Споделена история от Тинейджърски

Най-голямата грешка, провалих се..
Уча в голям град и тази година трябваше да се преместя в ново училище, двоумях се междо две.. Избрах това което ми хареса, учителите и други хора казаха, че е добро учище-учи се добре, но не и прекалено което подтиска децата, просто обикновенно училище. Самоче вчера една приятелка която учи там с нея Не се бяхме виждали дълго време ми каза - Направила си най-голямата грешка в живота си..!!! Аз изтръпнах... Разказа ми че изобщо не се учело(а може да ви се стори зубарско, но аз обичам да уча и ми доставя удоволствие)че било пълно с турци и роми, че по-хубавите момичета били жестоко пребивани, обарвани и бротално изнасилвани, че ги затваряли в тоалетните и ги насилвали вътре, че ги принуждавали да пият, пушат а и наркотици(наркотиците ме ужасиха, не искам да приемам такова нещо как ще ме карат на сила)Направо съм ужасена плача от както съм разбрала аз толкова се радвах, че тръгвам на училище сред нови хора а то какво било, страхувам се за живота си може да ме изнасилят или да ме пристрастят към наркотици! Не знам как да кажа на мама защото тя ме остави да решавам къде да уча и това ще си е моя грешка какво да правя Господи, не остана време и да се преместя почвам след броени дни.. Отчаяна съм и изплашена моля дайте ми някаква утеха, защото това е най-голямата грешка в живота ми която ще ме съсипе!!! Аз съм на 14 година да спомена..

Коментари

1.   Станала си жертва на глупава шега. Как си ги представяш ти тези неща, нали полицията ще затвори подобно училище!
В България съм сигурна, че бодобно училище, извън Факултето няма.

Просто отиди на 15.09 там, виж сама децата, направи си ти сама своето заключение. Ако училището не ти хареса, премести се. Сигурна съм, че още става. Кажи на майка си, тя ще се занимава с това. Най-късно втория срок ще можеш да се преместиш.
Стига с глупости, ти на тази вярваш ли ?? Просто е решила да се изгаври с теб или не те иска в училището си.

2.   Въпреки всичко трябва да споделиш това с майка си. Изкарай 1 месец в това училище, виж как стоят нещата и тогава, ако решиш просто ще се преместиш в друго. Нещата наистина не са толкова сложни колкото изглеждат. Освен това не се връзвай сляпо на това, което тази приятелка ти е казала. Не можеш да се водиш само по думите ?. Това в кое училище учиш са доста по-дребни и поправими неща отколкото ти се струва на тези години, затова просто не се притеснявай толкова. Ако се окаже, че училището не е добро просто ще се преместиш в друго и така, но задължително сподели тревогите си с родителите си, трябва да бъдеш сериозна в ситуация като тази и да подхождаш зряло. С премълчаване от тях нищо добро няма да постигнеш.

Ако например се окаже, че училището не е добро, не трябва да оставаш там, само защото ще те е страх, че майка ти ще ти каже - "направила си избора си, оправяй се" или нещо такова. Допуснеш ли това да се случи, чак тогава ще си направила грешката на живота си. За сега се успокой, нищо не е станало и всичко е лесно поправимо, говори с вашите.

3.   Премести се в другото училищя, де. :)

4.   Тази твоя приятелка само иска да те изплаши въобще не взимай на сериозно казаното от нея

5.   А от къде си сигурна, че не те лъжи? То според тея приказки, егати шибаното даскало. Като не можеш да се приместиш сега примести се като започнете, хем ще видиш дали е така.

6.   Здравей! И аз съм колкото теб и тръгвам в ново у - ще. Предлагам ти да започнеш в новото у - ще и ако наистина е такова както са ти казали сподели с майка си. Ако почнат така да се държат с тебе трябва непременно да кажеш на майка си и да вземете мерки. Била то с директор или някакви институции. Междудругото трябва да кажеш на майка си сега как се чустваш въпреки, че те страх. Тя ще те успокои най добре. А и може слуховете да не са верни, но все пак говори с майка си. Успех :)

7.   Здравей,
как да няма време да се преместиш?
може да го направиш по всяко време!
По-добре кажи на майка си какво си разбрала и тя ще иде в училището ти за документи за да се преместиш.

и още нещо: това което си написала е много силно преувеличено - какс и представяш да има училище в българия в което всички момичета са прибивани и изнасилвани, и никои да не знае о сега?
Нали ако има и един случай - цяа българия ще знае?

Явно тази приятелка си фантази доста или просто не сика д аучиш там

Успех!

8.   Кажи на майка си, не се притеснявай и направи всичко възможно да се преместиш на друго място. И обясни на майка си, че не си виновна ти, просто не си знаела, че стоят така нещата :))) Успехх!!!

9.   1-во: Не се знае дали това, което са ти казали е вярно. Как така вярваш преди да си се уверила с очите си?!

2-ро: Никой не може да те "пристрасти към наркотиците" както ти казваш. За да се пристрастиш тези наркотици трябва да се употребяват от самата теб. Ако не желаеш да употребяваш никой не може да те насили. Не бива да се страхуваш, а да отстояваш позицията си.

3-то: Кой ти каза, че това е "най-голямата грешка в живота ти"?! Ти си само на 14 години, още колко живот има пред теб. За твоите скромни 14 години какви грешки можеш да допуснеш? Това е едно голямо НИЩО в сравнение с грешките, които те очакват за цял един живот. Мисли в малко по-дългосрочен план, ако обичаш.

4-то: В училище се учи, не се ходи за наркотици и алкохол. Да, известно ми е, че в 21 век има и такава тенденция по училищата - последното, за което да се ходи е да се учи, но ти отиди с нагласата, че си истинска ученичка и не се занимаваш с глупости като повечето си връсници.

10.   Те така казват за почти всички училища. Аз съм от видин и казваха така за 2 училища познавам хора и от двете и те не се оплакват. Всичко ще се оправи бъди себе си и не вярвай на всичко което чуеш!