Споделена история от Тинейджърски

Тези хора не са биологичните му родители!
Здравей те! Имам нужда от съветите ви.. приятелят ми губи майка си, почива от рак ; баща му го отглежда, но има проблем. Тези хора, които той нарича майка и баща не са биологичните му родители, но той не знае. Не знае понеже чакат да започне училище, малко да поотрасне и да му кажат. Когато майка му почива от рак, баща му не посмява да му каже истината. Днес той е на 19 и все още не знае, всеки път когато съм с него аз се измъчвам поради тази причина, не знам как ще реагира когато разбере истината.. а ако разбре, че аз съм знаела и не съм му казала..?? Страх ме е да не посегне на живота си, въпреки че е в края на пубертета не се знае как ще го приеме. МОЛЯ ДАЙТЕ НЯКАКЪВ съвет как мога да му помогна?

Коментари

1.   А ти защо трябва да му казваш? Коя си ти?
Остави баща му да му каже! Не се меси където нямаш определено работа!!!!

2.   Какво значи 'как да му помогна'? Аз не виждам момчето да има проблем... но може би ти си тази, която ще създаде проблема!? Родителите са решили да не му казват и точка по въпроса. Коя си ти, че да му разкриваш такава тайна. Или се пишеш 'доброжелателка'?
Това е нещо, което става в неговото семейство и засяга само тези хора. Недоумявам, защо ти се 'измъчваш' и каква е твоята роля? Просто ти не си участник в този проблем (ако мога до го нарека 'проблем') и не се бъркай, за да не си навлечеш неприятности.
Ж27

3.   Това е работа на осиновителите да решат как да постъпят- различни хора, различни истории. Не се меси, все едно, че никога не си чувала за това. Нямаш причина да се чувстваш като предателка - в конкретния случай по-скоро би навредила, ако му кажеш. Изобщо не го мисли това и толкова. Времето ще покаже как ще се развият нещата, но не се товари с неща, които изобщо не са твой товар.

4.   Я, не се меси там, където не ти е работата!

5.   „Тези хора“ са ИСТИНСКИТЕ МУ РОДИТЕЛИ.
Момчето е загубило майка си, която явно е спала с някой мъж, различен от съпруга ?. Е и?
Явно е обичано дете, изгледан е от баща си и няма значение, дали му е биологичен или не! Да си баща е много повече от това да правиш секс с някого.

6.   И според мен не ти е работа да се месиш в техните взаимоотношения. И как ти знаеш, че е осиновет - сигурна ли си или са клюки дочути от хора на годините на родителите му. Също така подкрепям горното мнение, че родител е този, който храни, облича детето, до него е, когато падне, когато страда го утешава, когато не може му помага с уроците и т. н. Не е баща този, който си е правил кефа половин час и после те е ритнал все едно не си негова плът и кръв.
Не вярвам също така да посегне на живота си - вярно може да е шоково за него, но има толкова деца, които са отгледани от собствените им родители, които се държат с тях като с чужди. Затова просто не виждам смисъла да го прави.
Но все пак си мълчи, защото това са взаимоотношения родител-дете. Както ако ти беше тръгнала да живееш с него, нямаше да искаш свекърви (не че има такава) и свекъра да ти се месят във взаимоотношенията, които са мъж-жена, така и ти уважи техните неща.
Ана

7.   Благодаря много, че ме посъветвахте и в никакъв случей не бих му го казала аз!! Това не е моя работа, но просто не искам после да се чувства предаден от мен, понеже съм знаела..