Споделена история от Тинейджърски

Когато се притесня започвам да треперя
Първо да кажа, че съм момче и съм на 15... имам един проблем, ето го и него - Когато отивам на рождени дни и повечето хора се непознати, аз се притеснявам и започвам да треперя. Интересното е, че когато ръцете ми започнат да треперят, аз мога да контролирам това и вместо да ми треперят ръцете, мога да направя така, че да ми треперят краката.

След няколко дена имам среща с момиче (за сега съм излизал само с едно момиче, но момичето с което съм излзал беше от моя клас и не се притеснявах) и се чудя какво ще стане ако започна да треперя отново. Момичето е много красиво, когато го видя си изгубвам ума :Д. не мога да разговарям спокойно с нея, точно заради това, че се притеснявам супер много, а и съм си леко (всъщност много) срамежлив.

давайте съвети как да се отпусна

Коментари

1.   Всичко се контролира от мозъка ! Просто преди срещата си представи как се виждате, ти си спокоен и всичко минава повече от прекрасно. Опитай се да си наложиш същите мисли дори докато си с нея. Просто се контролирай и бъди спокоен, не искаш да се излагаш нали? Хайде успех на срещата, дано всичко мине като по вода :):)

2.   Брат, не искам да те обезокуражавам, но и да мислиш, че вс. ще мине наред и да не мислиш, пак ше се притесняваш... Когато момичето/момчето в което си влюбен/а е до теб: пеперудки пърхат в коремчето ти, в главата ти цари хаус... притеснения... Една тъпа усмивка ти се залепя на лицето... :D и така... Просто не мисли чк толкова много за тази среща...

3.   Аз съм момче и го имам този проблем от скоро. На 20 съм.

ПП. Не знам защо ми се случва, но е от скоро, а преди бях доста див и не мисля, че е от притеснение, но съм сигурен, че е нещо на нервна почва.