Споделена история от Тинейджърски

Правил ме е на глупачка 9 месеца
Здравейте имам връзка с едно момче от 9 месеца, голяма любов, обичахме се много, споделяхме си всичко и нещата вървяха добре до един момент в който той постоянно започна да праве простотии -да си пише с други, да излиза и аз все му прощавап защото ми влизаше под кожата всеки път, плачеше и ми обещаваше че ще се промени и че не се представял живота без мен, вървам му че ме обича но просто и свикнал явно да получава внимание от много момичета. Никога не би се съгласил да ми даде паролата за фейсбука си докато аз не влязох един ден съвсем случайно и се натъкнах на хронологии с поне 50 момичета, на всяка е говорил различно на една че има гадже, на друга че няма на една че ще ме забрави бърза на друга чи щи страда много за мен, карал ги е да излизат, докато е бил с мен, целувал се е също с едно момиче, изобщо не ме е споменавал никаде, все едно не съществувам... Казах му всичко това, той се разплака като малко дете ии започна да говори че съжалява да му дам време той ще се промени и така нататък, осъзна грешката си и започна да се самообижда.... не говора с него от два дена ии не мога да проумея какво се случва... Вашият съвет какъв е, да го забравя, или да му простя за пореден път...? Споделете :)) Elica 17

Коментари

1.   То си личи от заглавието... Мисля, че ти най-добре си знаеш каква е връзката ви, но щом те наранява и е писал с толкова много момичета не ми се струва сериозно момче. Отстрани изглежда, че е по-добре да не си губиш времето с него и да намериш някой който повече ще те цени.

2.   Е, как, нали на едни е споменавал, че си има гадже, после пък пишеш, че никъде не те е споменавал, че съществуваш...
нещо не разбрах много...

3.   Скъсай го. Няма смисъл да страдаш за нещо, което никога не го е имало. А това изречение накрая "да му простя ли" просто не го споменавай никога повече, толкова ниско ли ще паднеш? ! Момчето не те иска истински, за какво да му прощаваш? Той ще продължава да те лъже какво си мислиш? Остави го тоя комплексар, има нужда от повече флиртове за да си повдигне самочувствието, че е по-ниско от тревата.

4.   Толкова прилича на моята история. Само че проблемът при мен беше, че си затворих очите няколко пъти, защото не можех да си представя живота без него и той ме уверяваше, че ме обича, че това не значи нищо и така нататък. Простих му за свалянето с бившата му, която настойчиво му се натрапваше в интернет (тя не е в нашия град), и той "съвсем случайно" нямаше нищо против, въпреки че знаеше че ми е неприятно, простих му и свалянето с една приятелка от фалшив профил на която той първи почна да се сваля и изхвърля, също така непрекъснатите "оглеждания" и разпитвания от приятели за нещо чуждо и нереалната гордост от всичко това на мой гръб. Но кулминацията беше преди няколко месеца, когато и аз също като теб му влязох в профила да проверя съвсем профилактично какви ги върши "поумнелия" и "взел си поука" човек, и останах потресена. Разбрах за упоритите свалки месеци наред, когато аз бях заета много с учене, освен това ставаше въпрос за момиче, с което имаха общи занятия и се виждаха доста често. Но не беше най-сериозното това, че са се сваляли, а начина, по който е коментирал за мен. Разправял е че нищо не чувства към мен че съм си у нас и уча и няма страшно да се видят освен това ще и плати излизанията , признал и е лично че я харесва предложение да имат нещо и да остане скрито и още много други безскрупулни и напористи свалки с ясното съзнание и втълпяване пряко и непряко на нея колко маловажна съм аз и как той живее с усещането за необвързаност и неангажираност към мен. А в същото време ми се кълнеше колко много ме обича и как не може без мен държеше да знае във всеки един момент какво правя, защото видиш ли не е можел да повярва, че аз не права така зад гърба му. Много ме болеше, защото аз през цялото време бях на сто процента, беше единствен за мен и много го обичах. Преживях го доста тежко и поради това, че той не спираше да ми се моли и да ме обърква, но в крайна сметка надделя разума и чувството ми за гордост и достойнство и сега не мога и да си представя да съм пак с този човек, който наред с това имаше и други недостатъци. Та съвета ми към теб е ако нямаш гордост и капка самоуважение, дай му шанс, но знай, че нищо няма да е същото, ти вече няма да можеш да му имаш доверие, а той ще стане още по-изобретателен, защото, вярвай ми такива хора не се променят те са жалки комплексари които непрекъснато ги сърби егото за нещо чуждо, тъй като постоянно имат нужда някой да им го подхранва и да ги кара да се чувстват велики и най лошото е, че се гордеят от това, че ни правят на глупачки. Бягай надалече, защото единственото което ще постигнеш са нови страдания за човек, който ни най малко не го заслужава и "осъзнаването" му ще трае много малко. Ако не можеш да си единствена не бъди никоя но това е според мен ти си решаваш и успех!

5.   на 17 години си, нали? кажи ми, че не мислиш че с тоя боклук искаш да продължаваш..зарязвай го (и ен го съжалявай!, има доста които го чакат) и си намери свестно момче което да не те прави ан глупчка - защото никое момиче като теб не го залсужава!

6.   Скъпи момичета, винаги ме е учудвало едно-когато ви залъгват с хубави думи, бдителността ви е на 0, а когато момчето е малко по-неуверено, бдителността ви е на 1...

7.   До номер 4
Благодаря ти много историите са ни еднакви, с тази разлика че при теб си е писал с едно момиче аа пре мен с много, и също съм прощавала много. Той излиза даже с бившата веднага след като се скарахме, уж да ми дразни...
Авторката