Споделена история от Тинейджърски

Нямам истински приятели
Здравейте! Реших да пиша тук, защото никой не ме разбира истински. Очаквам вашите съвети.

Когато приятелите ми ме викат да излезем из града ми казват, , Хайде ще бъде забавно", но НЕ! Те говорят зад гърба ми, мислят си, че могат да ме малтретират, лъжат ме за да излизат без мен и още много други интриги! Из цяла София обикалят на всяко едно място за да се скрият от мен. Аз им казах, че щом ТЕ ми казаха, че искат да сме приятели да не крият истината от мен. Ако ги уважавам ще ги разбера. Защо им е да се сприятеляват с мен като ме командват, обиждат, натъжават, унижават! Те знаят, че аз съм чувствителна, но не се отнасят с мен като с равна. Ако се скарам с една се скарвам с всички. Ако им кажа, че искам да се държат с мен с уважение или да не ме карат да излизам с тях, да не мислят, че съм задължена, че ако съм се сприятелила с тях ми е забранено да излизам с други приятели. Те ще започнат да се цупят, да ми се сърдят и да ми се подиграват. Не им казвам това в лицето, защото преди година преживях много. Бях сама, единственото стеснително момиче, което нямаше смелост да проговори и затова всички започваха да ме бият. Искам съвет какво да правя в такава ситуация, моля помогнете! :((

Коментари

1.   Още ли не си го, че но този свят няма приятели а има ИНТЕРЕСИ!!!
Всеки гледа да те стъпче, търсят те единствено когато имат изгода,
Просто светът е такъв и некой и нищо не може да го промени, Бъди с тях, но от мен да ти е обеца на ухото Винаги си имай едно на ум!

2.   Просто си намери други приятели, ти си в София там хора колколо искаш. Явно с тези няма да стан

3.   В днешно време няма истински приятели. То има, ама това са редки случаи. Просто живеем в такъв измислен, неприятен свят контролираш се от нечии интереси и пари! Съжалявам и аз се чувствам понякога така. НА ЧОВЕЧЕСТВОТО МУ Е НУЖНО ДУХОВНО РАЗВИТИЕ!!!

Поздрави: SuperMan

4.   Ми щото са женки сигурно и не им пука за теб, а те използват. Някои ревнуват от теб, че може да ги изместиш, други просто делят хората, за да имат повече варианти за излизане и да не са никога сами. Затова си намери смислени хора. Момчетата са по-печени приятели. А за да ди приятелка с друго момиче не трябва да сте конкуренция, иначе става така - интриги и хахи хихо зад гърба на едно от момичетата.

5.   До номер едно нека ти кажа че има истински приятели, просто ти не си имала такива докато при ситуацията на момичето те само я използват. Момиче намери си нови приятели без да им казваш, можеш да почнеш да си пишеш с някое момче или момиче по фейсбук ала бала и да излезеш с него и така. Ако пак се опитат да се доберат и да те "набият" просто прави по 50 лицеви опори на ден например 20 сутрин 10 обед и 20 вечер. Закачи нещо меко и дебело и почвай да го удряш, че следващият път даже и да не се опитат да ти плеснат шамар. Ако си намериш някой по "известен" фейсбук манияк може доста да ти помогне с тези калпазанки ;) да си доведе компанията и да ги пребие ;) това е друго решение :) УСПЕХ

6.   Момиче защо се занимаваш? По-добре сама от колкото зле придружена! Как очакваш да свърши това? Ако нещо не е истинско няма смисъл да се занимаваш с него. Така или иначе щеше да се разделиш с ''приятелите'' си. Не бъди наивна. Те се подиграват с теб. Никога не са ти били приятели!!!!

7.   Няма истински приятели, нито приятели завинаги! Никога не знаеш кой ще ти забие нож в гърба

8.   Бъди първо приятел на себе!
Заинтересувай се, коя си всъщност, какво искаш от живота и се опитай да го постигнеш.
Явно, нямаш своя цел, затова си "лесна" в ръцете на момичета, които явно копират телевизионни сериали, тип "американски глупачки".

9.   Не излизай с тези хора. Ако са толкова лоши, просто ен го прави. Млада си още, ще се запознаеш с много други, които ще те уважават. Не позволявай на никой да се обижда или бие, ако го правиш, цял живот ще е така.
Успех, мила!

10.   Момиче без приятели? Ами да се запознаем, аз ще ти покажа другата страна на света?

11.   Кво ти пука бе, щом не ти харесва не излизай с тях... та това е цяла София, аз ако живеех там, щях да съм номер едно на забавата и тъпни това да не забравим. И ти им го върни, отмъщавай не знаеш какво се прави с такива хора.

12.   то истински приятели по принцип си няма