Споделена история от Тинейджърски

Постоянно ме обиждат
Здравейте! Аз съм момче в 8-ми клас и имам сериозен проблем или поне аз го смятам за такъв. Кандидатствах приеха ме в хубаво училище и класа ми е страхотен. Но има едни гадняри от другия клас, които идват постоянно в нашата стая и ме обиждат :( Всяко междучасие идват и ме наричат по най различни начини. Ужасно е просто! Не знам какво да правя някой казват Да не ти пука, но просто не е толкова лесно. Това се отразява на психиката ми и то зле. Моля ви помогнете ми! Кажете ми какво да правя с тези хора. Как да се справя с тях? Пробвах да не им обръщам внимание, но те продължават с долните обиди и ме поставят в ужасно положение пред всички. Не разбирам защо го правят. Аз не съм ли човек като тях? Те безгрешни ли са :(? Моля ви ако имате някакъв съвет как да се справя с тях споделете го. Ако и вие сте били в такова положение и сте се справили по някакъв начин. Моля ви пишете ми! Наистина не знам какво да правя с тях още 4 години ще съм тук и не знам как ще издържа това :((

Коментари

1.   Щом са от друг клас, не е толкова проблем. Или се оплачи на класната ви или сподели с приятели да те защитят. Не се давай! Ако не обърнат внимание, отиди при директора. Също и като те нападнат, отвърни на атаките им. Покажи увереност. Успех!

2.   И аз бях като теб! само дето съм 6 клас! аз имам голям нос и всички ми се подиграваха за това! нашата психиатърка- на училището реши проблема!(
ОБЪРНИ СЕ КЪМ КЛАСЕН РЪКОВОДИТЕЛ ИЛИ КЪМ ПСИХИАТЪРА НА УЧИЛИЩЕГО ВИ- ТАЗИ КОЯТО РАЗПРЕШАВА ПРОБЛЕМИТЕ МЕЖДУ УЧЕНИЦИТЕ!

3.   Оле и аз съм в същата ситуация и аз съм колкото теб и аз съм момче и наистина е адски гадно. Аз се справих като влезнах в друго хубаво училище както ти. Първо всички ме намираха за аутсайдер, други за женчо, трети за зубър, но постепено започнах да показвам истинското си аз и се поприобщих. Аз не знам теб с какво те обиждат, но така аз се справих с тях. Ако модераторите позволят остави един имейл поне за 24 часа.
Успех дано да се справиш. =]

4.   Наистина гадно, но какво точно ти казват. С какво си по различен???

5.   Ами според мен не е по-добре и ти да ги обиждаш. Продължавай да се правиш, че не ти пука и след време те ще спрат, ще им омръзне ;) Въобще не си трови нервите ! Игнорирай ги и това е !

6.   Брат бил съм в твойто положение в продължение на година. Но започнах да тренирам борба и един от онези които ме дразнеха си изпати ;). Започни да тренираш и ги игнорирай докато не се стигне до бой. Тогава удраи но с мярка, научи блокове!!!

7.   Запиши се на някакъв спорт, по възможност бокс или фитнес. Самочувствието на човек идва точно от там, да се чувстваш силен. Нека пак се закачат, докато не ги натупаш няма да се спре това нещо. Другото е да си намериш дружки 3-4 човека, с които движиш и ако стане проблема да ги набиете. Не е хуманно моето решение, ама в тоя побъркан свят само боя оправя!

8.   Защо не кажеш на психоложката в училище? Предполагам, че след като е хубаво училището ти, ще обърнат внимание и на твоя проблем... Помисли си, нищо не губиш

9.   Няма да чуеш много неща по - различни от "Да не ти пука". За да се спасиш трябва да станеш по - груба от тях иначе няма отърване. А пък най - лесния и прост начин е да хванеш някой, да го пребиеш пред цялото училище и онези ще спрат да ти се правят на много отворени. Ноо много зависи и от това защо те обиждат. Ако са момчета може да те харесват, ако са момичета - може гаджето им или момчето, което харесват да си пада по теб. Причини може да има много. Питай ги директно какъв им е проблема

10.   Ако става въпрос само за обиди просто си стои на чина и ако доидат и започнат да те обиждат бъди като вкаменен не влагаи никва емоция а само требва да ги затапяш нали знаеш на обидата с обида пробваи върши работа тоя трик късмет

11.   Аз съм 7 клас! страх ме е да не стане така и при мен :/ Защото аз съм много срамежлива и те ще ме обиждат... сигурна съм :С

Само да ти кажа някой ден ще им се върне тъпкано! И те са хора като нас, но с разлика че те НЯМАТ сърца ;xx Много мразя такива хора! Ние едвам се познаваме, а те тръгнали да ме обиждат. Така искам и аз да им отвърна... ама съм по- умна от тях, пък и няма да остана за дълго жива, ако го направя -. - :D
Ти от къде си? ... ако искаш кажи де... не е нужно да ми казваш :) аз съм от Бургас =]

12.   Виж сигурно си хубаво момче, но за да те обиждат сигурно си има причина !? Няма значение.. За да се оттървеш от тях има начини. Ако не може и с приказки, кажи на класната, директора, родителите.. И за друго не се сещам, ако не си по - смел, знам ли?.. Ако си по спорта, запиши се на карате, бокс. Та направи, така че те да се страхуват от теб.

13.   Много гадно. Мойте приятели също се подиграват така на някои момчета, които со по-дръпнати, по-мили или по-нежни(нямам нищо конкретно предвид). Много ми става гадно като ги унижават пред целия клас да им викат гейове или педали или други. На мен никога ни са ми се подигравали, но но брат ми му викат, че е обратен и ми става адски гадно. Дано да се справиш=)

14.   Към номер 2 - миличък, нарича се психолог, не психиатър :) А относно автора имам няколко съвета:
1. ) Просто се прави, че не ти пука, че не ги чуваш и им се усмихвай нагло.
2. ) Не искам да давам лош пример, но и на мен ми се е случвало. В такъв случай и аз отвръщам с обида.
3. ) Препоръчвам ти да не се оплакваш на родителите или на учителите, защото ще почнат да ти казват, че си женчо, не можеш да се оправяш сам и други глупости.
4. ) Като ти кажат нещо от сорта: Приличаш на *не знам си какво* им отговори: Сигурно на теб приличам или просто не се страхувай да им отговаряш, нищо не може да стане, като не ти си виновния. Явно просто нямаш смелостта, но просто им го кажи веднъж-два пъти и ще проработи :) Надявам се да съм била полезна :)

15.   Не съм съгласна, че ако не им обръщаш внимание те ще спрат да се заяждат с теб, в днешно време децата са много жестоки към малко по различните. В моя клас имаше едно момиче, верно беше грозничка, но не беше лош човек. И едно момче пак от нашия клас не спираше да я обижда даже и посягаше, накрая тя не издържа и се збиха може да се каже че тя го понаби, лошото беше че той не спря и след това и така 4 години (не знам как е издържала). Надявам се че в твоя случай е в по лека форма и тези които се дразнят с теб не са чак такива гадове. Мога да ти дам няколко съвета които ще помогнат. 1-во вдигни си малко самочувствието и не им мълчи като шматка, никой няма право да те обижда без твое съгласие. И 2-ро препоръчвам ти да започнеш някакъв спорт. На някои може да им е смешно но точно тези гъзарчета които се правят на големи работи са въздух под налягане и нещо такова би ги стреснало до някаква степен. Примерно се запиши на бокс не е казано че го правиш да им отмъщаваш, но никога не знаеш дали тези обиди няма да прераснат в нещо повече защото за тях си лесна мишена която им мълчи. И така започни примерно бокс или спорт които те кефи и самочувствието ти ще се вдигне, ще бъдеш по сигурен в себе си, а и ако тези ти скочат ще можеш да се защитиш. Това е от мен надявам се да съм ти била полезна.

16.   Благодаря на всички ви!!! Ще пробвам по следния начин :
1) Ще им отвръщам с обиди. Дано така разберат, че не са единствените, които могат да обиждат. Омръзна ми от тях.. Не обичам да се бия. Просто съм възпитан така, че съм по-културен. Не обичам да псувам, да викам и да се бия като тях. Може би за това ми се подиграват и ме наричат женчо и най различни други неща.
Благодаря на всички ви.

Аз искрено се надявам, че живота ми все някой ден ще се оправи.. Може би като завърша и като отида в друга страна. Това е единственото решение. Тук е просто като джунгла. Бий се, за да оцелееш! Неможеш да се разбереш с никой да се разбереш като човек. Но това е ше им отвръщам нямам друг избор. На никого не пожелавам такова нещо! Ужасно е просто!
БЛАГОДАРЯ ви още веднъж за помощта! :)

17.   То и аз съм 8 клас и постоянно от класа ми викат педал. Преди се дразнех и се чувствах зле, но малко по малко отмина и вече не ме е грижа. Гредай си живота и не се занимавай с долни утрепки дето 5 3 не знаят колко е!

18.   Аз съм момиче. Имам проблем с бившето ми гадже м с гаджето на най-добрата ми приятелка. Имам обрив и те ми се подиграват много гадно. Постоянно го правят и така ме разделят с приятелката ми. Още обичам много бившия ми. И той ме харесва, но се отнася много гадно с мен. :-(Помогнете ми!