Споделена история от Тинейджърски

Да го направя ли?
Здравейте!
В момента протича една от най-важните връзки в живота ми (поне аз така мисля) ;) С него сме от близо 2 години и тъй като живеем на голямо разстояние един от друг, не се виждаме толкова често.
На последната ни среща стана на въпрос това, че вече можем да минем към по-интимните неща. Не крия, че доста пъти съм си мислила за това, но никога не съм го казвала на глас. Естествено не дадох дочен отговор или по-точно не дадох отговори. Той е разбран човек и веднага се извини за неприличното предложение. Успокоих го и оставих тази тема отворен.
В момента съм си у дома и размишлявам над този въпрос. Все пак съм на 16г. и ако искам да спя с някой за първи път, то това ще е той. Не знам, дали споменах, но той е с 4 години по-голям от мен (на 20г. ) и е нормално да има такива желания. От друг страна претендирам за наистина интелигентно момиче, което не би спало с всеки при първа възможност. Знам, че реакцията от страна на баща ми, ще е наистина ужасно, но за него не се притеснявам. Както казват - тихите води са най-опасни. Майка ми, винаги ми е казвала, че и сама мога да преценя какво да правя, но до въпрос с сериозни неща с момче, не се е стигало. Знам, че и двамата ми родители няма да са много доволни, но някак си се чувствам готова за първия ми път ;)
Какво да правя?? Някакви съвети за първия път??

Коментари

1.   Тялото си е твое, живота си е твои, сама си направи изборите. Родителите ти може да не са доволни, защото някак си това е последната стъпка към убиването на детето в теб, но в крайна сметка все някога ще го направиш, никой не умира девствен. Щом се чувстваш готова физически и психически и имаш доверие на момчето, то не виждам причина да не го направиш (най-вече щом го искаш). Заедно сте от 2 години, не е като да е първият непознат от улицата.

2.   Не мисля, че си готова за такива неща. Според мен приятелят ти е голям за теб. Защо не си хванеш друг? Още си малка за секс. Съветът ми към теб е да не го правиш - може да не ти хареса, а може и на него да не му хареса, което означава, че може да те изостави.

3.   Така, да кажа първо, че съм само на 14 и не мисля за удачно да взимаш мнението ми кой знае колко навътре.
Ако обичаш това момче, разбира се, който и да ти казва да не го правиш ти ще преспиш с него. Но ако не го обичаш по-добре не го прави, замисли се какво точно чувстваш.. малки сме, лесно можем да объркаме любовта с привързването.
Все пак ако решиш да го направиш, предполагам знаеш за предпазните средства. Колкото до родителите ти, ако не си толкова близка с тях, по-добре не им казвай засега. Животът си е твой, щом го искаш направи го, едва ли ще бъде грешка.. а и да стане, всеки прави грешки.
Хайде и успех, да пишеш какво си направила! ;д :))

Melinda

4.   Определено НЕДЕЙ!

5.   Аз съм на мнението на майка ти. Ти най-добре си знаеш. Каквото и да ти кажем, ще направиш това, което искаш. Не можем да се месим в твоя живот, така че... И другото е, че никой родител не би искал детето му да прави секс, или поне не иска да знае за това... ;)