Споделена история от Тинейджърски

Държат се сякаш няма никакво значение!
Много ми е мъчно... за своите 18 години (някои ще кажат, че това не е нищо и може би са прави, но в момента ми се плаче) срещнах двама души, които заобичах. Смея да кажа, че съм тактично и скромно момиче, но в тези случаи бях готова да жертвам, да чакам, да направя всичко по силите си, за да се получат нещата. Но момчетата дори не ми дадоха възможност. С единия бяхме много близки, но той се промени след разочарование в живота си и реши, че не можем да бъдем дори истински приятели. Вече изобщо не желае да поддържаме връзка. С другия се запознахме и си говорихме само една вечер. После все не намираше време да се видим отново, но си писахме. Започнахме и да се чуваме. Беше страшно мил... но след около 3 разговора сподели, че е разстроен, защото приятелката му (с която имали сериозна връзка от 2 години), била от Полша, разстоянието пречело. Никога не бил обичал така силно. И така нататък. Разказа ми за всички техни планове. Винаги ми се падат такива. Ама и аз нямам никакъв опит, все съм била примерна, дори на дискотека не съм ходила още. Да се смее ли човек, да плаче ли. Не трябва ли да бъдем егоисти понякога... Аз винаги се старая другите да са щастливи и се оттеглям. И какво? Тези случки променят и мене, вече не зная дали изобщо ще ми се усмихне късметът, като виждам какви хора има. Защо постъпват така? Защо не осъзнават, че това държание наранява... Моля Ви, напишете ми няколко думи, ей така, дано някой да ме разбере. Всичко добро!

Коментари

1.   След около 2-3 години и ти ще станеш егоист понеже ще видиш и разбереш, че иначе не става. И аз бях като те и станах пълната противоположност на това, точно заради такива случки и тн. Дано да успееш да се запазиш, но едва ли. Пък ако не станеш цял живот, ще е така все ти да си наранената, унижената и тн.
ф 20

2.   Стана на 18 години а те първа живота е пред теб живееш един път а в този живот всеки гледа да е добре за него си

3.   "Защо постъпват така? Защо не осъзнават, че това държание наранява... "

Ти кво, искаш всеки който ти си харесаш и той да те харесва ли? Жестоко се лъжеш. Свиквай - и ти ще харесваш такива хора, и за теб ще страдат по същия начин. Кво се оплакваш, не мога да разбера.

bile

4.   На 18 си, животът е пред теб, не се отчайвай. Все някога ще срещнеш своята половинка. Няма смисъл да бързаш. Просто си попаднала на неподходящите хора. No 3 е прав, не може всеки, който харесаш, да харесва теб. И заради това много боли, но такъв е животът. Black Sabbath

5.   От авторката: Благодаря за мненията. Няма как да пропусна за номер 3: Много добре зная, че чувствата почти никога не са споделени. Проблемът е там, че намирате такова отношение (като описаното горе) за нормално. Второто момче можеше да ме предупреди по-рано. А приятелят ми да проумее, че искам просто да го подкрепям в трудния момент. Но не, изобщо прекъснахме връзка и нито веднъж не ми обясни къде сбърках. Щях да изчезна, стига да ме бяха помолили по-човешки. Съжалявам да го кажа, но повечето момчета са толкова повърхностни... не правят разлика между кефа и истински важните неща.

6.   Знай, че си още млада и ще срещаш много много момчета. Ти заслужаваш половинка, която да те обича. :) :) :) Крисчето