Споделена история от Тинейджърски

Това ли е любовта?
Двоумях се къде да сложа историята ми и в крайна сметка реших да я сложа в раздел "тинейджърски", защото нали аз самата съм тинейджър ;д ...

Та направо към темата... Преди година или година и половина (не знам ще ви излъжа) започнах да харесвам едно момче... Харесвах го външно, усмивка, очи, лице и т.н. НЕ познавах неговия характер... Опитах се да се сближа с него, но не се получи... както и да е преодолях го... Вече няма значение или просто самозалъгвам себе си в това... Последните месеци по някаква случайност започнахме контактите си отново... Но сега има нещо различно... на мен ми се даде възможност да опозная това момче вътрешно... Оказа се страхотен ЧОВЕК и много се радвам, че станахме приятели... Но проблема ми е, че започвам да харесвам скритата част на този човек, неговата същност. Това любов ли е ? Искам да разбера това, но нямам представа как.... А и не искам да губя такъв приятел!

The Butterfly , 16 :)

Коментари

1.   Не. Разбира се това зависи и от други неща, но като цяло отговорът е не. Любовта в ранните години е твърде рядко срещано явление, защото тогава хората не мислят толкова трезво колкото ако са на 25 и повече. Казвам ти го от личен опит. Влюбвала, ако може да се нарече, съм се в доста различни хора с различен характер и почти никога не съм гледала външния вид. Но любов ли е било? Едва ли. По-скоро увлечение.

2.   Ами външно, човек може да е всякакъв, да се прави на всякакъв, но вътрешно, не може да се промени, дори всеки крие всъщност истинската си същност, само пред най-достойните показва какъв е всъщност. Тъй че, да, това е любов :) радвай се че си срещнала такова момче, надявам се наистина да е свестен и да бъдете заедно :)

Едно Момче-20г.

3.   Любовта е разтегливо понятие. В крайна сметка, когато е истинска по принцип болката и въпросите са двойно повече от отговорите и спокойствието. За сметка на това има една усмивка, специфична усмивка, която просто няма оспорване. Когато изпиташ чувството просто знаеш, че е то, сетивата ти го крещят, усмихваш се като видиш името му на екрана на телефона ти, мислиш за него повече, отколкото за себе си. Сякаш си пълен мазохист щом опре до него - влюбване. Любов е, когато наистина поставяш него пред себе си всеки път и, макар че искрата я няма, ти все още се усмихваш около него. И макар болката да е голяма, оставаш.
Зу-За

4.   Не това е просто симпатия,първо се вижте наживо след това преценявай сама дали е любов.

5.   До номер 4 : хахах ние сме се виждали доста пъти на живо... Даже почти не комуникираме в интернет.... Така че виждала съм го хах... А до това как се чувствам ли... ами избягвам да го поглеждам в очите, а той често го прави... Не разбирам как се появява усмивка на лицето ми при всяко срещане с него, следя какво казва и наблюдавам всяко едно движение... Напоследък мечтая за много и различни неща... Дори и да е само увлечение явно е доста силно, а аз не знам дали при него е същото... Това ме спира да направя първата крачка... Страх ме е...