Споделена история от Тинейджърски

Как да постъпя?
Тази година постъпих в ново училище (гимназия) и попаднах на горе долу добър клас но още от началото започнаха проблемите. Има едно момче което в началото се държеше добре но в последствие започна да се дразни с всички включително и с мен. Удря без причина и се подиграва има голямо съмочувствие защото има много връзки. По късно конфликта между нас двамата стана голям. Той без причина ме удря обижда и се прави пред всички на велик. Той не може да си намери майстора защото има връзки и ще намери начин да си го върне някак. В час се държи предизвикателно дръзко няма страх от нищо. Има към мен нещо лично защото се дразни и с другите обаче към мен проявява някаква странна агресия.

Постоянно иска да се бие с мен но аз отказвам защото ако го набия може и да не се прибера в къщи някоя вечер. Той тренира волейбол и има много излищна енергия която прилага към другите. Родителите му са богати и въобще не хаят за поведението му.

Многократно съм се оплаквал на госпожи заместник директори и т.н. но нищо не става. Той непрестанно иска да се бия с него и иска да ме ядоса и предизвика като сяда зад мен в часовете и ме удря и учебници облегалка от стол и тем подобни аз му викам и отговарям естествено е да се защитя но той става веднага и иска бой. Единствения за мен начин да го откажа от мисълта да ме тормози е да не учи в това училище. Пиша в този форум за помощ ако някой има идея как да ми помогне ще съм много благодарен.

Коментари

1.   Ти си се преместила за добре а то какво ставааа...
ами историята ти ми е малко позната но от части в моя клас има също 2ма които са връзкари и вадят по хилядарка на чиновете да се правят на велики и тормозят всички като убиждат и удрят понякога
да ти кажа честно при нас цялото училище знае за тези 2мата но нищо не се предприема от никой
разговорът евентуално може да помогне но трябва да подходиш внимателно

2.   Бий се! Това мога да ти кажа. Излез срещу него и се бий

Не очаквай някой друг да те защити, остави родителите му, директорка и т. н. и се защитавай.

3.   Ми опитай да кажеш на вашите, ако нищо не стане не вземай прибързани решения. Все някога ще му умразне, но понякога става така, че нямаш избор и трябва да се изправиш срещу него. Има два начина: да го набиеш и да се оставиш да те набие( свиваш се на топка и само си пазиш кайсиите и лицето). Предполагам че като те набие ще му се изгуби интереса.

4.   Ми позната история. Имам в моя клас 4/5 човека които се правят на голямата работа един от които се има за Бог. Другите са като негови десни ръце. Обиждат, имат телефони които големи хора не притежават и се подиграват.

Също така брата на един от тези е известен в цялото училище разбира се със простотията си. Имат едно момиче което го харесват и може би затова я обиждат, но виж говори с родителите ти или се остави да те набие и да му мине мерака за бой. Успех ти желая!!!