Споделена история от Тинейджърски

Какво всъщност е "ЕМО кид стаил"
Емо (от „емоционален“, на английски: Emocore, Emotive/Emotional Hardcore), също имо или имоу (по-близко до оригиналното произношение), е стил в музиката, част от хардкор сцената. Добре но никъде по интернет неможах да намеря значението на ЕМО
Само простотии от типа
Е–моционално
М–отретиран
О-лигофрен
Знам че не означава това но несъм и много сигурен какво всъщност означава знам че емо-тата са с тешко децтво и са истрадали много но какво всъщност ги кара да се самонараняват самата тъга или чувството че никой неги разбира?

Коментари

1.   Смятам, че е достатъчно очевидно - ЕМО идва от ЕМОционален (EMOtional).

Какво ги кара да се самонараняват? Може би осъзнаването, че са абсолютно неграмотни, освен това, че са с теШко деЦтво и са и_страдали, а и определено дето са мОтретирани...

2.   хахахах номер едно добре го каза!
Определено са депресирани хлапета, които се обединяват покрай депресията си. Черногледството ги депресира. Какво значи тежко детство? Ако някое дете има тежко детство, то последното за което ще мисли е да стане "ЕМО КИД СТАЙЛ".
Пък и до колкото с ами наблюденията, такива деца има в богатите държави или поне средно богатите в големите градове. В бедните африкански държави, или децата на войната в Палестина няма ЕМО-та.

3.   ЕМО идва от ЕМОционален.
Детството им не е по-различно от това на другите деца, но просто приемат нещата по емоционално, по-тежко. Обикновено са неразбрани от родителите си и понякога бити деца. Срещнали са този начин на изразяване в нета и го ползват, защото никой не ги е чувал преди това. Така поне родители и психолози се опитват да им обръщат внимание.
Какво ги кара да се самонараняват? Агресията породена от недоволство в тях се изразява по този начин. Това е начин да покажат, колко са наранени душите им отвътре. Колко много болка има на този свят, която бива незабелязана от забързаните възрастни.
Ако си забелязал закриват едното си око с косата си. Това също е начин да покажат, че в нашето съвремие хората си крият добрата половина и си показват само лошата, така нараняват доста хора, но не им пука.
Ако се замислиш, те учат на доброта, но не ставай като тях, това не е начинът да победим лошите.

4.   ЕМО-Емоционално Малтретиран Обект

5.   Какво всъщност ги кара да се самонараняват самата тъга или чувството че никой неги разбира? -- На този въпрос може да се отговори само с думите - простотия, скука и малоумие!!
А относно ЕМО стила помня, че беше нашумял отново (както сега) преди 4-5-6 години и бързо отегчи хората, както ще стане и сега... това е просто една безумна идея на днешната младеж за начина на обличане, държание и т. н.

6.   "Emo" идва от нов стил в хардкор и пънк музиката през втората половина на 80-те (emo-core), когато някои от бандите в САЩ освен за типичните социални теми в хардкора и пънка, започват да пеят и за... любов. Те тва е, драги-ми-правещи-се-на-нещастни. Всичко друго, което разпознавате днес под термина "емо" е продукт на индурстрията - най-вече на модната. Чувствате ли се излъгани?

8.   Неуверени, черногледи, унили и колебливи лигльовци, които желаят да привличат внимание и съчувствие към себе си. Поради неспособността си да го правят по друг начин, прибягват до реване, влажно гледане, отличителни прически и склонност да се самонараняват /безобидно, но показно/.

bile

10.   боже колко заблудени хора има хдд. ЕМО през 70-те/80-те е съвсем различно от днес! Повечето си мислите, че това са емоционални тийнове, които се режат и тн... ми не е така! В днешно време това са тийнейджъри, които слушаш метълкор, метъл и етк. така нар. "тежък рок", имат цветна или черна коса закриваща едното око примерно.. , стила им е различен.. -'ЕМО дрехи' и тн.. , те са като останалите деца.. не са луди или с психични проблеми както вие ги изкарваше -. -... да има малка част която се режат и се самоубиват, вярват в сатаната и такива, но това не са истински ЕМО-та!! Това е от мен.. дано сте разбрали! И също така ЕМО не можеш да станеш ей така тва го чувстваш в себе си!

11.   Абе, тия с цветните коси са scene-ове, не емота! Научете се да правите разликата най-накрая!

12.   "Нов стил музика от средата на 80те". Звучи като - млад тийнеджър на 35
Децата с тежко детство, не прекарват часове пред огледалото, за да се нарушат, не пазаруват от специализирани магазини и не заемат пози пред училище, търсещи, макар и неодобрителното, внимание на колкото се може повече хора.
Децата с тежко детство се бият, взимат и продават наркотици, крадат ИЛИ стоят в тях по цял ден, рядко комуникират и ако решат да си сложат край на живото, Facebook или Skype са последните места, в които ще го оповестят. Те имат нужда от внимание и разбиране, а не някой, който е решил да бъде "еди къв си", защото му е по интересно. Ако имаш емоции и чувства, изразявай ги по начина, по който хората споделят мисли и чувства от хилядолетия - чрез изкуство. Научи се да свириш на инструмент, да пееш, да рисуваш, да пишеш добре, после създай нещо твое.

13.   Номер 4 малка грешка емоционално малтретиран олигофрен означава замисли се малко

14.   Точно олигофрен си означава правило е