Споделена история от Тинейджърски

Съсипвам се..
Здравейте.. От близо 1 година живота ми направо се е съсипал, аз съм едно обикновено момиче на 13, отличничка, няма нищо нередно. Докато един ден просто не почнах да се саморанявам - не знам защо. Ходихме на доктори и така нататък, но... Опитвам се да се сдържам, но понякога не мога :( Обаче разбрах, че мога да се справя и сама, стига да имам достатъчно воля. Но много често тази воля просто си минава, и.. става "опа". Не знам дали ще ме разберете, но откакто стана така съм нещастна, смея се, радвам се, но.. не е същото. Добре съм с психическото здраве, моля ви! Не знам защо така е станало, по едно време ме тормозеха в училище и вярвам, че е от това, но добре, тормозът свърши - тогава? Защо ми е трудно да престана. Вярвам, че има надежда да се оправя, но е страшно трудно. Роднините ми постоянно опяват как трябва да се справя, че било много лесно, че ето - имаше период, в който успях. Но когато аз сгреша те направо се съсипват. Не искам да им го причинявам, не е нарочно, но и те не ми влизат в положението. Какво да правя? Казаха ми, че трябва да си намеря хоби и разни подобни, но и това не помогна. Единствения начин, по който успях е да се махна от града си, при това за малко.
Моля за съвет, благодаря ви много предварително!

Коментари

1.   Аз мисля, че си депресирана от нещо. Момче ли е имало или какво? :) кажи ще се опитам да ти помогна

2.   Задължително трябва да посетиш психолог. Това са сигурно хормони или просто те трябва да те подкрепят и да ти дават обич. Имаш нужда да почустваш сигурност и уют.

От друга страна ми се струва че търсиш внимание! Не знам, предполагам, но трябва да говориш с професионалист. Нищо сериозно не ти се е случило. Знаеш ли колко деца са били подлагани на тормоз в училище? ! Важното е че ще имаш реализация и нормално семейство. :-)

3.   опитай с всекидневна маструбация в продължение на 7 дена, ако не помогне пиши пак. продължителноста ти си я определи но не по-малко от 15-20мин.

4.   При това положение няма как да си с перфектно психическо здраве. Това си е психически проблем. Не разбирай "психически проблем" погрешно. Тук не става дума за луд човек, който няма ясна представа за времето и местоположението си, а просто за леко разтроена психика в следствие на някаква психическа травма. Вероятно си била изпаднала в депресия заради тормоза, който е бил упражняван върху теб. Това е оставило следа в теб. Знам, че ти е изключително трудно. Никой не може да каже, че е лесно да се пребориш с подобен проблем, но никой не може да ти даде рецепта за възтановяване. Единственият начин е ти самата да си помогнеш и хубавото е, че вече си го разбрала. Трябва да свикнеш с мисълта, че не бива да се нараняваш. Всеки път когато изпаднеш в такова състояние се спирай на всяка цена. Бъди около близките си, те ще ти дават кураж.

5.   здравей,
как си представяш да се махнеш от града?
нали си на училище? имаш ли роднини на друго място?
защо мислиш, че като се преместиш ще се промени нещо?