала някакви успехи и просто започнах да правя нещо което ми е интересно. Географията, това е моето хоби така съм от месеци и съм най-добрата в класа. Решавам тестове които са били на външното оценяване от миналата година без грешка! Просто прави това което обичаш и не се насилвай, всичко с времето си :)

4.   според мен не трябва да ти пука дали майка ти те хвали или не.
но винаги знай че тя те обичаи някой ден може да си стотици пъти по добра от брат си.

5.   Поговори с нея. Разкажи и, че се опитваш да искарш добри оценки но не става. Кажи, че се чувстваш неприятно от това, че говори само за брат ти и се чувстваш изолирана. Не вярвам да ти каже нещо лошо. ;)