Споделена история от Тинейджърски

За личното пространство....
Често се заключвам в стаята си.... примерно като гледам порно или нещо подобно. Нашите постоянно ме питат какво правя, постоянно чукат и искат да им отворя... това ме вбесява меко казано. Вчера майка ми ми каза, че щяла да отиде до офиса на интернет доставчиците ми и да поиска да види къде съм влизала и какво съм правила... Хах. Аз съм на 19, не на 9 години. Никога не са говорили на тема секс със мен. Дори миналият месец им го казах, а баща ми ме погледна странно сякаш секса е нещо странно и необичайно. Те дори не го правят, дори не се целуват по устните... А са млади хора. Срамота.... Не искам да напускам домът си, защото университета в който ще уча е на близо и няма смисъл да се местя на квартира... но пък от друга страна.... Охх. Писна ми всеки път, когато на баща ми му хрумне или няма какво да прави - да ми влиза в стаята. На къв език да му кажа, че не ми е приятно? Защо ме кара да говоря направо... би ме изгонил от вкъщи, ако му кажа защо искам да съм сама. Те ме възприемат като малко дете. Имам чувството, че само ако им говоря НАПРАВО без абсолютно никакви задръжки и заобикалки, само тогава ще ме разберат...

Писна ми да ми задават въпроса "Защо се заключваш, какво толкова правиш... "
Не знам какво да правя с тях и как да им отговарям за да ме оставят намира.... Някой друг има ли такива родители, които са от на пра баба ми времето?

Коментари

1.   Хехе, разсмя ме. Ами не си малка наистина, но порното си е тъпотия, съветвам те да гледаш максимално рядко такова нещо. А иначе ако имаш финансова възможност, изнеси се на квартира, ще ти е по-добре - ще си каниш у вас когото си поискаш, но пък няма кой да ти готви и чисти :Д всичко си има плюсове и минуси

2.   Не се засягай, но ми се струва, че малко си се разглезила. Аз нямах привилегията да имам собствена стая, а вратата на хола в който си учих уроците не се заключваше и представляваше стъкло в рамка. Но да ти кажа - оживях. Не губи напразно нерви! Не показвай явно негативно отношение към родителите си, защото ще започнат да ти навлизат в личното пространство още повече! Успех!

jay

3.   Не знам защо за жените е толкова срамно да гледат порно...???

Просто си премести компютъра, така че дори някой да влезе да имаш време да затвориш порното. Или си вземи лаптоп и пак по същия начин.

Пък и да разберат кво толкова. Те сякаш не са го правили. А и по-добре да гледаш порно, отколкото да се чукаш напред-назад :)

А и между другото кажи на майка си "хайде отиди при доставчиците". Дори и да отиде, нищо няма да разбере. Просто има толкова много информация, че въобще няма да се занимават с нея. Ще видиш. Говорил съм с хора, които са запознати с това.

4.   Имала съм същите проблеми като теб. Моите родители на моменти са доста досадни със забележките си, макар да съм на 24. Прекалената им загриженост на моменти също ме дразни. Родителите ти също се държат с теб като с малко дете. Това е така, защото живееш с тях и са край теб. Отстоявай позициите си и не им позволявай да ти се качат на главата, все пак не си на 5 годинки. Ще се откажат най-накрая когато видят, че не могат да ти се бъркат вече в личнотто пространство. Твърдост трябва и отстояване на позициите! Трудно им е на ваще да разберат, че вече си пораснала. Но ако питаш мен е по-добре да си намериш самостоятелна квартира ако имаш финансовата възможност. Това е по-добрият вариант според мен, защото и аз съм живяла така и ми е било яко. Правиш си каквото искаш без да ти се бърка никой.

5.   Номер 3 - заварят ли ме да гледам порно ще се почнат едни обиди, бой и ще ме изхвърлят от вкъщи. Те самите не са интимни а какво остава ако ме заварят. Язък, че са още млади и хубави... Преди няколко дни имах гинекологичен проблем и се посъветвах с мама, а тя ми се развика и ми каза. че не я интересувало с "кой съм се е*бала" а нямаше абсолютно нищо общо с тази тема.

Номер 2 - не съм разглезена. Била съм на твое място! Дълги години живяхме на квартира и нямах собствена стая като теб. Мастурбирах, когато уж всички заспиваха, но са ме усещали, че го правя и ми викаха...

Преди няколко месеца както си стоях на стола пред компютъра, започнах да се барам отдолу(но не бях гола, и вратата не беше заключена) баща ми влезе, и мисля, че забеляза. Аз се стъписах, а той най-спокойно легна на леглото ми. Адски много ме подразни, изгоних го. Как може да не се съобразяват? Защо трябва да им говоря в очите и то без заобикалки, че да разберат?
Примерно като отиде до магазина или като излезе някъде и се прибере - първата му работа след като влезе вкъщи е е да почука на вратата ми или направо да влезе. Това ме дразни страшно много, направо побеснявам. Как да му кажа да се съобразява?

Авторката

6.   Не можеш авторке, ще ти се разсърдят и щом са толкова властни и неразбрани ще ти вгорчат ежедневието. И моите са такива, я не им играя по свирката се започва един психотормоз по цял ден едни дразнещи подмятания, просто не ти е работа. "кради " си мигове на самота, когато ги няма или спят. Да знаеш по-хубаво нещо от спокойствието няма. Ако твоите са като моите нервите да са ти от въже