Споделена история от Тинейджърски

Работата... и хората ...
Здравейте, реших да споделя моята история относно хората и работата.. та така..
Аз съм на 16 години. Това лято исках да започна да работя някъде -било то като сервитьорка или просто да мия едни чинии. Майка ми беше против това защото може просто да ми експлотират труда. Таа.. ние имаме бизнес с почистване, пране и т. н. Сестра ми има фирма за почистване на входове и изкарва не малко пари от това. Предложи ми да помагам и на месец ще ми дава около 150 лв. Супер.. ще мога да си купувам всичко от което се нуждая. Добре, но до тук. Работата не е кой знае какво нещо, свиква се. Единственото нещо за което не ми прави особено голям кеф е хората, когато ме виждат или мои наборки излизайки от апартаментите си до като им чистя стелките.. гледат надменно сякаш ся нещо много повече от нас.. други се държат добре.. поздравяват ни.. ах.. има един дядо... дето като ме види и почва да се сваля с мен... "защо не съм се била оженила вече, те циганките се женят на по 15 г. " - казва.. " аз ще кажа на хората от входа, че си търсиш" - държах се да не му извикам в лицето "мен как ме виждаш като циганка ли? "..
Чувствам се адски кофти.. сякаш съм някаква.. блааа.. тъпа селянка и мета входовете ей така.. напротив.. завърших с пълна шестица 9 клас.. /голямо значение/.. уча в професионална гимназия и смятам да следвам медицина..
Благодаря, че отделихте внимание на историята ми. :)

Коментари

1.   Здрасти, мерси че ни сподели историята си, но просто един съвет - take it easy!
Не се притеснявай за глупости и не си въобразявай неща. Повечето хора внимават просто да не ти стъпят в мокрото, което тъкмо сега си почистила или да не ритнат някаква кофа.
Останалите, които те гледали с пренебрежение са елементарни хора.
Но както и да е - благодарение на работата си действително ще научиш много за хората. Отваряй си очите, ушите, измисляй си истории - кой, какво може да работи, какви тайни има и ще ти е много забавно по време на чистене. Ако някой те погледне надменно, усмихнти се и поздрави. Можеш и да си слушаш музика със слушалки, тогава хората няма да те заговарят.
Много готин номер е да си представиш хората голи - с дебелите им шкембета и всичките им недостатаци. Няма начин да не се засмееш тогава и на най-надменния поглед.
Продължавай с ученето. Работи във ваканцията, но по време на училище гледай да си в час.
Иначе, споко - много хора сме минали през ниско квалифицирана работа. Аз също чистих, за да се издържам по време на следването си, приятелят ми е работил по строежи дори, а ето ни сега - успяли, с няколко жилища, коли, обикаляме света, а хората, за които някога работехме само могат да ни гледат със завист. Няма срамна работа, въпросът е, какво ти ще направиш от нея и никога да не забравяш, че само с образование можеш да се измъкнеш от бедността.

2.   Момиче, браво! Много е похвално даже, че искаш да подработиш нещо! Да не те интересува какво някакви пикли си мислят, ти нали се знаеш и въобще да не те притеснява.
Аз също съм работил каквото ми падне когато бях по-млад и това ме научи много. В момента имам много хубава работа и печеля много добри пари, но уважавам всеки труд и всеки човек. Исках да те поздравя, защото си отговорна и сериозна, не като повечето в днешно време. Продължавай така и ще стигнеш далеч.

3.   Благодаря ви много за мненията ! :)))

4.   Майка ми беше против това защото може просто да ми експлотират труда
Сестра ми има фирма за почистване на входове и изкарва не малко пари от това. Предложи ми да помагам и на месец ще ми дава около 150 лв. Супер..

====
само да те светна, че минималната заплата е 300 лева в държавата и се взима по документи реално се взима доста повече
Та тя ТИ ЕКСПЛАТИРА ТРУДА

5.   Иначе въобще не се притеснявай хората, които те гледат надменно са тъпи хора. Няма срамна работа (с малки изключения, но твоята не влиза в изключенията) и тези, които не го разбират живота ще ги смачка. Ако ти прави впечатление много богатите хора милиардерите обичат да разправят как като малки са чистили или продавали ябълки или разхождали кучета. Та стареца и мишките нещо повече ли са от тези милиардери че да гледат надменно?

6.   Аз също започнах работа на 16... с тази разлика, че работих и по време на уч. ще... като сервитьорка. И на мен много пъти са се правили на интересни, подигравали са се и т. н. Но сега вече съм благодарна, защото оценям малките неща в живота и съм научена, че с труд се постига много. Но наистина... 150лв не са ли малко... би трябвало поне 250 да ти плаща... още повече щом си й сестра

7.   Аз всъщност и помагам 3 пъти в седмицата като за 4-5 входа. А през другите дни тя си ги поема, за да имам време да си почивам и да излизам. За това ми дава 150 :) А и не мисля да я натоварвам финансово - има си мъж и разходи..