Споделена история от Тинейджърски

Нов клас
Здравейте!
Аз съм момиче и сега ще съм с нов клас. ( 9-ти )
Миналата година, когато бях 8-ми не си допаднах с никой от класа, всички не ме харесваха, защото не бях като тях. Специалността още от самото начало не ми харесваше, но нямаше как, защото нямаше други свободни места. През цялата година малко по малко започнах да опознавам хората от съседния клас, те бяха мили, печени, приятни хора, с които намирах общ език. Толкова много ми се искаше да съм от техния клас, но.. губех надежда да стане, защото нямаше свободни места. В предишния ми клас ме тъпчеха, говориха ми зад гърба непрекъснато, бях унижавана, докато с другия клас се разбирам перфектно. В края на годината се разбра, че се освобождава едно място в съседния клас и реших да се пробвам. Минах изпитите и ме приеха в класа. Хората, с които винаги съм била приятелка, специалността, с която винаги съм искала да завърша. Не осъзнавах каква късметлийка съм просто, цяло лято чаках да дойде 15-ти/17-ти септември, за да почнем. Опознах целия клас, всеки поотделно и всичките са ужасно печени, но сега нещо ми стана.. не знам, но ми е притеснено въпреки всичко, че като отида.. като влезна.. изобщо като ме видят.. сигурно ще започнат " О, ето я новата " ; " Таз к'во прави тук, я да се маха" и т. н. и т. н... Точно тези неща не ми харесват, дори и да ги казват на бъзик.. Не знам по какъв начин бих могла дори да ги затапя, защото не съм такъв човек, но.. съм щастлива, че се преместих. Притеснено ми е единствено как ще ме приемат в класа въпреки, че се познаваме. И все пак ще се опитам да им покажа, че не съм някаква задръстена, защото в предишния ми клас всички останаха с това впечатление, защото не говорех с почти никой.. Та.. сигурна съм, че не съм единствената, която е наплашена от това, има още много, които също се местят като мен и сигурно знаят какво ми е. Не искам съвети. :) Исках само да споделя, че се радвам, че успях да мина в друг клас, в който със сигурност ще ми е по-добре въпреки, че си има идиоти, но също и печени хорица. :)

Коментари

1.   Знам, че каза, че не искаш съвети, но просто не мога да се сдържа. :)
Дори и на шега да казват подобни неща, не се опитвай да ги затапваш. Бъди усмихната, добра, разговорлива и най-важното като цяло - себе си! Това е наистина най-важното. А и щом досега сте се разбирали, притесненията са напразни.
Успех!

2.   Виж сега, в 9 клас като бях дойдоха 2 момичета пак поради същта причина, че никой не ги харесвал но след 11 12 клас вече всичски са ги одобрили

3.   Да, хората трудно приемат някого... И аз съм в подобна ситуация и много се притеснявам. Но ти щом се разбираш с тези хора, не би трябвало да си чак толкова притеснена. Успех в новата учебна година!

5.   Искам да ти пожелая успех! Не се притеснявай толкова ти познаваш тези хора и мисля, че ще те приемат с радост!!