Споделена история от Тинейджърски

На 13 години 169 см - много съм висока!
Здравейте. Момиче съм. На 13 години. Висока съм 1, 69 м. Имам ужасни комплекси заради височината си. От целия клас аз съм най-високата. Още от детската градина съм по-висока от връстниците ми. Наричали са ме жираф, дърво, маркуч, статуя и какво ли още не. Тези обиди сринаха и капката самочувствие, което имах. Сега се чувствам като един изрод.. :(.

Баща ми е висок 1. 85м, а майка ми- 1. 79м. И двамата са високи. Баща ми е второ дете и е по-висок от чичо [1. 65м]. Майка ми също е второ дете и леля е по-ниска от нея [1. 63м]. Всички други от родата ми са много ниски. Аз също съм второ дете и съм по-висока от 18 годишния ми брат [1. 62]. Не знам дали има някаква връзка, но така мисля..

Между другото да ви кажа, че тежа 53 килограма. Според вас добре ли съм?

Благодаря ако сте го прочели! :)

Коментари

51-100 от 105

59.   Наблегни на храната и спортуването за да може да почнеш да растеш на килограми и маса, а не на дължина :) И ще растеш още.. повярвай ми.. едва на 13-14 години си :)! Момичетата се развиват до 16-17 годишна възраст. Може би ще станеш 1. 80 висока, няма нищо лошо в това. Също така ако си слаба може да опиташ да станеш модел, много търсени са сега млади момичета слаби и високи :)!! Ако проявяваш интерес може да потърсиш информация в Интернет.

- // J // -

60.   ОМГ. Ти си супер смисъл не си мн висока. Една съседка на 12 е и е 174см.
Аз съм на 13 също и съм около 165. Мисля че е нормална такава височина.

61.   мила аз съм на 13 и съм 173 или 174 така че споко

62.   аз пък имам комплекс че съм ниска :дд

63.   Аз съм на 13(почти 14). Висока съм 177 сантиметра и тежа 52 килограма. Много хора от класа ми ми се подиграват заради височината ми. Според вас нормално ли е? Забравих да кажа, че майка ми е висока 183сантиметра, а баща ми-185сантиметра.

64.   Номер 63, много си слаба и това те прави още по висока. Още 5 кг и ще изглеждаш супер. А до авторката-:-)супер си. Кой мъж не харесва дълги и стройни крака. И аз съм висока но това е предимство.

65.   От авторката: Здравейте! Вече съм на 14 :дд и съм висока 171см и тежа 60 килограма. Малко се притеснявам защото качих много килограми. Но нали в тази възраст е така? Сега тичам всяка вечер по около час, час и половина и за здраве, и за хубост. Хаха.

ПС: Благодаря на всички за коментарите!!! :)

66.   Аз съм на 12 години 54кг 162см и не съм най - високата в класа има и колкото мен едри момичета. Аз лично не получавам чести обиди за това. Само от момчетата в класа които мисля че си избиват комплексите чрез нас като ни се присмиват щото те са около 138см. И според мен не трябва да имаш комплекси заради това!

67.   Аз също съм на 13 години, почти на 14 и съм висока 172 плюс, минус 1-2 сантиметра.. Мен също са ме наричали жираф и т. н. Даже и песничка ми бяха измислили, че им се смеех колко са креативни и колко много се занимават с мене от тъпотия.. Слушах ги, ама не приемах нищо навътре.. Имаше само един момент в който успяха да ме разплачат. Разплакаха ме с две сълзички, отидох при приятелките си от класа и тогава разбрах как трябва да се държа. Да не се захващам с тях, да ги мачкам с безразличие и прочие.. Не си мачкай самочувствието заради някакви недорасли пубертети дето не знаят какво искат.. Веднъж една от класа (Най-дребната ;dd) се беше надъхала да ме бие и тъй като беше тренирала карате преди време си мислеше, че ще може да ме направи на нищо. Ама като ми каза така и се изсмях, направо ми дойде отвътре да и се изсмея в лицето и после хора които ми се подиграваха се смееха заедно с мен и ми показваха как трябвало аз да я набия. Естествено накрая бой нямаше, защото тоя дребчо не можа да ме пипне по-високо от гърдите ;dd.. Накрая се оказва, че не съм най-мразената в класа и доста хора се обърнаха срещу нея.. Височината въобще не е критерии и понякога е преимущество. Спортувай нещо, ще започнеш да печелиш медали от състезания.. Има много предимства, но ние високите никога не го поглеждаме от хубавата страна, а ако знаеш колко ниски момичета.. (говоря за 156-160) са ми казвали, че искат височината ми. Все им казвам, че ще пораснат, а те все ми казват, , че искат да ми вземат по някакъв начин от височината. :D

68.   Абе не се впрягай аз съм момче на 12 пък съм 1, 65

70.   Ох божееей, аз какво да говоря като съм на 13 и съм 178? Като сложа 13 см токчета да не говорим. Всички ми завиждат за височината и дългите крака. И при теб е така. Комплексари...

71.   Боже, аз съм на 14 и съм 1, 78. Никой от класа ми ни ми се подиграва. Даже някои много ми завиждат. 100 пъти по-добре е да си висока!

72.   Не си много висока-перфектна си и на килограми, аз съм от балетното училище и съм по дебела от теб.... ;д

73.   Аз съм на 11 и съм 1 59. Висока си ми била!! Отличен ръст!!! А ти??

74.   Не се притеснявай!! Дори бих казала, че си добре!! аз като съм на 12 а съм само 150.. :( викаха ми джудже, мравка, но не им обръщах внимание и спряха!! :) Спокойно момиче ;)

75.   По-добре е да си висока, отколкото ниска. Аз съм на 15, тежа 49кг и съм висока 1. 79. От 5 месеца съм модел и съм повече от щастлива, така че не се притеснявай.

77.   :D момиче недей да преиграваш.... просто си попаднала в среда от смърфчета... дори теб бих могла да нарека ниска.. аз съм 1, 77 и съм на 14 почти 15... а ти се притесняваш че си 1, 69? ти знаеш ли колко момичета са 170 че си мислиш че ти си гигант.... не ме разсмивайте с умопомрачителната си тъпота....

78.   Оле какво толкова на 13 съм и аз и съм висока 1 и 67 баща ми е висок 1 и 88 а мама 1 и 65 и какво от това по хубаво висока от колкото ниска. Има една дето постоянно ми се подиграва ката ми вика или великанка, гигантка, чудовище или годзила а аз и отговарям или джуджи или хобит или гном, леприкон и я питам или кога ще дойде дядо Коледа или къде и е хралупата
Така че винаги можеш да им го връщаш.

79.   ok.

80.   Спокойно има високи момчета които не искат прекалено ниски момичета. Аз съм 1. 98 и съм на 17, а лично познавам сума високи момчета.

81.   Не им обръщай внимание. На мен пък ми се смеят, че съм ниска, защото съм на 13 а съм висока 1, 58. Просто игнорирах и те накрая спряха.

82.   Хаха, аз също бях като теб. На 13 години бях 1. 68. Сега съм на 16 и съм пак толкова. ;) Ще спреш да растеш, не се безпокой. Аз преди бях една от най-високите в класа, сега съм една от най-ниските. :D

83.   Аз съм висока 1, 73 и тежа 45 кг. И съм на 14 години.

84.   Не се притеснявай.
момче 13г 183 см и 47 кг

87.   и аз съм 1. 69 и мен тво кефи защото имам още да раста прюс има момиче което е 1. 86 и мн други над 1. 80 няма от какво притеснянаш

88.   Спокойно аз съм в същата ситуация на 14 съм и съм висока 1. 78 не ги слушай тея комплексари просто започни да се харесваш такава каквато си и другите ше започнат. :))

89.   Аз харесвам високи момичета като теб и си добре на килограми. Така че няма от какво да се притесняваш.

90.   Аз съм същата. Преди много се засягах, като ме наричаха така, но изведнъж спря да ми пука. Харесвай се такава каквато си и се възсприемай такава. Като някой те нарече така най-добре му се засмей и му обърни гръб и изобщо да не те интересува. Не се занимавай със злобни хора!

92.   Не се тревожи, аз съм на 14 години и съм 1, 77 а миналата година бях висока 1, 74. Бях най- високата от всички 7- ми класове без едно- две момчета които бяха по 2 метра, но все пак не се притеснявай, а ако се комплексираш заради това че никой не те харесва заради височината ти- не е така, просто никой все още не е достоен за теб!!!

93.   Спокойно и аз стърчах над останалите в първи клас, момчетата ме наричаха чат пат дългоуч или градински маркуч, но после осъзнах че е хубаво да си висок. По - късно 7 клас една моя съученичка ме изпревари беше висока 1, 74
но никой не и се смееше, така че това ще отмине с времето да не ти пука изобщо. И да знаеш повечето момчета харесват по високи момичета а не джуджета.

94.   Еми гледай да спортуваш и да се поддържаш (имам предвид тялото). Когато имаш добро тяло и си висока може да бъдеш много искана. Аз съм момче на 15г. , 171см, 56 кг. Но гледам да тренирам и да имам добро тяло. Но все пак съм момче. Имах приятелка беше колкото тебе но малко по-слаба смееха и се че е висока но започна да тренира (за тялото) и беше смайваща (не само в лице), даже не можех да повярвам, че е по-малка. Но като цяло си добре. Спокойно ще спрат скоро(стига да си търпелива). Късмет и успех.

95.   Не се притеснявай аз пък съм на 12 и съм 1. 65 и тежа 49 кг... но за мен е много хубаво да си висок :))

97.   Висок или нисък-всеки трябва да се харесва и да се възприема такъв какъвто е. И мен са ме обиждали защото съм по-висока и съм се засягала, а ако в момента някой ме нарече с прякор ще му се измея :D Изобщо да не ти пука :)

98.   Аз пък съм на 16 и съм 1, 67... аз също се притеснявам от височината си, но се надявам да не раста повече... 56 кг съм и на килограми си се харесвам, но височината... ужас

99.   И аз съм колкото теб и съм толкова висока. И мен са ме наричали така и съм се засягала ужасно много, а в момента изобщо не ми пука. Харесвай се такава каквато си.

100.   Те са ниски и си мислят, че и ти също трябва да си.. Ами напротив! Ти си различна - радвай се от този факт! :)

101.   Не се притеснявай за това а хейтарите им тегли един *тредняк и не се занимаваи с тях познавам едно момиче което е на 15 и е висока 185 см и височината допринася един вид привлекателност

102.   Не, не си много висока, аз съм на почти 15 висока съм 172 и тежа 50 кг... подигравали са ме, но в крайна сметка всичко свърши, за да минеш по-бързо през това трябва да се научиш да се обичаш самичка и да се приемаш такава каквато си.... сега аз съм, допускам да кажа красиво момиче, имам си приятел(който да отбележа е с 2-3мах сантиметра по-нисък от мен), но това определено не ме притеснява.... всичко ще мине мило момиче, само се обичай и отстоявай това което си : ))

104.   Всеки е такъв какъвто трябва да бъде!

105.   Няма да растеш завинаги. Може да станеш 1. 73 например и да си останеш така завинаги, но има шанс и да станеш още по-висока. И не се притеснявай, а се възприемай такава каквато си. Обичай себе си!

107.   Здравей, аз съм момиче на 12 години и съм висока 1.65, майка ми е висока 1.73 а баща ми 1.82, не се притеснявай, че си висока и аз имам проблем относно височината, но не се тревожи като ти дойде придполагам че ще спреш да растеш със сестра ми стана същото :)

108.   Ами аз съм на 12 години и съм 166 см. В нашия клас има едно момиче, което 169 см. Така, че не се притеснявай много си добре. Да, признавам и на мен са ми се подигравали, но много рядко и то ако започна да се заяждам с някого. А ако ми се подиграват без причина ги бия и ти ги бий!
Никой няма право да се подиграва на другия. А и е възможно твоите ниски приятели в бъдеще да те настигнат и дори да те надминат по височина! Това е доказано, така че горе главата това е временно! ;)

110.   Ооо, да не ти пука, аз съм на 14 и съм 1, 70 , няма нищо лошо, сега в моя клас и момчета започнаха да растат като гъби :Д и всичко си е много нормално :)

111.   Ами да ти кажа аз имах обратния проблем на твоя. Бях много ниска и ме наричаха мъник, джудже. Много съм се дразнела и не ми се е ходело на училище. Но в класа имаше една много висока, много надута и с много голямо самочувствие. Понеже беше отворена никой не смееше да и се подиграва за ръста. Това което ти разказвам беше в 5 клас, сега сме в 7 и всички пораснаха. Вече няма високи и ниски, изравнихме се. Вече тя не е жираф и аз не съм джудже. Хаха, така, че предполагам, че и ти ще се оправиш. Може би просто в твоя клас са се улучили по-ниски и по дребни деца. В моя випуск има и страшно високи и страшно ниски. И под страшно високи разбирай 1. 80. И въпреки това сме си приятели. Всичко ще се оправи с малко време. Не се тревожи.

113.   Как може да ти говорят така? Ти си нормална височина за 13 години, аз съм малко по-ниска от теб (161 см) и никой не ми се подиграва. Не се тревожи, просто имай самочувствие и никой нищо няма да ти казва. Имаме една Виктория от нашия клас, тя е висока колкото теб, много рядко я бъзикат за височината й, може би защото е популярна и не й пука. Нейната най-добра приятелка (Даяна) е висока 140 см. Нищо не им пречи да са приятелки с 30 сантиметра разлика.

114.   Според мен перфектната височина за жена е 1,75м и като килограми също си добре според тази височина.

117.   Здравей, искам с знаеш че ръстът ти е перфектен аз съм на 12 висока съм 174см. И тежка 54 кл. Ти си от малкото хора имащи щастието да са високи а всички които те обиждат са от многото каръци които ще си останат ниски. Сигурна съм че си страхотен човек със страхотен характер и джуджетата, които не го виждат не заслужават вниманието ти. И ако някои те обиди отново се усмихни защото това показва, че ти завиждат.

119.   Не се притеснявай, няма защо! Сега съм на 13; преди бях от високите, а сега -от ниските. Така че знам и предимствата, и недостатъците... Повярвай, не си чак толкова висока- един приятел (13) е 1. 75, а една от приятелките ми (13) е 1. 80, родителите й също са много високи. Аз съм 1. 65(според мен това е ниско, като се има предвид че след около 2-3години спираме да растем) и ми е адски дразнещо, че повечето от нашия клас са по-високи и трябва да ги гледам от ниското-може би и съучениците ти се чувстват така, но знай-не живей за чуждото мнение-различното те прави уникална! По мое мнение сега ти се подиграват, защото си една на фона на другите, но след време и другите ще порастнат и това вече няма да прави впечатление на никого. Най-високия от класа (1. 82) го наричат дългуч, маркуч, жираф, Айфеловата кула и т. н., но той го приема като комплимент. Та наистина, ще го израстете, но сега знай че няма от какво да се притесняваш.

120.   1, 69 e средна височина за 13 годишна. Аз съм момче на 15 и съм 1, 72 и мисля, че е малко ниско за годините ми.
Когато бях на твоите години имах много приятели от класа с по 1, 85/1, 90см. Така че мога да кажа, че 1, 69 е добре за теб.

121.   Супер си си и изобщо не си твърде висока.
Те като са по-ниски от теб е нормално да ти завиждат за ръста.
Аз на твоите години бях 1. 72 и тежах 43 килограма.
Освен това по-високият ръст дава вид на по-зрял човек, така де..
Никой не може да приеме миньонче 1. 55 висока насериозно..

51-100 от 105