Споделена история от Тинейджърски

Защо момчетата ме възприемат като приятел ?
Здравейте :) Аз съм момиче на 17 год. и имам един много тъп проблем, който мисля, че доста ми пречи и ме мъчи от много време... 98% от момчетата, с които се запозная или излизаме в компания ме възприемат само като приятел, а не като нещо повече.. Една от най-добрите ми приятелки пък ( тя е много красива, повече от мен, характера й е невероятен, с една дума - страхотна е ) всяяяяко момче я харесва и тича след нея.. Признавам си, че е наистина страхотна.. Няма момче, с което да сме се запознали и да сме излизали и да не я харесва / да се влюби в нея, да иска да бъде с нея и т. н. , а мен ме възприемат само като приятел и си мисля, че ако не бяхме постоянно заедно ( аз и приятелките ми ако не излизахме постоянно заедно ) , момчетата, с които излизаме нямаше и да се сещат за мен... Не знам дали това е всичко, което исках да кажа по темата, сигурно забравям нещо, но ако се сетя ще пиша.... Но кажете ми какво да направя, как да се държа, за да ме възприемат момчетата като нещо повече от само приятел, да се закачат с мен, да искат да ме целунат, да бъдат с мен ( не за 1 нощ, разбира се ).... Моля ви

Коментари

1.   Не се подценявай, аз имам същия проблем, въпреки, че съм малко по-голяма от теб, но мисля, че и двете трябва да се погледнем и да си кажем "имам страхотни черти и в характера и във външния вид, ако някой не го оценява достатъчно, тогава той губи от това". Определено не унивай. Ще имаш връзки в живота си кои по-добри, кои по-зле, но никога не си мисли, че проблема е само и единствено в теб. За жалост точен отговор за това "защо винаги се получава така" нямам. Може би просто и двете сме добри в сприятеляването, но не чак толкова в "омайването" на момчетата. Може би трябва още от началото да им покажеш, че си момиче и да подчертаеш и изтъкнеш женствеността си, а не да показваш, че можеш да си "пич" и готина приятелка. Не знам.

2.   О милата, знам много е гадно, просто се конти повече, ако искаш носи и по - големи деколтета, дръж се като момиче, и тогава може да те забележат...
S. I. S.

3.   Мила, не унивай само! Дръж се малко по женски, предполагам имаш по - дълги нокти, пробвай докосни някое момче от компанията ти малко по така я по ръката, я по врата.. Това разбира се към момче което ти харесва. Най - важното ти оръжие е усмивката, усмихнеш ли се правилно, няма да гледат на теб като на "пич" само. Повярвай ми, дълбоките деколтета и контенето както те съветва Н2 няма да помогнат.
Жоро22

4.   Може би трябва да се отделиш от приятелката си за малко и да не стоиш в нейната сянка като досега. Момчетата ще видят теб и твоите качества, покажи им, че външният вид не е най-важното и че ти също си с готин характер. Освен това защо мислиш, че приятелката ти е по-хубава? Имам предвид, всяко момиче има някакъв чар, а ти може би просто не се киприш като нея или сте различни като визия, но всяко момче харесва нещо различно. Освен това не може да си сигурна, че те възприемат само като приятел, момчетата са странни, те по-трудно показват чувствата си от нас и може би си забелязала, че я харесват, защото тя е свикнала да получава вниманието им и за едно момче е по-лесно и удачно да избере такава като нея, но същност може би значителен брой момчета, за които ти дори не предполагаш, те харесват, дори много повече от нея. Просто покажи, че и ти имаш качества!

~sad-baby~

5.   Номер 2 значи за да я забележат трябва да ходи като някоя уличница? авторката ти искаш да се зарибяваш с някой или да имаш сериозна връзка?

6.   Аз съм в същото положение :Д.. Наистина бих се съгласила с по - горните коментари - дръж се по - женствено, едва ли не бъди "кифла".. Усмихвай се и ги гледай в очите, закачай се с тях, разбери от какво се интересуват и привлечи интереса им :).

7.   Ох така беше и при мен. Не се промених никак както момчетата ми викат все същата мажкарана си, но след вече 2 години запознанства с 5 от момчетата от компанията 3 ме харесват, а се чудя защо ме хар след като не се промених. Тях не можеш да ги разбереш. Каквото им скимне, а пък по-горе дето пишат да се промениш кавам ти недей, ако някой е подходящия ще те харесва такава каквато си. Не е нужно да се правиш на друга.