Споделена история от Тинейджърски

Да и го кажа ли или не?
Здравейте! Пиша ви с молба да ме посъветвате какво да правя.

Историята ми е следната.
Момче съм на 17-18 (11 клас) В класа обаче има едно момиче Елена в което наскоро осъзнах, че съм влюбен! Единствено при мисълта или вида й на снимка или на живо целия настръхвам и губя дар слово. Проблема е, че в класа имам много приятели а тя ми е най-мила от всички. Другото е, че тя си няма приятел, но не мисля и че си търси. Кажете ми какво да правя, защото се измъчвам.

Да и кажа ли какво изпитвам (въпреки, че смелостта ми не го позволява) или да изчакам с времето удачен момент- на бала примерно? Страх ме е да не си развалим приятелството... а и как ще я погледна после!? Или пък да си останем приятели с любовта на живота ми :(

Дори тръгнах с едно момиче, но вече 5 месеца не мога да я забравя, а напротив!

Какво да правя кажете. Благодаря, че прочетохте всичко! Надявам се на стойностни отговори.

Коментари

1.   По-добре й кажи, може би не сега, но след някой друг ден нещо да стане. Бори се за нея :)))

2.   Ако тя има нещо към теб ще разбереш, ако ли пък не по-добре не и казвай. Но от друга страна си още малък и трябва да минеш през такова разочарование.

3.   И аз имам същия проблем. Даже по-сериозен. Аз харевсвам 15 момчета (смисъл симпатични са ми - от тя бих тръгнала наи-много с 2-3). Както и да е. Според мен постъпи като мен. Значи тва момче където харесвам от моя клас преди ме зарибяваше, обаче аз харесвах друго момче и той престана. Но сега харесвам повече него и се опитвам аз да го зарибявам. Според мен пишете си по скайпа. И се опитай да разбереш да ли и тя изпитва нещо към теб. Преди и аз харесвах само едно момче (харесвах го 3-4години) и си мислех че той е единсвения. На него не му беше безразлично, но се пак не знам аз винаги ще го харесвам дори и да отричам-просто не мога да го забравя. И при теб е така. Сигурна съм. Ако искаш да си пишем- liuboslava_tennis

4.   (От автора) Ще съм разбит като ми откаже! Страх ме е :-/

6.   А иначе какво - ще се чудиш дали ако беше опитал щеше да стане. Затова действай а не отлагай. Колкото повече отлагаш толкова по сложно става. И да те отреже какво толкова няма да е нито първата нито последната, поне ще знаеш как са нещата.

7.   Кажи й.

8.   Здравей, аз съм доста по-голяма и по-опитна, предполага се. От многото ми контакти с мъжете съм стигнала до извода, че който бяга го гонят....Това важи и за жените, разбира се.

Дръж се приятелски, бъди внимателен, нежен и си отваряй очите и ушите за нея. Съвета ми е да изчакаш и в същото време да работиш върху себе си, да имаш постижения, с които да я впечатляваш и да я караш да ти се възхищава. Показвай й силен характер и я остави да те забелязва всеки ден, за да й влизаш от мислите в сърцето!!!
УСПЕХ!!!

9.   4. (От автора) Ще съм разбит като ми откаже! Страх ме е
Авторе, такова нещо може да напише само човек който губи битките още преди да ги е започнал. Ти нали не си такъв.

Номер 8 ти е обяснила много добре. Прекарвай колкото се може повече време с момето, дръж се естествено, бъди себе си - не се прави на какъвто не си щото си личи да знаеш. Щом усетиш че и е приятно с теб и започне и тя да търси твоята компания - действай, но полека лека.
Успех ти желая.

10.   9 Ще те послушам :) благодаря на всички

11.   абе хора знаетели кат прочетох всичките ви комвнтари разбрах че повечето от вас не знаят какво е любовта всички твърдите че тои трябва да не и казва защото може както твардят някои от вас да се скарат и хоп краи с приятелството им.

Пази го в тайна а ако е трябвало да бъдете заедно бъди сигурен че ще бъдете :Д успех