Споделена история от Тинейджърски

Цикъл през лятото?
Здравейте ! :) Моят въпрос е доста простичък! Искам да попитам как да се справям с цикала през лятото?

Значи както е при всички, приятели отиват по почивки някъде и когато са си тук, а аз имам цикъл и искаме да отидем на плаж, какво да правя? Четох, че има тампони, обаче аз съм на 13 .. (без подигравки моля) и ако си сложа, ще ми кажете ли какво да правя на плажа, без да имам проблеми?

Ще ми е наистина от полза, моля ви!

Коментари

1.   Не е особено препоръчително докато си в цикъл да влизаш във вода - морето, в басейн и т. н. И в морето, и в басейните влизат много хора, дали къпани или не - все има мръсотия във водата. Тампоните по принцип вършат работа и всичко минава безпроблемно, но трябва да го сменяш по-честичко, ако стоиш цял ден, примерно, във водата. Съществува обаче риск от инфекция. Все пак водата не е чиста, не е тази, с която се къпеш във вас. По-добре се посъветвай с някой по-възрастен. ((:

Малката

2.   Има едни мини тампони, които са предназначени точно за малки и девствени момичета. Сложи си такъв и нямаш проблем. (не искам да си мислите че правя реклама или нещо такова просто мое мнение е че Event mini - евент мини са най-подходящи)

3.   И аз съм със същия проблем...помогнете :)

4.   Е пък ако не отидеш на басейн през тази седмица ще умреш ли, сериозно?
Иначе тампони, от най-малките, OB mini (например). Ама са опасни и т. н. Ти си решаваш!

5.   Хмм не мисля, че е редно да си слагаш тампони!! Ако пък толко желаеш.. поговори с майка си. Обаче като толко искаш да ходиш на плаж най-лесното е да не влизаш във водата.. ;дд

6.   ами с тампон, можеш да се печеш само, в вода не се влиза, така съм чула, аз не ходя на плаж когато съм в цикъл колкото и да ми се иска..

7.   Ами аз съм така точно в момента. Приятелите ми ходят на плаж ами аз доста лесно си решавам проблема. Аз съм на 14. Като отида на плаж съм със превръзка бански за да мога поне да се пека. Просто не се къпеш, пък за тва си със приятелите си.

8.   много просто, но няма да ти кажа хаха

10.   При мен няма проблем-един път точно да се уговорим всички приятели да отидем на басейн и предния ден ми дойде... не знаех кого да убия, а бе просто ужас! И какво, казах си няма, няма, ще отида и... го направих! :) Хем отидох, хем се къпах в басейна няколко пъти, но разбира се всеки път, когато излизах от басейна отивах и си сменях тампона с друг. Много добре мина, така че може по такъв начин да направиш. :)

11.   Освен тампоните ако знаеш кога точно ти идва можеш да го предизвикаш с до 3 дена по - рано с чай от курите на лук. Моята техника е такава, значи пия чай от лук идва ми и после се тъпча с витамин С, за да ми спре на 3 ден, а иначе съм чувала за едни хапчета - сега не се сещам име - който като ги изпиеш и си в цикъл само 4 пъти в годината, но не те съветвам да използваш този метод, иначе относно тампоните, купуваш си най - малките и няма да имаш проблем, надявам се да съм ти помогнала, но опитай това с чая и витамин С на мен ми действа иначе ме държи по 7 дни...
S. I. S.

12.   Първо моето момиче тампонът ще ти отнеме девствеността и второ докато си в цикъл не влизай в водата изчакай да ти спре...

13.   Аз също съм на 13 и използвам тампони, девствена съм си и нямам проблем ;) ползвам OB normal i event super, ходя си на плаж, влизам във водата и до сега не съм имала проблеми, слава Богу :)

Rally

14.   Аз бях на море по време на цикъл махаш превръзката като влизаш в морето и се къпеш по често и задължително с черен бански

15.   Най-лесното е да вземеш витамин К. Така ще ти спре и после на другия месец ще си дойде навреме и нищо няма да стане.

17.   както прочетох витамин К помага, иии реших да си го взема от аптеката и изпих 2 хапчета, намаля ми за малко но после пак се увеличи. бих искала да помоля някой да ми каже каква е дозировката и дали ако изпия още хапчетя няма да си навредя благодаря предварително :)

18.   Виж какво, според мен недей да пиеш никакви витамини. Хората пият хапчета да им се регулира, а ти искаш да ти спре. Много мои приятелки след като са вземали витамини да им спре след това са имали проблеми, станал е нередовен и т. н. Според мен недей да се тъпчеш с хапчета, по-скоро послушай някои от горните коментари и пробвай с тампони. Не мога да ти кажа как е с тях, защото аз не ползвам, затова е по-добре да питаш някой по-възрастен. :)

19.   Стига с тия тампони, само на 13!
Еми скъпа, това, което ти се случва е нормално! Просто, когато си неразположена, няма да ходиш на плаж, а когато ти свърши, прави каквото искаш, не е толкова трудно.

20.   Аз съм била в цикъл и пак съм ходила на басейн и на море.. без тампон и без превръзка ти като си в водата то спира..

21.   Една моя приятелка вчера се върна от море чисто бяла. Попитах я защо и тя каза че и е дошла първата менструация тогава. Не се притесняваи на всеки се случва..
Аз все още нямам а сам на 11 но не се притеснявам за това то е нормално и човешко.

23.   На мен ми дойде когато бях на почивка със семейството ми. Най лесно е да не влизаш във водата, но ако си като мен и не излизаш по цял ден.. :Д Не те съветвам да си слагаш тампон, все пак си девствена пък и е много неудобен. Сложи си дамска превръзка, бикини и отгоре банския ако бикините ти са по-малки, а банския по широк нищо няма да се вижда пък и си спокойна че ако превръзката се напълни от водата ще ти тече по долните гащи :)

24.   Тампоните могат да се ползват и от девствени. Размерите са различни според всяко момиче. Ако го поставиш както трябва няма проблем и дори не го усещаш. Редовна смяна и по-рядко влизане във водата...

Jade

25.   Ами аз тази година като ходих на море ми дойде и се натъпках с витамин Ц и ми спря след около 2-3 дена :Д

26.   Мое мнение е, че трябва да спреш да мислиш за глупости от рода на хапчета и тампони, ако си на тази възраст и просто да убедиш приятелите си да отидете на близката не толкова дълбока река.... след като излезеш от водата винаги можеш да си смениш "папмерс-а".

27.   Четох някъде че това за невлизането в море и в басейн докато аи в цикъл не е вярно така че ако искаш прочети книгата в която го четох казва се за всяко момиче за всяко момче

30.   Аз днес бях на един рожден ден на басейни и точно сутринта преди да тръгна ми дойде и аз многоо често съм ходиила на басейни в цикъл но не в първи ден и отидох безз превръзка без тампони без да пия всякакви витамини... и банскито ми е жълто електриковоо и като се цапаше се виждаше но като влизах във водатаа се изчистваше и всичко беше ок.. цял ден си изкарах без никакви проблеми и без превръзка

31.   Здравей ще те посъветвам да не отиваш на басеин докато си в цилъл. Просто изчакай да премине. Ще изтърпиш една седмица без да отидеш...

32.   Ами аз бях така когато бях на 12 и половина бях на море и бях в цикъл и ползвах тампони. Обаче на море там водата е чиста и нямах никакви проблеми обаче трябва веднага като си тръгнеш от плажа да влезеш да се изкъпеш и да го махнеш колкото се може по бързо тъй като не са хигиенични толкова

33.   Има хапчета който спират цикала и той няма да ти дойде докато не спреш да ги пиеш но ако ти е почнал не стават

34.   Има хапчета който спират цикала и той няма да ти дойде докато не спреш да ги пиеш но ако ти е почнал не стават