Споделена история от Тинейджърски

Репликата "Порасни най-накрая"
Здравейте!! Аз съм момиче на 14 години. Веднъж се бях скарала с майка си и със сестра си (много се карахме) след това сестра ми ми каза " Порасни най-накрая". Може ли да помогнете с това да порасна, не искам да се карам постоянно със семейството си. Баща ми ми каза " Промени се иначе ще има шамари", а аз не знам какво да променя, държа се добре с тях, понякога съм изнервена и отговарям само с " Офф, виж кво направи, бе". Те винаги след работа са се прибирали в чиста и хубаво подредена къща, майка ми 2 месеца не беше мила съдове само защото аз ги мих и върших домакинската работа. Моля, кажете ми как да "порасна" и какво да правя. Благодяря предварително. :)

Коментари

1.   Кажи им, че имаш още 4 години до пълнолетие и тогава ще порастнеш. За сега си дете. И защо да бързаш да порастваш, цал живот после ще си голяма. Питай си порастването в какво се изразява, в започването на полов живот, на работа, на какво?

2.   Ох, не си изкарвай нервите върху тях! Извини им се! Разберете си и готово. Да ви имам и проблемите.

3.   Отговора е лесен почни да помагаш на семейството си-подреждай в къщи, чисти, ако има възможност готви ей такива дребни неща, защото да си голям това означава да носиш отговорност за другите. Явно те смятат, че действията ти не отговарят на възрастта ти.

4.   Родителите винаги са недоволни :( Моите са много гадни!!! Щели да играят шамарите ако не вляза в елитно училище (тази година имам матури...) и само ми казват да се подобря, била съм мързелива... Еми да! Такива са тинейджърите!!! А всички родители които правят всичко това, родители като моите и тези на авторката ДА СЕ ЗАМИСЛЯТ МАЛКО! Не може цял живот да учим и да се подобряваме специално заради вас!!!

5.   Всички сте прави, но какво да си подобря, винаги съм помагала с всичко, което мога..! Понякога съм имала лоши дни, кой не е имал, но те вече започват да не ме разбират. :)

6.   Номер 1, оф, това "после цял живот ще си... " като го чуя и не знам какво ми става T_T Номер 3 ти изобщо прочете ли какво е написала? !
А що се отнася до авторката, ако си най-малката в семейството, никакъв шамс да ги накараш да те вземат за пораснала, ще трябва да ги търпиш