Споделена история от Тинейджърски

Как да и кажа?
Преди време се запознах с едно момиче по интернет хареса ми малко по малко я опознах, всъщност и двамата се опознахме и ми стана нещо като най-добър приятел, но още не съм сигурен дали е възможно да съществува само приятелство между момче и момиче. Всъщност съм мъж или момче на 18 приемете го както смятате за добре.

Та... започнахме да излизаме също като приятели и доста време прекарвахме заедно и малко по малко започнах да я харесвам, но се боях да и го кажа защото от подобен предишен случай така загубих приятел. Мина доста време с това наше "приятелство" и днес тя сподели с мен че е имала надежда в някой друг че ще се случи нещо между тях, но той я е отблъснал и явно наистина и тя ме смята само за приятел как да и кажа че я харесвам без да загубя приятелството защтото ми е наистина скъпо, а тя е страхотен човек.

Надявам се всеки който прочете това да драсне някой съвет защото наистина ми е нужен и имам чувството че я губя с всяка минута без дори да съм я притежавал. Благодаря ви.

Коментари

1.   Братле, питаш дали е възможно да съществува само приятелство между момче и момиче - възможно е. То зависи и какво влагаш в думата приятел де. Имал съм такава приятелка, но просто момичето беше от друг град и т.н. и т.н. Добър съвет трудно ще получиш - не че хората тук нямат желание да ти го дадат, но просто не познават характерите ви. Не знам от колко време я познаваш, но ако сте толкова добри приятели, ти сам ще усетиш какво да правиш. Но внимавай - истински приятели днес трудно се намират. Желая ти успех

2.   Жените са тъпи брат едва ли се е замислила че изпитваш нещо друго. Не искам да съм суров, но ако пък осъзнава че може да изпитваш нещо към нея явно така показва че не иска да и признаваш..

3.   Кажи и някак, защото ще ти олекне. Дори няма значение как ще реагира, но просто ти ще се чувстваш по-добре. Вчера и аз бях на твое място. Нещата не се получиха, но се чувствам по-спокойно. Болката няма да мине скоро, но аз поне знам, че съм направила всичко възможно от моя страна. И още нещо: ако тя ти е истинска приятелка, няма да я загубиш като приятел! Пожелавам ти успех и пиши, как се развиват нещата.

4.   Ми какво да ти кажа??? Според мен е най добре да проведете един открит разговор вав които да и споделиш точно как се чувстваш, и какво по точно изпитваш ти към нея. Това мога да ти кажа за сега.

5.   Ами аз ако бях щях да и кажа :( кажи и какво чувстваш а ако нищо няма да излезе да не си губите отношенията, разкажи и колко я харесваш.. тва онова... но я кажи че каквото и да ти отговори вие няма да си развалите приятелството... кажи и че ще я разбереш ако неиска да е с теб... Незнам.. но успех :) но наистина и кажи един живот живеем :)

7.   Според мен задължително трябва да й кажеш че я харесваш, но в никакъв случай не й го казвай направо защото може да се уплаши. Примерно когато си говорите за нещо ти започни с това какво харесвате...

Или направо я питай дали харесва някоя група или някоя песен и след като ти отговори я питай дали тя знае какво харесваш ти и ако каже че незнае тогава ти и кажи че я харесваш нея. Или пък ако ти каже че някой актиор и харесва много ти пък и кажи че харесваш нея. Може също и ти сам да си измислиш как да и го кажеш но според мен както и да го направиш тя би се очудила защото те смята само за "добър приятел". А за да разчупиш малко обстановката след като и кажеш че я харесваш може да добавиш и причините поради които ти харесва (коса, очи, телосложение, държание и т.н.т). На твое място бих направил точно това!!!!

Въпреки че и аз като бях на 18 стана нещо подобно. Запознах се с едно момиче и станахме добри приятели но после тя започна да ми харесва и точно по това време тя скъса с гаджето си което много обичаше и след няколко дена станахме гаджета но нещата не потръгнаха и след 3 дни тя поиска да се разделим.

КАТО ЗА КРАЙ ТИ КАЗВАМ ЧЕ АКО ИСКАШ НАПРАВО Я ПОГЛЕДНИ В ОЧИТЕ И И ГО КАЖИ ПЪК КАКВОТО ШЕ ДА СТАВА. АКО ПЪК ТЕ ОДРЕЖЕ НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ ОЩЕ СИ МЛАД И ЩЕ СРЕЩНЕШ МНОГО МОМИЧЕТА КАТО НЕЯ.
ПОЖЕЛАВАМ ТИ КЪСМЕТ С МОМИЧЕТО И ПИШИ КАКВО Е СТАНАЛО. :)

8.   И аз попаднах наскоро в същото положение ... От много време излизам с най - добрия си приятел, но декември месец стана нещо. Започнах да го чувствам по друг начин. Той си имаше приятелка и аз вместо да се радвам за тях го ревнувах от всяка друга, но с нищо не показвах чувствата си. И до ден днешен всичко тая в себе си. Не знам дали аз съм влюбена във въпросния човек, но това което изпитвам мисля,че не е чисто приятелство :( Според мен двамата с теб трябва да разкрием чувствата си пред "приятелите си" нз... ако искаш пиши на mitkova_v@abv.bg

9.   От автора: Хора не споделих историята си защото просто искам да я покажа и да я прочетете а искам съвет толкова е просто... наистина искам някой да ми помогне с решението.

10.   Мисля че е редно да й кажеш за чувствата си

11.   Братле и аз имам същия проблем и аз съм губил приятелка нз и аз как да го кажа ако някой може да бъде полезен нека пише.

12.   Ами вземи и хвърли едно хубаво еб*не и после тя ще ти каже дали ще си останете приятели или пак да си разваляте приятелството по същия готин начин.

13.   Аз съм момиче, но все пак се надявам това което ти кажа да ти бъде от полза. Има едно момче което (като теб) ми беше добър приятел. Споделях с него всичко и един ден вобще да подозирам, той ми каза, че ме харесва. Отначало бях много шокирана, но после осъзнах,че не трябва да го отблъсквам, а напротив. С времето и аз започнах да го харесвам ( в същност един месец след като той ми каза, че ме харесва аз вече бях влюбена в него ). Тогава аз му казах какво чувствам към него и днес вече сме много повече от приятели. Тъ.. Искам да кажа, че ако момичето което харесваш найстина ти е приятел и те познава, то с времето може да ти стане нещо много повече от приятел. Просто и дай време :)).

14.   Ей, перверзник

15.   Кажи и вс каквото си написал тук. Не си губи времето за да не стане твърде късно.

16.   Аз също съм момиче и съм напълно съгласна с №13! По принцип не мисля, че може да има просто приятелство между момче и момиче, защото, когато вярвах, че има, се убедих, че не е така! Въпросният ми приятел ми каза, че много ме харесва и иска да сме заедно като повече от приятели и аз се съгласих, въпреки, че не го харесвах като нещо повече от просто приятел. Но и аз след около месец-два вече бях лудо влюбена, това продължава и до днес, и съм наистина адски щастлива с него.
Така че щом я харесваш (като повече от приятелка) мисля, че трябва да й го кажеш. По-добре е да знае, а и на теб ще ти олекне, повярвай ми. Ако се съгласи, в началото може да е малко трудно, но след време нещата ще се оправят, сигурна съм.

Ако те отблъсне, не съжалявай. Поне ще имаш утехата, че си й казал какво изпитваш. По-добре така, отколкото никога да не разбере! Успех! :)

17.   На твое място аз бих постъпил така:
Запо4ни разговор(без значение какъв) и вмъкни "имаш ли чубства към мен" и ако да "как смяташ че ще се отрази това на нашето приярелство?" и така.. нещо такова.
Успех.

18.   Най-лошото е момичетата си мислят че момчетата ги искът само и само за да ги е*ът и все едно ги е страх ...

19.   Hомер 15 е изключително прав/а ...кажи и всичко ,как се чувстваш и какво мислиш :) тя ще те разбере

22.   Преди бях с едно момиче гадже но след един ден но сега аз и тя излизаме по 3 часа на вун да играем и ме попита пак за скайпа защото ме беше блокирала това какво означава помогнете ми

23.   Трябва да провокираш интереса й. Номера е да включиш в нея собственическото чувство т. е. тя да пожелае да си само за нея. Активирай ревността (без да се оливаш обаче, все пак не искаш да я изгониш от живота си). Завладей я! Или й кажи, че някаква там, която може да е измислена те е поканила на кафе, много е готина обаче ти харесваш друго момиче и не искаш да ходиш и не знаеш как да откажеш. Питай я за някаква идея. Ако тя започне да те навива да отидеш е възможно да иска само приятелство. Успех!

24.   Мерси сега сме гаджета