Споделена история от Тинейджърски

Харесвам чужденец
Здравейте, аз съм момиче на 13 години и преди броени дни се върнах от Италия. Там бях на проект, но защото имам връзки ме вкараха и мен в него (проекта е за 18-29 годишни). В този проект имаше испанци, а между тях един уникално хубав, на 20 години, а странното беше, ще и той ме хареса. Ходеше само по мен, танцувахме заедно, дори накрая поиска снимка с мен... Объркана съм, не знам какво да мисля, харесва ли ме или не. Каза, че няма Фейсбук, но ми даде мейла си. На последната вечер имаше парти, но той отиде да си легне. Аз си помислих, че няма да пътуват сутринта с българите до летището и се качих и аз в стаята и буквално изпаднах в депресия: първо се клатех на едно място, със свити колене, после зпочнах да гледам в една точка без да мигам и накрая започнах да плача... Излязох на терасата (бяха ни една до друга), прескочих оградата и бях на неговата тераса. Започнах да плача пак, помислих си, че никога повече няма да го видя. На сутринта разбрах, че ще пътуват с нас до летището. Направо не знам, щях да пукна от щастие, че ще го видя пак. Просто изпаднах в еуфория. Седнах до него, говорихме си, като стигнахме на летището се сбогувахме и на мен пак ми стана зле. Българите отидохме в Рим, стояхме няколко дни, но на мен още на 1-вия ден очите ми бяха пълни със сълзи. Баща ми ме попита какво ми е, а аз го излъгах, че ми няма нищо. Знаете ли фонтан ''Ди Треви'', където се пуска монетка и си пожелаваш нещо? Ходихме до там, аз си пожелах да станем по-близки и като се прибрах в хотела, си проверих фейсбук-а и той ми е поискал покана за приятелство и ми каза, че си бил направил фейсбук заради мен. Благодаря на хората, които прочетоха тази дъъълга ''историйка'' и искам съвет дали ме харесва и да продължавам ли контактите с него, защото може би скоро пак ще го видя. :)
До редакторите: Моля публикувайте ми историята, в голяма криза съм в момента и не знам дали си заслужава да се занимавам с него...

Коментари

1.   Мила, това е съдба! Изживей си любовта, нека нищо да не те спира. Испанците са страстни и приятни натури. Дано той да отвърне на чувствата ти и да бъдете заедно. Много късмет и пиши какво е станало!

2.   Като начало ти си само на 13 години! Какви кризи, какво клатене и гледане в точка, не знам просто. Другото което е - той е на 20. 7 години по-голям, което го прави подсъдим за блудство с непълнолетна. Това, че сте танцували, фейсбук, ала бала... модерно запознаство. Предлагам да продължиш да си пишеш с него, до като не го опознаеш като човек, за да не плачеш накрая. Но не забравяй да залягаш и над учебниците!
Имаш още много да се влюбваш!

3.   От Авторката:
Ами аз предполагам, че ме харесва... Сега чакам да ми изпрати снимките ни заедно :)

4.   Авторке, какво стана? :) Сближихте ли се? Дано нещата да вървят добре...

5.   Е ти много езици знаеш бе авторке ;дд

6.   Нормално е да се чувстваш така, защото сигурно това е първият път, в който някой по-голям батко те заглежда, обръща ти внимание и те кара да се чувстваш по-голяма, а и е чужденец, което е по-екзотично. Даже не съм сигурна дали ти изпитваш чувства към момчета или просто ти е симпатичен и ти харесва как се чувстваш около него - демек голяма и желана.
Лично смятам, че връзките то разстояние - не само на твойта възраст - са трудно нещо и причиняват повече мъка отколкото радост. На тази възраст поговорката клин клин избива е вярна - ще се срещнеш момчета от гимназията и т. н. и ще го забравиш.
Ана

7.   От авторката:
Ами пишем си, сближихме се, но всичко отмина.. :) Вече има друго момче, Благодаря все пак, прави бяхте, че връзката от разстояние изисква много жертви :)
Ииии, да знам много езици (Английски, испански и руски) е, добре де, не са толкова много, но :)

8.   Е браво, цял месец и половина е издържала тази гигантска любов, очаквах поне половин година да мине преди да си смениш обекта на чувствата, ама младото поколение е такова. Всяко привличане е голямата и последна любов. Успех с новото момче, но не прекалявай в съсредоточаването върху момчета. На 13 години ти е прекалено рано да очакваш някакви разтърсващи връзки.

9.   Мила, аз имам абсолютно същия проблем! Не спирай да си пишеш с него, както правя аз! Не си заслужава да пропуснеш тази златна възможност най- малкото, защото ти си българка, а той чужденец. Ако има нещо което наистина си заслужава и не трябва да изпускаш възможността това е то! Късмет :)

10.   От номер 1: И аз съм за испанеца. Не се отказвай лесно, само заради първоначалните трудности :) Една изпитана връзка би могла да устои на всичко занапред. Моето мнение е, че по-добре да опиташ, отколкото някой ден да се замислиш как е щяло да бъде с него. Но ти си решаваш...