Споделена история от Други

Скапания живот
Не ви ли е писнало от тоя скапан гаден живот и пред всички препятствия които са поставени пред нас във всяка една минута от нашия живот.. има много хубави моменти които преживяваме в тоя скапан живот но съпоставим ли ги с лошите които безброй пъти са ни докарвали до лудост и сме искали да сложим край на живота си без да се замислим за останалите.. просто няма как да се мерят.. лошите са много повече от добрите.. но тъй като така сме устроени ние се хващаме за тези 10 момента на пълно щастие отколкото за останалите 100 лоши.. и си мислим че живота е най-прекрасното нещо което ни се е случило и да го загубиш е нещо ужасно.. но не изглежда ли смъртта понякога много по лесна и по достижима от това да се бориш непрекъснато с този ужасен живот и да преодоляваш препятствията които той ти поставя.. не ни изглежда понякога перфектното решение да сложиш край на живота си.. но дали наистина сме сигурни че там.. където и да е това "там" ще намерим желаното щастие и смирение.. и душата ни ще е в покой.. за съжаление няма как да разберем, защото никой не се е върнал от там за да ни каже.. и все пак безброй пъти се питаме да го направим или не.. да живеем или не.. и сякаш винаги намираме причина да останем и да продължим.. защото след дъжда винаги изгрява слънце и точно това слънце ни кара отново да повярваме с пълна сила в живота да продължаваме да живеем.. това слънце може да е любимия човек, може да е най-добрия приятел или просто случаен човек или случка която да ни накара отново да се усмихнем.. няма значение важното е че продължаваме.. да се борим с живота и с препятствията които ни поставя.. и като се замислим за какво живеем.. за пари и любов.. всичко в живота е това.. тези две неща толкова важни за нас.. за какво работим.. за какво учим.. за пари, а за какво правим всичко останало.. за да ни забележи онзи човек.. който ще накара живота ни да се промени.. правилния човек.. с когото ще прекараме останалата част от живота.. но продължавайки да се борим с него естествено.. само че този път не сме сами.. имаме с кого да споделяме мъката си и заради кого да живеем.. и всеки път когато си зададем въпроса "Да живеем или не..?? " да се сещаме за този човек.... Дали ще го открие правилния човек зависи от вас.. но си спомнете че в този скапан живот винаги има за какво да живееш и винаги ще се намери изход от проблема.. винаги има някой който ни кара да се усмихнем и откъде да знаем.. може в най-лошия и тъжен момент да го срещнем..

от АнОнИмНаТа..

Коментари

1.   Хареса ми, много хубаво пишеш! Според мен ако човек мисли позитивно ще има много повече хубави моменти отколкото лоши, а и след време помним само хубавите!

2.   Животът е гаден, и после умираш...
Т'ва е...