Споделена история от Тинейджърски

Влюбен съм в нея, но тя има гадже.
Момче на 16

Запознах се с едно момиче преди около 2 месеца чрез фейсбук (Не ме съдете). До сега сме се виждали около 20 пъти на живо. Тя е много забавна и сладка, движи с големи групи, има много приятели и всички я харесват каквато е. Доста от приятелите й са момчета и аз съм един от тях. Известна е не само сред хората, а и доста хора в нета са я чували. Още не мога да повярвам, че я познавам и сме близки и тя е до мен и се смеем и забавляваме заедно.

Преди около 2 седмици тя ми съобщи, че е влюбена в момче с гадже, поплака на рамото ми. Аз бях хлътнал толкова, че се опитах да я накарам да се откаже от него. Тя каза, че ще ме послуша, но се изнерви и му призна чувствата си. Той разбира се заряза гаджето си и тръгна с нея. Вече ходят една седмица и са го направили. Тя ми сподели, че той е нейната голяма любов и, че не е обичала по-силно. Плъзнаха снимки как се целуват и прегръщат.

Всичко това ми дойде в прекалено много, толкова много, че даже се разплаках (не съм много чувствителен принципно).

Не ме разбирайте погрешно, не я харесвам заради това, че тя е "известна", харесвам характера й. Обичам характера й. Харесвам всички плюсове и минуси в нея. Не искам секс от нея и няма да я принуждавам да преспива с мен както прави гаджето й, ще го правим само когато тя поиска, ако изобщо поиска. Не се филмирам, а съм истински влюбен, може би за първи път чувствам такава привързаност и обич към някого.

Да й призная ли колко я обичам, да й го докажа ли?

Ако я загубя не знам какво би станало с мен.

Коментари

1.   Признай си! После каквото стане това, а и според мен тя преовеличава като казва, че той е нейната голяма любов.. познават се от седмица и вече той я е вкарал в леглото... На това ако му викаш любов.. Казвам ти кажи и какво чустваш ако не ти отвърне с същото си намери друго момиче достойно за теб! Не си затваряй очите, защото любовтаможе дае пред теб, а ти да не я виждаш.. Хайде късмет : )

Кейтлин

2.   Според мен не е сега момента за признания. Тя е хлътнала по другия, теб ли ще гледа? По-скоро започни да й привличаш вниманието с неща, които другото момче не й дава. Интересувай се от връзката им, интересувай се кога за какво му се сърди, бъди по-добър от него! Но само ако това не изменя коренно личността ти.

3.   Виж мило момче , няма смисъл да се измъчваш заради нея, просто я забрави макар и дае трудно останете си просто приятели. Какво постигаш като се правиш на по -готин от него? Няма смисъл

4.   Като си има гадже да не е женена? Да не те спира това!

5.   Единствения начин да я получиш е да си гаден спрямо него. Това означава да си до нея и когато се скарат и тя плаче на рамото ти да я успокояваш. В такъв момент тя ще е слаба и ти ще трупаш повече точки от него, защото те е грижа за нея. Тук не говорим да симулираш, че се интересуваш от нея в такъв момент. Просто така ще извадиш на показ лекичко чувствата си към нея без да е явно чак толкова за нея. Не се прави, че връзката и с онова момче не съществува, а напротив - интересувай се как е той, задавай въпроси, когато тя ти разказва къде са ходили ( но не много, за да не помисли нещо или да изпадне в обяснения колко голяма и истинска е любовта им и бла бла бла). Това е от мен и дано я спечелиш щом я обичаш истински!!! :))
Ес

6.   От автора:

До номер 1: Благодаря реших да приема съвета ти и утре да й кажа. Всъщност тя познава сегашното си гадже от 4 години и е влюбена в него от 2, а не от седмица. :)

До номер 2: Благодаря за съвета, но ще действам и ако ме отреже, ще се опитам да възстановя приятелството ни или да кажа нещо от сорта, че я бъзикам. :)

До номер 3: Не мога да я забравя, твърде силно я харесвам/обичам. :)

До номер 4: Благодаря ти, ще действам утре. :)

7.   От автора до номер 5:

Благодаря ти за съвета, но реших да действам. Както споменах тя има много други приятели и ако се кара с гаджето си винаги ще намери някоя от тези "приятелки", които ще ги сдобряват или ще я успокояват.

8.   Коментар 3 - не си прав, не може да я забрави и да продължават да бъдат приятели казвам ти го от личен опит, аз бях влюбен в бившата си приятелка но тя скъса с мен и колкото и трудно да беше я изтрих от феиса от скайп от всякъде, сега месец по късно вече не съм влюбен и съм я преодолял, така че този съвет ми се струва неправилен

9.   До 8 - това, че ти не можеш да поддържаш приятелски отношения с бившата е валидно само за теб. Той може да не е като теб и ти не си всички пичове, че да смяташ себе си за типичен представител!

10.   Въй. Много в известна явно. Я кажи каква е? Да видим известна ли е? Под известна какво имаш предвид? Знае я цялото село?

11.   От автора до номер 10:

Не си разбрал правилно смисъла в който употребих думата "известна". С известна имах предвид 5000 приятели във фейсбук и много отговори и повече от 5000 харесвания в аск. фм :)

Благодаря на номер 8 и 9 за мненията. :)

12.   Хах ама ти още ли вярваш че познава всичките тези 5000 човека? Бас държа че с повечето от тях нито един път не се е виждала на живо. Тези с повече от 50 приятеля във Фейсбук са ми ясни какви са - интернет позьори.

13.   Номер 12 много си прав/права.

14.   кажеш ли ? какво изпитваш я губиш... не прави тази грешка ; )

15.   Незнам какво си и казал, ако въобще си и признал още.. но си много сладък хахаха, такива момчета се срещат рядко, би трябвало да намира онова нещо в теб, което онзи манияк на тема секс го няма. Не се отчайвай съмнявам се връзката им да продължи дълго, познавам много такива хора, след секс вече той я е забравил и тя пак е самотна.. Но, ако и признаеш и тя не ти отвърне, или се дръпне, просто го приеми най-спокойно, защото ние сме тинейджъри сега, има още много момичета.. Ясно ми е, че сега искаш само нея, но просто понякога трябва да се справяме с трудностите който са пред нас. Все пак опитай, ако смяташ, че си заслужава!

16.   Тя те приема просто като приятел иначе предполагам ти си правилния тип за нея. Иначе един приятел беше в подобна ситуация (той много я харесваше и в крайна сметка й призна, но тя го отряза с думите "Харесвам друг, но все пак нека си останем приятели"). Говори с нея, признай чувствата си. Кажи й каквото си написал тук. Ако не стане- ще забравиш за това с времето и ще си намериш друга :)