Споделена история от Тинейджърски

Защо се държи така?
Момиче съм и съм на 15 години. От малък град съм и тази година ми предстои да бъда 9-ти клас. Миналата година се запознах с едно момиче от новия ми (8) клас с което се сближихме много (искам да вметна, че никога преди не съм имала толкова близка приятелка).

Та въпросното момиче не се справяше добре с учебния материал и затова като нейна приятелка аз й помагах непрестанно. И така времето минаваше и аз неусетно се привързах към нея. По цял ден си бяхме двете и си прекарвахме добре, но откакто започна лятната ваканцията всичко се промени, включително и тя самата...

В началото си беше добре (излизахме, плащах някои разходи, тъй като тя няма много възможности, а и не е от моя град, забавлявахме се), но всичко това се промени от едно парти на което тя беше с едни нейни приятели и се напи. От тогава тя се промени. Започна да се вижда само с нейните приятели, които са от нейния град и почти всеки ден да пие с тях докато се натряска. Но не само това- те й дават да пуши цигари и дори трева. Моето мнение за всичко това е напълно отрицателно и тя го знае, но въпреки това тя продължава да пропада. Не знам дали всичко това е заради лошото й обкръжение или има нещо друго, но тези нейни "приятели" само я дърпат надолу и я карат да върви по този трънлив и порочен път.

Отдръпнали сме се една от друга и тя стана безразлична към приятелството ни. Не знам дали вината е в мен за случващото се, но аз съм загрижена за нея. Винаги съм се стремяла да се чувства добре и защитена в компанията ми. Угаждах й, винаги съм била до нея, пазя тайните й и се опитвам да й решавам проблемите когато някой й създаде такива, но държанието й ме оскърбява. Чувствам се ужасно откакто това се случи, но не вярвам, че плачът и затварянето в себе си ще ми помогнат да разреша проблема. Защо се държи така към мен? Защо изведнъж й станах толкова безразлична? В мен ли е вината и аз ли съм ужасна приятелка? Толкова много въпроси на които не мога да намеря отговори... надявам се да ги открия тук.
Благодаря Ви предварително!

Коментари

1.   Момиче, аз съм на 13, от столицата съм, сега ще стана 7ми клас, училището ми не е от лошите, дай боже догодина да вляза в гимназията за древни езици. Не съм се сблъсквала с такъв проблем и дай боже да не се сблъсквам. Най-лошата ми приятелка единственият и недостатък е че е двойкаджийка. Моят съвет: Спаси я от онези хулигани!

2.   Спокойно, не си виновна за нищо, освен, че си прекалено свестен човек и добра приятелка!
Ти сама каза, че това момиче е имало проблеми, за които си й помагала - в ученето, парите и т. н. , но сега е лято, на нея не й трябва помощ и си има други приятели, които не й влиаят добре.
Не ми е приятно да ти го кажа, но излиза , че тя малко или много те е използвала... Ако съм на твое място, ще поговоря с нея, ще й обясня, че ми пука за нея и че ми е неприятно да съм само като "последна възможност". Кажи й, че не ти е приятно да гледаш как деградира и се събира с лоша компания, обясни също, че се чувстваш зле от факта, че си направила толкова за нея, а тя те е изоставила заради група хулигани!
Ако тя е човек, ще те послуша, ще се откъсне от тези "приятели" и ще ти бъде благодарна, че винаги й подаваш ръка в лош момент, ако ли пък не, не се занимавай изобщо с нея! Ти не можеш да й налееш мозък в главата, щом иска да движи с "готините" и да се алкохолизира и дрогира, добре, но това не е твой проблем! Щом си има др приятели, да си движи с тях, но ти повече недей да й помагаш, покажи и, че нямаш нужда от използвачи и че щом тя не оценява всичко, което си направила за нея, значи не заслужава приятелството ти!
Ако се окаже такава, знам, кофти е, но по-добре я остави и не се занимавай с нея, дори и да те търси за някаква помощ, покажи й, че ти имаш лично самоуважение и не си банкомат или "банка за услуги", а личност с разум и сърце и няма да помагаш на хора, които не заслужават и се събират с такива боклуци!
И ако те отблъсне, не тъжи за нея! Ще си намериш нови приятели, по-свестни, които ще ти бъдат верни и също ще ти помагат, а не само ти на тях!

~sad-baby~