Споделена история от Тинейджърски

Иска да правим секс, а аз още не съм готова
Здравейте! :) Мисля, че има доста момичета като мен, или поне със сходния проблем, затова реших да споделя с вас и да ви помоля за съвет.
И така, моята история е следната: аз съм момиче на 17, имам приятел, който е с 3 години по-голям от мен. Заедно сме от 5 месеца, много се обичаме, разбираме се, уж всичко е наред. Е да, ама не. Той е имал доста връзки до сега и е правил секс с повечето от приятелките си. А аз съм девствена. Проблемът е, че иска да правим секс, а аз чувствам, че още не съм готова. Казвам си, че той е човекът, с когото искам да го направя, но в следващия момент се разколебавам. Не знам, може би ми трябва още малко време.

А той взе доста да настоява в последно време. Каза ми, че уж ме разбирал колко ми е трудно, но не издържал вече. Страх ме е, че ако продължа да отлагам, ще го загубя, а не искам това да стане, тъй като прекалено много го обичам!

Моля ви, дайте ми съвет какво да правя, защото ме е страх и не искам първият ми път да е насила, едва ли не, само за да му угодя и да не се разделим. Как да му обясня, че ми трябва още малко време и ми е доста трудно?! От друга страна го разбирам и него, и на него не му е лесно, но може би прекалено много се притеснявам.

Ако има някой, който е попадал в подобна ситуация, моля да сподели. Наистина имам нужда от съвет!
Благодаря предварително.

Коментари

1.   Здравей, когато прочетох историята ти си спомних, за моя първи път. Искам да ти кажа, че момчетата на тази възраст, желаят да правят секс, само заради това да имат с какво да се похвалят по-късно. Допускам варианта, твоя приятел дори да не знае как да те задоволи. Гарантирам ти, че ти сама ще разбереш, кога и със кого да го направиш.

Разбира се повечето момичета на тази възраст нямат търпение да дочакат този момент, и се отдават на най-неподходящия "мъж", за което дълго съжаляват.
(Мен ме заряза още на следващия ден.)

2.   Ако си сигурна, че държи на теб и те обича, уважава .. няма какво да мислиш отдай се на чуствата си! Успех

3.   Номер едно - това, че ти си била изиграна не значи, че това ще се случи с нашата авторка!
Аз смятам, че момчето 5 месеца е доказало, че я обича. Ако си чувстваш добре и сигурна, го направи. Гледай само да е с презерватив. Ако не се чувстваш сигурна, поискай определено време от приятеля си. През това време го задаволявай с обарване, чекия или свирка. Нека и той да те позмъчва така малко (да те докосва на разни места). Тамън ще се поопознаете, възбудите и ще се отпуснеш повече.

4.   "Страх ме е, че ако продължа да отлагам, ще го загубя, а не искам това да стане, тъй като прекалено много го обичам! "

Мдаммм така ще стане най-вероятно... и то не защото момчето не е свястно, а защото е момче и търпение не е добродетел на момчетата в тази възраст:)
Но ако не искаш сега, недей!
Помисли какво точно те спира, и ако откриеш, че част от причините са в него самия просто не го прави с него!;)
момчета колкото искаш... поне в това отношение кризата не ни е ударила!

Шайн:)

5.   Бъди сигурна че ако продължаваш да го режеш и лишаваш от секс ще те замести най малкото с някоя проститутка или в по добрия случай с някоя твоя приятелка например-не може да се оправдаваш непрекъснато с това че не си готова,ами ако и той ти каже че вече не е готов да бъде с теб гот ли ще стане!

6.   Не държи на тебе и не те обича, щом се държи така.

7.   Здрасти!! Прочетох първия коментар и искам да ти кажа, е момичето е много право. Момчетата или как да кажа, може би мъже искат секс. Но след като го направят с някое момие го зарязват, защото а постигнали целта си. Така че не му се връзвай, и му кажи, че ако те обича много ще те дочака до когато си готова, защото не искаш да е насила:))

8.   Не бързай изясни се със себе си. Ако не те дочака, може да те загуби той, не ти него.Това е много деликатна ситуация. Сама трябва да решиш, и да успееш да се чувстваш спокойна и добре, ако решиш да бъдеш с него, и да не забравите предпазните мерки.

9.   Направи го защо не нищо особено не е... и на 17 си в добра възраст... винаги ще мислиш че не си готова...

10.   Бях на 16, бях с него вече 6 месец. Имах желание за секс, може би беше страх и се дърпах, не заплашваше да ме остави, но си личеше че не издържа, 1 ден просто си казах ще го направя, искам да е с него, искам да е всичко наше. Направих го. Все още сме заедно вече 3 год и половина.

Успех! Ти най-добре знаеш шансовете, желанията и отношението му.

11.   От авторката: Сърдечно ви благодаря на всички, които споделихте с мен и ми дадохте съвет! Наистина ми помогнахте! Сега се чувствам много по-уверена в себе си, взех решение и мисля, че е най-правилното за мен. Още веднъж - благодаря! :)

12.   Ти му кажи всичко, той ако те обича наистина ще те чака дори и година, но ако продължи да настоява-не си заслужава, има и други момчета които ще те оценят и ше те чакат колкото и време да отнеме :)

13.   И аз съм в същото положение, но с една разлика - ние дори не ходим.На мен ми е много трудно и от една страна ужасно ме боли.И аз страшно много го обичам, но.....Той постоянно ми натяква, но аз се чувствам несигурна. Ако бяхме заедно поне щеше да ми е по-лесно да реша.

Моето мнение е да го направите-5 месеца не са малко време и навярно той ти е доказал, че може да му имаш доверие. Ама да се пазите. :) :) :)

14.   От авторката: Имам му доверие, но може би на самата себе си нямам. Въпреки че страшно много го обичам и от сърце ми се иска да му се отдам, просто вътрешно си чувствам, че още не съм напълно готова и ми трябва още малко време. А не искам да проваля този специален момент. Мисля, че ме разбирате.

Благодаря много на всички, които ми дадохте съвет! :)

15.   Имам горе долу същия проблем, но маи е по голям.. значи аз съм на 15 и има 1 момче също на 15 което харесвам .. тои също ме харесва но иска да правим секс а за него се знае че е курвар.

Аз му бях казала (излъгала) че не съм девствена вече и сега тои иска секс. Но има по голям проблем. Тои дори не ми е предлагал да сме гажета или нещо такова .. просто ми каза че съм много хубава, едно лято бяхме заедно и тои наистина показваше че ме харесва, но ....... не знам.

Сега имам двоен проблем - трябва нали разбирате да се .. самоотворя или нещо такова .. блякс и да приема че ще бъда с него само за малко ;(( наистина не знам какво да прая.

16.   От авторката към № 15: Извинявай много, мило момиче, ама след като не си сигурна напълно, че въпросното момче те харесва, та дори не сте и гаджета, кой по дяволите те кара да спиш с него?!! Е това не мога да разбера! За какво трябва да се самоотваряш, като може би ще си с него само 1 път?! Наистина ли това искаш?! Да се чувстваш използвана? Това остава спомен за цял живот, мила, и лично аз мисля, че трябва да е с човек, който те обича и с който си щастлива. Не знам, това си е мое мнение, ти си решаваш, но не мисля, че не трябва да го правиш точно с този човек. Успех :)

17.   Ами по-добре сега, от колото след 3 години. Тогава пък ще решиш да наваксваш и...

18.   Помисли си дали наистина те обича или просто иска секс с теб

19.   Ако питаш мен го направи, рано или късно този момент ще дойде и тогава болката ще е същата дали сега или след 3 месеца болката няма да се промени.. а и на момчетата не им е лесно аз съм момче и много добре знам за какво става на въпрос, е да за сега не мога да се оплача но преди тази имах една приятелка която беше като теб, уж много ми вярваше много ме обичаше а пък постоянно се оправдаваше, зарязах я тя тръгна с друг и го направи на 2рия месец, после ми писа и почна да ми обяснява как съжелява че не ми се е отдала.... но всичко вече беше свършило така че моето мнение е да действаш и да не чакаш защото друга може да е късметлийката която която ще бъде задоволена от него.... рано или късно ще го направиш но когато го правиш ще разбереш че не е било с този с който искаш ти!!!

20.   до №19... момичето го е писало преди 4-5 години... най-вероятно го е направила вече